bugün

hiçbir şeye bağımlı olmayan, kendi halinde, kendi özgürlüğünü yaşayan, hiçbir yere dahil olmayan.
tuncay mollaveisoğlu önderliğinde çıkan aylık dergi.
dergicilik sektöründe yeni bir soluk olacağı kesin. siyasi içeriğinin yanısıra entellektüel yapısı ile de dikkat çekiyor.
işte ilk sayıdaki yazarlarından sadece birkaçı:

(bkz: erol manisalı)
(bkz: nihat genç)
(bkz: tuncay mollaveisoğlu)
(bkz: vural savaş)
(bkz: hıfzı topuz)
(bkz: nasuh mahruki)
(bkz: şahin filiz)
izmirde bulunamayan dergidir.
bazı kesimlerde milletvekili adayı olunulabilecek bir partidir.
-hangi partiden aday oluyorsunuz efenim ?
+bağımsızdan.
-nasiii!
6. sayısını çıkarmış olan haftalık haber ve yorum dergisidir.
Fiyatı 3 lira... Bu kalitede ve doyuruculuktaki bir dergi için bence çok da uygun bir fiyat.
Muhalefet etmek ama öyle hırlamadan, gırlamadan...
Dergi, Yurt gazetesi ekibi tarafından çıkarılıyor ve genel yayın yönetmeni de Merdan Yanardağ.
Benim için çok nostaljik bir yanı da var. Çünkü 90'lı yıllarda severek takip ettiğim "Nokta" dergisinin formatında çıkarılıyor.
içinde sadece siyasi haberler de yok. Gündemi oluşturan çevre, kültür sanat, spor haberleri de barındırıyor.
Ben 20 yıllık nokta dergilerimi hala saklarım. Turgut Özal, Erdal inönü röportajlarına bakarım arada sırada.
20 yıl önceki gündem... işte bu dergi de düzgün saklanırsa aynı zevki verebilir ilgi duyanlara.

Derginin yazarları arasında Ceylan Özerengin, Kerem Çalışkan, Erdem Akyol, Barış Terkoğlu, Merdan Yanardağ, Taylan Sorgun, Cemal Dindar, Ali Şimşek, Ahmet Yıldız, Baha Okar, Aytunç Erkin, Sevil Çalışkan, Hakan Gülseven, Nehir Demir, Tunca Arslan...

Benim özellikle favorim olan Barış Türkoğlu. Herkesin okumasında fayda var.
bağımlı ile beraber iki roman halinde çıkan can çavuşoğlu romanı.

raflarda yerini aldığı gibi online da sipariş verilebiliyor,

http://www.idefix.com/kit...?sid=U4AKZZ6I3B7B7X07DMRV
Devletler açısından anlamı sadece bayrak sallandırmakla sınırlı olmayan kavramdır. Devletler siyaseten ve ekonomik olarak ulusal çıkarları doğrultusunda konuşamıyorlarsa özgür değillerdir. Yaşasın tam bağımsız olmasını dilediğimiz türkiye.