bugün

(bkz: kestane)

hele bazı doğalgazla ısınanlarda kömür sobasında pişen kestane romantizmi var ki bunun kadar abartılmış sahte bir özlem yok. hadi kestane pişirecez sobayı yak desen üff ne sobası ya der bu madrabaz ibneler. neyse biraz önce, dün gece kömür sobasında pişip önüme gelmiş ve sadece bir tane yemiş olduğum kestanelerden bir tane daha yiyeyim dedim ayırması bir ders kabuklarını soyması ayrı dert tırnak arasına kaçanları çıkarmak ayrı dert yarısını yiyip attım. yediğim kestane harcadığım kaloriyi sinir stresimi karşılamaz aq. bu kadar yüz vermeyin şu yiyeceğe.

edit: kahvaltı yapmadığım için 3. kestanemi yiyorum. aynı zamanda 3. sigaramı da yaktım. sinir stres bindi aq.
Donut. Amerikada fakir yiyeceğidir.
(bkz: Waffle)
(bkz: çiğ köfte)

Bunaltıcı bir şekilde her yerdeler.
Net avokado.
börgür ve mek'in bütün yiyecekleri. isimlerini bilerek telaffuz eder gibi yazdım ki aşağıladığım belli olsun. ayrıca evet börgür diyorum ben.
Trileçe. Su gibi ne o öyle ya.
(bkz: turkish fast food)
(bkz: eminönü) (bkz: balık ekmek)
milletin karısıyla baş başa yediğimi bilirim, millet nereye bulsa oturuyor ben çektim tabureyi tam denizin kenarına tek başıma yiyorum oranın malum ırktan garsonları getirdiler milleti karga tulumba, lan noluyor demeye kalmadan baktım adam taa ötede karısıyla göz göze balık ekmek yiyoruz.
Overrated ne amk ya. Her gün yeni bir özenti kelime.

Overlokçularda satılan yiyeceklerdir.
waffle.

tamamiyle popüler olsun diye itekleme bir yiyecek. kadıköy' deki yapılanları saymıyorum bile. ona vereceğiniz paranın yarısıyla 1,5 porsiyon profiterol yersiniz. çok mekan aramanıza da gerek yok, herhangi bir pastane kafi...
(bkz: kokoreç)
tantuni'de bunlar arasındadır.

tamam kötü değil ama hani abartıldığı kadar da yok. bir de bunu doymak için yiyiyorsan en az 3-4 tane falan gömmek lazım. o ne lan? kuş lokması kadar.
Şüphesizki Zeytinyağlı yaprak sarması.
(bkz: toblerone)
Hiç şüphesiz (bkz: mantı)
Oreo denen zıkkım.
Güllaç. Tadı yok sanki yavan geliyor bana. Ramazanın tatlısı olabilirsin ama sevmiyorum seni güllaç.
Lahmacun.
midye diyeceğim ama lince maruz kalacağım biliyorum. midyeci arkadaşlar ve mardinliler kusura bakmasın.
donut mudur donat mıdır. o işte.
overrated yiyecek mi olur, ne bulursan yiyeceksin her şeyi. Cips hariç cips overrated
(bkz: kuru et)
iskender.
Kruvasan. Belki de marketten aldığım için beğenmemişimdir.