oturan bir kişinin istemsiz şekilde bacaklarını sallaması, titretmesi olayıdır. motor gibi çalışır bacak. açık ve net.
(bkz: Huzursuz bacak sendromu)
bunu bir kadın yapıyorsa yani dibinden ayrılmam. o kadar seksi bir eylemdir.
yapan kişinin zeki olduğu söylenen eylem. istemsiz olarak sallayanlar.
Zihinlerin ne kadar kirlendigini farkettiren baslik... Bu dusunceler ancak kirli zihinlerden cikar. Sanilanin sizin dusunduklerinizin aksine stres sebebidir. Beyinde ki yogun dusunceler strese sebep olur bacak sallama hareketi ise bu dusunceleri uzaklastirmak icin beynin yaptirdigi eylemdir. Elde kalemle oynamak, dudak yemek, tirnak yemek, ileri geri sallanmak... Stresin sebebidir. Beyin dusuncelere hakim olamayip bu tur eylemlere iter.
huzursuz bacak sendromu olarak bilinen ama yanlış bilinen bir hadisedir.

ayak sallamak, ne ile ilişkilendirilebilir bilmiyorum ama stres kaynaklı aşırı enerji birikimi olabilir.

bildiğim şey, bunun bir huzursuz bacak sendromu olmadığıdır. üç beş ay öncesine kadar aynen böyle biliyordum fakat doktora gittiğimde bunun öyle bir durum olmadığını öğrendim. huzursuz bacak sendromu daha çok uyuşma, hissizleşme ve karıncalanma ile ifade edilebilir bir durum. ayağınızı aşağı yukarı sallamak huzursuz bacak sendromu değil*.

bazan öyle abartı oluyor ki bu şey, yanımdaki insan uyarıyor yapma diye, neyi? sorusundan zaten bir boktan haberin olmadığı belli, ayağını sallamaman gerektiğinden bahsettiğini anladığında ise "tamam" deyip birkaç saniye sonra yine istemdışı, farkında olmadan devam ediyorsun eyleme...
sinirsel birikimden kalan tik sanki.
Okulda sira arkadaslarimdan her seferinde azar isitmeme neden olan eylem.
hunharca yaptığım eylem. hatta annem deprem oluyor sanıyor masa koltuk ne varsa sallanıyor çünkü. ahaha.
Bacak sallayan insan görünce çıldırıyorum sinirden. Lisede 26 kişiydik. Sınıfta 25 kişi ayağını her daim salladığı için 4 yıl tek oturdum.
sıkıldığım veya utandığım zaman yaptığım şey. tek bende var sanıyordum ama yalnız değilmişim. mutlu oldum.
bunun psikolojik bir problemin habercisi olduğunu söylerler.

mesela benzeri davranışlar, einstein, feynman gibi adamlarda hiç görülmemiş. mozart´ı görmekdik ama mesela prokofiev i gördük , ve benzeri davranışlar, onda da yokmuş.

bu durumda- bu türden davranışların en azından dehalarda görülmediği şeklinde bi not düşmüşler.
Genelde yaptığım eylemdir. Bacak sallamak, o olmazsa ayaklarımı kıpırdatırım. Annemin de sürekli uyarılarına maruz kalırım.
Hiperaktivite belirtisi olabilir.
(bkz: huzursuz bacak sendromu)
Oturdugum yerde, sinirlendigimde, uykuya dalana kadar bile gerceklestirdiğim eylem. Bu yüzden annem benimle oturmaz ve hatta yatmaz bile.
Adeta vazgeçilmezimdir.Sürekli uyarı alırım şu bacağını ,ayağına sallama diye tamam derip iki dakika geçmeden yine istemsizce sallarım.Mesela gece ayağımı sallamadan uyuyamıyorum.
Huzursuz bacak sendromu.
Beni adeta delirten eylem. Ayrıca net kişilik bozukluğu bizim bölümde bunları tez alanlar var. iğrenç bişey nefret edilesi. sallanan bacağa son.
Yanımda biri sallarsa ağzına vurarım. Yeminle.
genel olarak sinirli insanlarda görülür, belanın geliyorum demesi gibi bir şey.
bende de olan bir alışkanlık. omurilik saçmalaması sanırsam.
Muzdarip olduğum şey. Hiperaktivite belirtisi sanırım. Ama depremden sonra koltukta yanyana oturduğunuz kişi acayip tırsıyor.
huzursuz bacak sendromu da olabilir. ay biri benim yanımda bunu yapınca ben de etkileniyorum, zavallı minik bacaklarım.
Hiperaktivite yada stres belirtisi olabilir kesinlikle şüphesiz..