bugün

Kesinlikle her tarafının komşularla sarılmış olması.ulan sırf evlerin arasındaki mesafe dolayısıyla abd'ye hayranlık duyuyorum.
komşular. ne kadar gürültülü komşular var oha artık.
Kışın maaşımı dogalgaz faturasına yatırmama rağmen ısınmaması.
Denizin dibinde olmasına rağmen denizin zerre gözükmemesi.
eş eksikliği. buna değecek birinin olmaması.
evim güzel ama sevemedim yalnız yaşamayı.
Semti birde balkonu olmaması.
çok dar...ev dar uzun ve ben genişim...sığamıyorum eve...

şöyle özetlersem, salonun uzun duvarının uzunluğu 16 metre kısa duvarının uzunluğu 3,5 metre...
Bi saray değil.
Duvarlar kağıt gibi.
Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı olması.
Dedikoducu teyzeler ve site içi 5-10 yaş aralığındaki veletleri.
hemen bitişiğindeki binanın giriş katına taşınan hangi ırktan hangi mezhepten oldukları bilinmeyen ama türkçe konuşan sağlı sollu 2 aile, aynı binanın en üst katına taşınan suriyeli aile, karşı sol çapraza taşınan suriyeli aile ve 2 yan apartmanının bodrum katına taşınan afgan ailelerdir. 40 sene olacak neredeyse bu mahallede bu sokakta ve bu evde yaşayalı. son 6 aya kadar burada doğdum burada büyüdüm burada ölürüm herhalde derken son 6 aydır ciddi ciddi taşınıp gitme isteği ile dolduk taştık. hava zaten kavurucu derecede sıcak evde duramıyorsun. üstüne bunların gürültüleri ( 10 ar tane çocuk hepsi sokaklarda üstüne son ses müzik açıyorlar tüm camları açık ) bunlar yüzünden çıkan kavgalar ve sokağın ortasına ortasına attıkları çöpler iyice germeye başladı..
Komsulari sevmiyorum. Gözlerini dikip bakiyorlar.
mahalledeki bir türlü bitmeyen inşaatlar, harfiyat kamyonları.
Kışın donması, yazın yanması, zemin olduğunuzda herkesin kapıyı size açtırması, zilinize basması.
Sorunlu alt kat komşusu, zannedersin mahalle onun, diğer herkeste onun kiracısı. Bu yüzden sürekli diken üstünde yaşarsın, aman ses çıkmasın, aman alt kata su damlamasın vs. Ev sattıran cinsten olur kendileri.
son 3 gündür duş başlıklarına su gelmiyor.
Sürekli seyyar satıcının bağırarak bir şeyler sattığı bir sokakta olması.
içinde benim yaşamam.
ne olurdu dizilerdeki gibi teras kati olsaydi, ama yok ille cati olacak tepede, bu mimarlarda hic vizyon yoq.
superonline fiber altyapısının olmaması; türk telekom pişmanlıktır..