bugün

Babaların polis annelerin avukat olduğu yolculuk türü.
tek başına yapılması çekinilen hareket. risk bir yerde, her tip insan var.
çok zor anlarda yapılacak bir olaydır. yanınızda bir çakı bulunsun ama, just in case.
Beat akımı denirdi buna, hala devam ediyor galiba. Güzel şeydir, cebinden para çıkmaz ve gezmiş olursun ama yine de gezgin triplerine girmeyin aman, ya böbrek ya popiş...
ben gazipaşa'dan antalya merkeze otostopla yolculuk yapmıştım, çok güzel muhabbetimiz olmuştu.
cesaret sınırlarını zorlayan hareket, her geçen gün insanlar saçma sapan ne kadar neden varsa; o nedenler üzerine katledilirken, bu güven nereden? merak edilir.
insanın hayatında bir kez dahi olsa yapması gereken seyahat biçimi. unutulmayacak deneyimler ve eğlenceli hatıralar edinir, kimi zaman harika insanlarla tanışırsınız. Kendinizi harika bir çiftle şen şakrak seyahat ederken ya da mecburiyetten bindiğiniz araçta iki ayyaşla birlikte napıyorum amk ben derken ve son duanızı ederken de bulabilirsiniz. *

Tek başına değil de yanınızda sevdiğiniz dostlarınızla yaparsanız hem daha güvenli hem de tadından yenmez olabiliyor.
Ve hayatta hiçbir şeye asla demeyin çünkü bir anda o asla dediği şeyin içinde buluyor insan kendini.
Tehlikeli iştir kızlar için. Mesela adamlar ağır şahincilerse hayatınız tehlikeye girebilir. Uzak durun derim.
ben bi kere güzel bi hatun´u almıştım arabaya, berlin´e gidiyomuş, gidecek daha 500 km´si vardı, benzinlikte bırakın demişti, bırakmıştım, 45 dakka içinde güzel bi muhabbetimiz olmuştu. teşekkür etti, numarasını falan da bıraktı- iki yıl önce falandı- ama aramadım onu. iyi yolculuklar diledim, ve benzinliğe girip bıraktım, sonra da eve gittim.

yani...yapan var...ama ben onu oraya bıraktığımda saat 7 falandı, akşamdı, karanlık olmuştu- benzinlikte park halinde tırlar vardı, belki onlardan birisiyle devam etmiştir.

almamışlarsa, benzin istasyonunda sabahlamak gibi bi durumun olabilir, öyle bişey yapıyorsan. onu riske edeceksin.

ama böyle bizim gibi fazla rahatına düşkün diilsen...yapılır, yapılmıycak bişey diil aslında...
görsel
Gece saatlerinde bir tıra denk geldiğinizde sıcacık bir ev ortamıyla karşı karşıya kalacağınız muhabbet. Orhan gencebay şarkıları sınırsız sigara çay kahve ikramı.
Mis gibi.
Çok keyifli yolculuk yapmaktır. Sık sık tercih ederim.