bugün

genelde kendine güvenen yahut acelesi olan insanların başına gelen durum. Bir kişi otoparkta yürürken durduktan sonra geriye iki adım atıp daha önce baktığı yere tekrar salakça bakıyorsa başına gelmiş demektir. hele bu kişi yalnız değilse arayış daha da uzun sürer.
tüm alışveriş merkezlerinin otoparklarında sıkılmadan ve ders almadan tekrarladığım durum. Güvenlik görevlerilerine bıraktığım yerlere özgü detaylar aktarmam * olayı iyice saçma bi hale sürüklüyor.
zoru başarmaktır.
ararsınız ararsınız da arabanızı bulamazsınız bir türlü, sinirlerin gerilmesi ve aşırı terleme görülen yan etkileridir. tur atma tekniğini kullanmakta fayda vardır.

(bkz: dön baba dönelim)
(bkz: otopark yarıldı araba içine girdi sanki)
büyük bir problemdir globalleşen ve süpermarketleşen dünyada.
o kadar abuk aksesuar yaparlar anlamadım giti halen neden işaret fişeği fırlatan araba yapmadıklarını.
yön duygusu olmayan insanların biraz da karmaşık olan bir otoparkta başına her zaman gelebilecek bir durum.
akabinde, eldeki anahtarın alarm tuşuna basarak arabadan sesler çıkması ve ya sinyal lambalarının yanıp sönmesi beklenen durumdur. anahtarla kapı kilidi açılır, sesin geldiği tarafa doğru hızlıca bakış atılır ki, yakında türemesi beklenen, sırf bu fırsattan istifade arabayı alıp götürecek yetenekte hırsızlardan önce davranılsın.
yer:carrefour otoparkı
zaman:ailecek alışveriş zamanı
a:anne
h:ben
k.h:kardeş
a:ee yavrum araba nerdeydi?
k.h:anne ne bileyim ya araba benim mi?!(ergenlik tripleri gözleri devire devire)
a:kızım bin kere diyorum sana bak parkederken diye işin ne ki yani normalde aval aval bakınırsın!(anne tripleri , saç baş dağılmış,acien eve gidip çay içmek isteniyor)kızım sen baktın mı bari nerde bu araba?
h:anne bilmiyorum ya bakınalım işte buluruz
a:bıktım ya sizden, bak ayşın'ın kızı begüm'e anasına acıyor bi dediğini iki etmiyor bi de size bakın ben saat altıdan beri ayaktayım sen kızım koca gün uyu ne kardeşine yemek hazırla , ne evi topla öyle digiturk izle oldu mu, kızım sen de ders çalışma kavak yellerini izle vitaminli şeyler yeme görücem seni çocuk doğururken..bıktım ya sizden, nerde bu arabaaaaa????(sinir krizi anı)
h ve k.h: ann Cye bıraktık galiba ya (tırsak kardeşler)
tanım:alışveriş merkezlerinden hele de o carrfeourdan nefret etme sebebidir..bi de burda müyendis arkadaşalar selam ederim 10 km.den anlaşılabilen sensör yapsınlar arabalara.. (bkz: fantazilerim)
dün yine istanbul forumda başıma gelen hadise. böyle böyle alzheimer oluyorum galiba.
Hangi katta olduğunu hatırlıyorsanız, kulağınızın seviyesinde kilit tuşuna basın.
Hangi özürlü insandır yarabbim. insan kendi arabasını kaybedermi.
katlı otoparklarda sıkça başa gelendir. fakirler bilmez. evet
(bkz: fakirlerin cahilce entryler girdiği başlıklar).
kaybettiğiniz araba uzaktan kumandalıysa ve kumandanın çalışması için gerekli mesafede değilseniz, elinizde bir şişe içinde su varsa,şişeyi kafanız üzerinde tutup, kumandayı bu şekilde çalıştırın. sudaki moleküller ve beyin dalgaları yardımıyla kumandanın etki alanını genişletebilirsiniz.
doğarken kaybettiğim için fazla dusunmedigim olay.
Forum istanbulda boş otoparkta yarım saat araba aradığımı bilirim. Boş olmasının sebebi sinemadan çıkmış olmam ve saatin 12'yi geçmesinden mütevellit avm'nin kapanmış olmasıydı.
en iyi çözüm arabadan çıkarken park numarasının fotoğrafını çekmek.
arabanın hangi katta ve hangi blokta olduğu akılda tutulamadığında yaşanan olaydır.
bir kere başıma avm otoparkında gelmiş olay.arabadan indikten sonra acelem vardı nereye park ettiğime bakmadan gittim döndüğümde en az yarım saat kırkbeş dakika arabayı aradım.
Dün akşam üzeri başıma gelen olay.
Kapalı otoparka bulvar kapısından girdiğimi unutup istasyon tarafındaki kapıdan girdiğimi sanıp koca otoparkta döndüm durdum yarım saat. Bildiğin panikledim.

En komiği de o an kuzenle yapılan tel konuşmasıdır.

- nerdesin be oğlum ağaç olduk.
+ lan oğlum araba yok.
- nasıl yok?
+ baya yok bulamıyorum almışlar ( kafa gitmiş tabi panikle )
- lan kim alır arabayı iyi bak oralardadır.
+ yok olum yok işte yarım saattir dönüp dolaşıyorum.
- aha arabayı kaybetmiş mal. Bekle geliyorum. Ne taraftan girdin oroparka?

Ve o an kafaya dank eder olay.
En kolay araba bulunan otopark forum istanbul un otoparkidir.
Ikeanin altina park edip cok kolayca otoparktan forum istanbul un icine giriliyo baglantili.

Bunu diyenler istinye park in otoparkina hic gitmesin o halde.
Bilmediğin bir yerde arka sokaklara park edip bulamamaktan bir nebze olsun daha fazla güven veren durum, bazen insanın şükür edesi gelir...
Bip, bip sesi içimi hep rahatlatmıştır.