görsel
Köpek taklidi.
(bkz: otobüste yer vermemek için ölü taklidi yapan genç)
ben hamile kaldım sonunda artık bana yer veriyorlar pişman değilim.
uyuma olayını abartıp ölü taklidi yapanlar oluyor.

adam ineceği durağa geldiğinde falan da inmiyor.

o kadar abartmışlar olayı.

ambulans çağırıp, sedyeyle taşıyorsun adamları.
lan zaten binenler benle aynı yaşta ne yer vereceğim.
akşama kadar it gibi çalış sonra gezmeden gelen teyzeler yer istesin yok öyle bi dünya.
Yaşlı amcalar,teyzeler geldiğinde uyurmuş gibi yapmak.
Kenara değil de dip köşeye oturmak.genelde gözlemlediğim uyur gibi yapanlar da oluyor.ben yer veririm insanlığımdan bir şey eksilmez ama genelde gençler pek vermiyor benim çevremde.bir de teşekkür etmeme boyutu var.insan nazikçe teşekkür ederim der.bazı insanlar da bu değer yok Malesef.
Burnu çekmek. Öksürmek üşüyomuş gibi yapıp gözleri hafifçe kapatmak. Hasta taklidi yeterince ilgi görmüştür.
Uyuyun. Bitti bu kadar.
Kulaklık takip dışarıyı seyre dalmak.
1- otobüsün mümkün olabildiğince en arka kısımlarına oturmak

2- otobüsün hareket yönünün tersine oturup * arkanızda olan bitenleri görmemek.

hayat kurtarır, sonra dua edersiniz bak.
T=1/f.

Eylemsizlik kanununu okumak.

Vücut çalışmak. insanları itelerken önem arzeder.

3 aylık jimnastik kursuna katılmak. kıvrak hareketler ve bire birde etkili olmak için.
Öğrenciyim ben bezdim çantamda çok ağır yüzü takınmak.
Yer vermemek icin oturmuyorum.
Evet bos yer varsa bile oturmuyorum.
Sonuçta biliyorum kalkicam.
en kibarı otobüsün en arka tarafına oturmaktır. yer verme sırası size gelene kadar zaten ineceğiniz durağa varmış oluyorsunuz.
otobüsün en arka taraflarına geçip oturmak.
hiç biri, bir hamile taklidi yapmak değildir.
hasta ya da sakat taklidi yapmak. hattâ dolu otobüse topallayarak binerseniz, hemen yer açılır. denendi ve çalışıyor. ama vicdanınızı rahat bırakmaz.
uyuyor taklidi yapmak, sakat taklidi yapmak.
en klişesi görmezlikten gelmek.
otobüse biner binmez şayet araç boşsa sağ veya sol en arka koltuğa oturulur. varsa; müzik, kitap, dergi vs. ile haşır neşir olunur, yoksa; uyuyor taklidi yapmak da işe yarayabilir lakin gerçekten uyuyakalıp inilecek durağı kaçırma riski taşıyan bir eylem olacağından ilk maddedeki gereçlerin otobüse binilmeden edinilmesi daha makbuldür. gerçi en arkaya oturulduğundan o noktaya kadar yer verilesi kimse ilerleyemez ilerleye bilmişse de ayakta durabilitesi olduğundan umursanmaz. evet.
dışarıya bakmak, kulaklık varsa müziğe kapılıp gidiyormuş gibi yapmak.
uyuma numarası. on numara uyuma numarası yaparım hatta gerekirse ölü taklidi bile yaparım. araba tutuyor beni lan napiim.
Ayaktakilerle göz göze gelmemek, telefonla uğraşmak, uyuyor gibi yapmak, dışarıyı seyretmek.
götü kesip bak zaten ben oturmuyorum başkasına salça olun imajı vermek olabilir.