bugün

şov amaçlı okuduğu düşünülen insan. lan alt tarafı kitap okuyoruz şurada amına koyayım ya kitap yazmıyoruz otobüste. böyle küçücük şeylerin şov için yapıldığı söylenildiğinde, gerçekten hayalgücü, dünya görüşü çok küçük insanlar olduğunuzu düşünmeden edemiyorum.
otobüsünü bilmem de metroda okuyan bir abimiz gözümün önünde bir kızın numarasını hiç uğraşmadan almıştır. takdir etmiştim onu sonra da kızmıştım lan ben de okuyom ben niye düşüremiyom diye. velhasıl güzel insandır.
hep imrenmisimdir, dikkati dagilmadan nasil odaklanıyor diye, ciddi ciddi okuyan da var, şov amacli okuyan da var tabi.
Kitap okumayı seven insan olabileceği gibi entel görünmeye çalışan birisi de olabilen insandır.
Denedim otobüs tuttu az daha istifra ediyodum mide dayanır mı bizim trakyanın düzgün(!) yollarına.
metroda kitap okuyan insanın kız kardeşidir.
Midesi bulanmayan veya tıp gibi sikik bi bölümde okuyan insan tipi. Kendisine hep özenmişimdir çünkü ne yalan söyliyim başlığı okuyunca bile midem bulandı.
tebrik edilmesi gereken ve eşine az rastlanan insandır.
Popüler kültürün ses ve görüntü bataklığına düşmemiştir.
Yüzde 81 i sırf cool gözükmek için okuyor.

(bkz: küsüratlı rakam veriyim de salladığım belli olmasın)
Benim kesinlikle yapamayacagim bir şeydir çünkü midem bulanir ama okuyani takdir ederim kitap okumak iyidir.
Boş geçen vakti güzel bir şekilde doldurmaktadır. Söz konusu mekan uzun yol otobüsü ise film de izlenebilir fakat kitap okumayla aynı hazzı verebilir mi? Orası muamma.
eğer gösteriş için okuyorsa ezilecek insandır. ama gerçekten okuyorsa takdir ederim.
otobüste okuyunca bir farklı oluyor. Nedense sadece otobüste okuyorlar.
Midesi bulanıyordur muhtemelen.
pek akıl karı durum sayılmaz.
Maldir. Ben okuyamiyorum telefona ya da kitaba dikkatli bakınca başım dönüyor.
zamanını iyi kullanıyordur. istanbul trafiği lanet bişey çünkü. 300 sayfalık kitabı sadece otobüste okuyarak * bitirdiğimi bilirim.
boş boş müzık dınlemektense daha ıyıdır.

genelde tek müzık dınlerım ben o ayrı bı mesele...
Küçük şehirlerde görülebilecek bir durum değil. Sen kitabi çıkarıp kaldığın sayfayi bulana kadar inmen gereken yer geliyor.
" o nasıl bir midedir , Hiç bulanmıyor mu lan ? " dediğim insandır.
1-ayakta duran moruklara yer vermemek için sayfaları okuma taklidi yapmak.
2-Kız düşürmek için entel ayağına yatmak.
3-midesi bulanmayan garip insanların yolda hiç sıkılmadan gerçekleştirdikleri eylem.
hali hazırda seyir halinde olan bir yolcu olarak sevmediğim için sözlükte olmayı yeğledigim durum.
Benim gibi bir yancınin gözlerine maruz kalacaktır.
Sırf bir yerde kitap okuyor diye bazı safların saygı gösterdiği insan.
(bkz: popona tüy yapıştırmak seni tavuk yapmaz)
midesi bulanmadığı için şanslı olan insandır.