bugün

yaşlı birine yer verilince 10 kat daha cool olunabilir.
"ateş olsan sigarayı bile yakamazsın evladım." sözünün "cuk" diye oturduğu durumdur. boşuna çaba boşuna hava. kendinizi yormayınız
hem "otobüste" olup hem "cool" olmaya çalışmaktır.

gerçekten ironik. gerçekten çelişik.
görenlerin götüyle gülebilecekleri durumdur.
(bkz: fakir cool)
top kek almayarak cool olduğunu sanır.
izleyenler için eğlenceli bir seyirdir.
yıl olmuş 2012, millet hala daha otobüslere biniyor. yazık.
bir türlü beceremediğim davranıştır. özellikle uzun yolculuklarda hemen uykuya daldıktan sonra; horlamak, elimi pantolonumun içine sokmak gibi davarlıkların alayını sergiliyorum sanırım.
bi iphone telefon sahibi olmakla eşdeğerdir. 4 bin liralık ayfonla gezerken otobüse binmek, yurdum insanı için müthiş kuğul harekettir.

hele bir de bol solo gitarlı, raklı, metalli müziği de açtın mı son ses kulaklıktan çıstak çıstak, hafif de bi müziğe göre kafa sallama. al sana kuğul abi.
bir başka kafası ise, ayakta iken hiç bir tutunma demirine tutunmadan, eller cepte yolculuk yapmaktır. bu nasıl bir kafadır, nasıl bir baston yutmuşluktur ben hiç anlam veremiyorum. o otobüs kaza yapsa ölen ilk insan olacaksın be adam, tutsana bir tarafı da kasım kasım kasılıyorsun hala.

bir başkası ise tabii ki uzun otobüs yolculuklarında eti topkek almamaktır. muavin yanınıza geldiğinde "hayır teşekkürler" cevabı ile o keki ve çayı geri çevirmeyi kuulluk zaten abilerimiz ablalarımız mevcut. saf işte bunlar. uzun yol, mis gibi çay gelmiş, yanına da kek. ikişer ikişer almazsam kendimi döverim, abimiz hala kuulluk peşinde. ah hayat! çok rerörösün.
Entel gozlugunu takıp kıtabını okumaya baslayan ınsanlar boyle oldugunu sanarlarmıs. Oyle dıyollaa.
otobüsün icadından yeni haberdar olmuş gibi davranıp, kulaklıkları takıp ağızda ki sakızı da aheste aheste çiğneyip sürekli dışarıyı izlemek.
ani fren halinde bozulacaktır.**
Otobüsü kapatmis bir tipse normaldir. adam otobüs kapatiyor amk.

- merhaba, iett genel müdürüyle mi konusuyorum `?
- evet buyrun ?
- ben jeep meep sikildim beyfendi artik ise otobüsle gidip gelmek istiyorum.
- e gidin napiyim
- otobüsü kapatiyorum. saat 07:15 hatti bana caliscak.
- hangi hat efendim ?
- 82a güngören/eminönü
- tamam isleminiz yarindan itibaren gerceklestirilmistir.

otobüse bir de "ucak koltugu" taktirdim mi tamamdir.
secim kampanyasi bile yapilir.
genelde bu kişilerin kitap okumayı bu işe alet ettiği görülür. kitap sayfaları çevrilirken ''bakıyorlar mı acaba amk karşıda oturan hatunun bakması lazım en güzeli oydu hadi oğlum hadi oğlum'' diye iç geçirip göz ucu ile etrafı izlemesi şeklinde sirayet eder. her sayfa geçişlerinde bu durum gözlenir.
500t adlı hatta dayak sebebi dahi olabilen durum.
5-6 yaşlarındayken yapılabilmesi muhtemel olay.
otobüste hiç boş koltuk yoktur. 5-6 yaşlarındaki ben ise annemin yanındaki koltukta oturmaktayımdır. yaşlı bir amca otobüse biner. koltukta oturanlardan bazıları da genç olmalarına rağmen amcaya yer vermezler. sonra ben kalkarım ve amca gel sen otur derim. amca teşekkür eder falan. ben de havalı bir şekilde annemin kucağına oturmam. demire tutunarak giderim. koltukta oturan orta yaşlı insanlar bağırarak beni tebrik ederler. o kadar genç vardı, minicik çocuk kalktı, falan derler. diğer gençler rezil olurken, ben otobüsün kahramanı olarak yolcuğuma devam ederim.
sonu,
metroda cool olmaya çalışıp, ineceği istasyon gelmeden kapının önüne geçerek etrafındaki kızları kendine güvenen gözlerle kesip biçtikten sonra metronun durmasıyla kapıya iyice yaklaşması akabinde diğer kapının açılmasıyla göt olan insan olmak olacaktır.
kabul etmeliyiz ki; gayet saçmadır. bir daha görmeyeceğimiz insanlara havalı görünme çabalarının hiçbir mantığı yoktur.
denyoluktur.
istemsiz bir sekilde bulundugum davranistir hayir cama bakinca kendimi cool hissediyorum aq sanki herkes bana bakiyo normalde benimki de is yani malim aga.
Hele ki o kulakligi takinca benden havali yoktur. Hissettiğim Angelina gerçekte olan Kibariye misali.
Direklere tutunmadan gitmeye çalışan insan karizmasıdır.
açılmakta direten otobüs camını açmaya çalışıp rezil olmakla sona erer.
kaptanın"gel kızım hele şuraya otur" diyip yere minder atmasıyla biter.
not: erkeğim saçım uzun amk.