bugün

siz sıkış tıkış otobüste, 45 dklık yolda ayakta can çekişirken, kıçını yaya yaya cam kenarına oturmuş, oturduğu köşeye 3-4 poşet sıkıştırmış, elinde ıslanmış ve buruşmuş peçetesiyle, dışarda güya mükemmel bir deniz manzarası varmış gibi bilge ve hayalperest bir edayla camı önce yuvarlak çizerek, sonra da çizgi şeklinde silen teyzedir. bu işlemi cam hafif buğulandıkça tekrarlar. siz ayakta oranıza buranıza değen çanta el kol gibi şeylerden sıkıldıkça ve havasız kaldıkça ve ayaklarınıza kara sular indikçe, o, elindeki yer yer parçalanmış, yer yer rulo halini almış peçete kirlenir ama o pis peçeteyi elinde tutmaya, camı ara ara silmeye, o görmek için uğruna peçeteler harcadığı manzaraya, derin düşüncelere dalar. sizde hayalinizde o kadına dalarsınız.
bunu yapanın illa yaşlı bir teyze olmasına gerek yok. genç bir insan da olsa aynı şeyi yapacaktır.

modern ceza sistemleri hapis cezası vardır. dışarı göremez insanlar. bu onlar için en büyük cezadır. dışarıya bakmak büyük nimetler arkadaşlar. kıymetini kaybedince anlamayın. sabah kalktığınızda açın camı dışarı bakın.
bunu yapan zaten illa yaşlı bir teyze değildir.
o zaman hepimiz yaşlı teyzeyiz.
o zaman hepimiz yaşlı teyzeyiz.
yaşlı teyze benim...
camdaki buğunun içine yerleşmiş bakteri ve virüslerden haberi olmayan teyzedir.
camın buğusuna kalp resmi çizip sevgilisinin ve kendisinin baş harflerini yazan liseli ile aynı kategoride değerlendirilebilir.
cama gülen yüz çizen amca gördüm ben hacı, yeminlen.
22 yaşında olup teyze grubuna girer oldum. efendim şöyle ki bilmediğim bir şehirde hiç gitmediğim yere gidince ben de buğulanan camı silmek zorunda kalıyorum. tarif yapan kişi, otobüse biniyorsun 10 dakika kadar sonra solda kocaman x binasını göreceksin işte o zaman sonraki durakta in demişse, ben nasıl göreceğim o binayı. ona buna sorsan unutma ihtimali var. hoş ben hem sorup hem dikkatlice yolu izliyorum ama olsun.
sonuç olarak ben ve teyzeler bu kadar dışlanmayı hak etmiyoruz.* bu kadar tahammülsüz olmaya gerek yok.
hepimiz cam siliciyiz, hepimiz yaşlı teyzeyiz.