bugün

genç adam otobüse biner. Otobüste oturacak her yer doludur. Gözüne cam kenarı bir yer seçer ve otobüs giderek dolmaya başlar artık otobüsteki her dolmuştur. sonra gözüne bir yaşlı takılır ve zavallı adam diye iç geçirir. çünkü yaşlı adam tamda otobüsün en kötü yerinde ayakta kalmıştır tutunmak için çok uygun bir yer kalmamıştır. Genç adam biraz toplanarak yaşlı adama bulunduğu yere buyur eder. sonrasında ilk gördüğü zavallı muhtaç adam gidip yerine bencil biri gelmiştir. Geçen her dakika yaşlı adam genç adamı götüm götüm sıkıştırıp bütün yeri kapıp, genç adamı otobüsün kurtlar vadisi olarak adlandırılan orta kapı önüne iter. Her seferinde de öyle olur dikkatttttt.
çok kötü bir duygudur. ardından bu yaşlı amca sizin verdiğiniz yeri yirmilik bir çıtıra jest olsun diye verip ayakta yolculuk yapmaya devam ederse daha bir g.t olma durumu yaşar insan.

(bkz: yaşadım biliyorum)
nefret edilesidir.
sen okulundan, işinden çıkmışsındır. çok yorgun ve uykusuzsundur. bahse konu yaşlı teyze, güne gitmiştir. börekleri, kısırları götürmüş, gerekli miktarda dedikodusunu yapmış, o dedikoduları başkalarına aktarmak için yola çıkmıştır.
ama insan olduğun için yer verirsin. o yanındakine dedikoduları aktarıp, etrafın beyinin *ikerken, sen ayakta uyuklamana devam edersin.
zordur. günler için teyzeleri alacak, bırakacak ayrı bir servis yapmalı belediyeler.
+ buyrun amcacım oturun
- yok kızım zaten çabuk inicem ben
+ olsun oturun yine de, ayakta kalmayın
- tamam, yok yok evladım vazgeçtim oturmana bak sen
+ siz bilirsiniz
- ya da otursam mı acaba, bu aralar romatizmam çok azdı
+ tabi tabi buyrun (dedim ve kalktım)
- şoför bey burda dur inicem ben!

tabi ben kalkınca başka biri oturdu yerime, bir saate yakın ayakta kaldım. amca kararsızlığın zirvesindeyken, ben koltukaltı kokusu çekerek tamamladım yolculuğumu.
sadece 55-60 yaş üstündeki insanlara verilmiş özel yetenek.
pek mühim değildir bence. ancak bazı orospu çocukları var onlara yer verilmemesi gerekiyor iste.

bir gün otobüse yasli bir amca bindi tahminen 70 yaşlarında. arka kapıdan bindi biner binmez bana doğru donup "kalk ulan çabuk yer veriyorsun bana" dedi. ulan yavsakliga bak bineli 1 saniye olmuş sen kimsin bana ulan diyorsun emir veriyosun. yasli başlı adamada vuracak değiliz içten içe küfür ettim. siz siz olun boyle orospu çocuklarına yer vermeyin ayakta beklesin aminakodumun angutu.
Üsküdar otobusune binmeme sebebimdir. Ne var yahu bu üsküdarda hep yaşlı yolcu. Ben durakta 82828 saat bekleyeyim oturarak gideyim diye, amcam o durakta beklemeden direk biniyor. Ee şimdi ben napayım, ölüyorum zaten yorgunluktan. Amcam geziyor. Bi bu duruma acıyorum onun dışında kıl bir yaşlı değilse kalk kalk diyen kesinlikle yer veriyorum ama içim kan ağlıyor doğruya doğru.
aslında yerinden etmemesi değil yer verilmesi olmalı biz öyle bi hale geldikki büyük küçük tanımaz olduk onca yaşlı insan biniyo cam kenarındakiler uyuma numarası dışarı bakma numarası yapıyo.
bunlar -advasyey gizli tarikatın (ayakta duran ve acındırarak sizi yerinden eden yaşlılar tarikatı) mensuplarının faliyetleridir.