bugün

kazık diye tabir ettiğimiz bir sınavdan çıktıysa ve o kazık arkadaşa girdiyse, tüm koltuklar boşken 45dk ayakta gidebilir.*
oturmaya üşenen artisttir. uzun yol otobüsü değil ya, sonuçta bir yerde inecek. otur kalk yapmaya harcayacağı enerjiyi cama yaslanıp dışarıyı izlemeye harcayan kişidir. en azından kararlılığı takdir edilebilir.
muhtemelen boş yerin yanında hoşuna gitmeyen tipte birisi vardır.
götünü sikmişlerdir afedersiniz. artisliği falan fasa fisodur.
tüm gün şirkette oturarak çalışmış enerjisi bacaklarına vurmuş artistir.
5 dakika sonra inecektir, ya da canı o an için oturmak istemiyordur. bi de hava çok sıcak dibinde biri oturunca darlanıyor insan biliyon mu?
aslında artist değildir kendisi gece anal sex yaşamış veya basur olabilir mesela.

(bkz: boş otobüste ayakta gitmek)
geçen gece çok işi olduğuna delalettir. tööbeee.
yaşlı birinin oturmasını bekleyen kişidir.
normalde gıcık olunan ama yorgun iken o boş koltuğu görünce dua edilen tiptir devam edin (bkz: sen beni sevindirdin Allah da seni sevindirsin)
büyük bir ihtimal demir parçasına dokunacak ve eli pis kokacak kişidir.
yaz günü ter kokan otobüste cama yakın durup nefes almaya çalışan artisttir,
(bkz: oksijen tüpü)ne ihtiyacı vardır muhtemelen.
siz hiç yazın en düşük kalitede deriyle döşenmiş kolyuklarıyla kırmızı renkte bir ikarus gördünüz mü?

işte belki de öyle bir ikarus'un içinde güneşin tepede olduğu bir öğle vaktinde seyahat etmek zorunda kalmış yaz okulu mahkumu bir türk gencinin -pardon artist- mecbur kaldığı davranıştır. kusura bakmayın bu tabiri kullanmak zorunda kalacağım ama o, güneş ışınlarına maruz kalmaktan gavur amı gibi yanan koltuklara oturmaktansa ayakta dikilirim daha iyi*.

bunun dışında böyle olağanüstü durumlar da yaşamama gerek yok boş otobüste ayakta durmak için. oturmuyorum lan' sana ne? ve oturmamamın sebebini de sana açıklamak zorunda değilim. sen sen! oradaki! kulağını karıştıran! evet evet sen! yeşil gömlekli! kime diyorum ben? bu laflarım sana. ama bir kulağından girip diğerinden çıkacak. biliyorum.

ayrıcana, bir de kulaklarımdaki creative marka kulaklıklardan anathema cızırtıları gelirken kafamı otobüsün camına dayayıp uzaklara öyle buğulu buğulu bakmaktayım ki... sorma keyfimi.
bir sonraki durakta inecek olan kişidir..
güneşin acaip yakmasından dolayı ne yazık ki gölge ama ayakta yolculuk eden şahıs da olabilir.*
okul servislerini mesken tutan artist. şoför otur derse, yok zaten şimdi ineceğim derler...
her kalkana oturmam diyen artisttir. bende hiç haz etmem böyle tiplerden.
Basuru olan kişilik.oturmak pekte karlı deildir onun için.
utangaç insandır. öyle ki boş koltuğa oturmaya bile utanır hakkında çevrenin ne düşüneceğini çok önemseyendir. yanağından makas alınasıdır zira böyle insanlar kalmadı memlekette. herkes arsız olmuş...
"belki bagsuru falan vardir?" diye dusunulmesi gereken kisi. adam keyfinden durmuyordur herhalde ayakta.
kimi durumda kişinin oturmama sebebini söylemesi ile göt edip kalma ile sonuçlanabilicek olaydır.

örn: otobüse binen bir arkadaşın 1-2 değil 5-6 koltuk boşalmasına rağmen oturmaması üzerine ,oturanlardan ve şoförden uyarılar gelir oturması için.ardından oturmayan beyfendi ameliyat olduğunu ve oturamadığını dikişlerinin olduğunu söyler ve herkes bir anda göt olmanın verdiği acı hisle aynı zamanda adamın gerçekten ezildiğinin düşüncesi ile üzülür,ortama sessizlik hakim olur.
bkz:otobuste bos koltuk varken ayakta giden artist
sozu edilen bo$ koltuk gune$ gelen taraftaysa oturmamasi gayet dogaldir bu birinci neden olabilir.

ikinci neden ise surfcudur bu insan, otobusun on camindan yolu izleyerek biyerlere tutunup sanki ayaginin altinda kayan bir$ey varmi$ gibi zevk aliyor olabilir. *
kendinden büyük insanların otobüse bineceğini düşünen duyarlı artisttir. oturmaktan bıkmış, sıkılmış artistte olabilir. ha tabi 1 durak sonra inecek olan artist de olabilir.
vay artist vay...
muhtemel kıl dönmesi, mayasıl, hemeroit, bağasur, kıl dönmesi gibi çeşitli rahatsızlıkları olması muhtemel insandır...* *