bugün

Herkes anadili gibi biliyor mevzuyu. Ben de bi tek benim gotum var saniodum.
işyerinde osurdugum için patrondan uyarı aldım. Belediye otobüsünde kış ayında osurdugum için az daha dayak yiyordum. Kiz arkadasima tam ogretiodum ayrıldık. Hayatımda osurdugunu duymadığım babamin yanında osurdugum için sevimli ve okkali bir tokata maruz kaldım. Daha anlatim mi. Bunlar sesli osuruga ornek teşkil eder.
an itibari ile yeni bir keşif yaşadım.

pantolon patlatan.

edit1. sesli osuruk KOKMAZ. SESSiZ kokar hipotezini çürüttum.

edit. 2

sıçmışım.
cayır cayır osurma: gazi vucuttan peugeot 105 ile tada tada tattaddaaa yapar gibi atmaktır.
pırt osuruk : hafiftir hızlı bir geçiş yapar
fıs osuruk : sessiz ve kokuludur en iğrenç türlerinden birisidir fazla fasulye nohut soğan vb . gibi yiyecekler tüketiliyorsa kaçınılmazdır .
zort osuruk : sesli kokusuz osuruktur şiddeti yüksesktir adrenalinli bir osuruk türüdür . kızlarn ve bayanların yapamadığı türden .
cart osuruk : sesli kokulu osuruktur kendisini hissettirir pantolondaysa carttttt diye ses çıkıp patlar bir nevi sulu boktur .
yusuf osuruk : sessiz ve kokusuzdur belli etmez kendisini .
ibraaaaammm.
yussuuufff.
pıstlamak ve zortlamak üzere ikiye ayrılır.pıstlamak sessiz kokusu keskin,zortlamak ise sesli ve kokusuz olmakla beraber kişi kabızsa koku çıkabilir.
komplikasyonlu osuruk vardır bir de. osuruk sırasında hafif katı madde kaçağı da olur. gününüzü rezil eder. Zıçtık şimdi denilen durumdur...
(bkz: dostum osuruk demişsin ama tsunami çıktı)
doğayla dost yeşil motor benzetmesiyle, hafif sesli ve kokusuz olan tanımlanır.
(bkz: baloncuk olarak osuruk)
(bkz: fıs osuruk pis osuruk)
osuruk, sesli ve sessiz osuruk olmak üzere iki ana grupta incelenir. sesli osuruklar, toplum içinde uygulanmaması gereken bir çeşit olup "zaaart, pırrtt, zooortt" gibi efektlerle kendini gösterebilir. çevredekilerin gözlerini size çevirmesi ve sizin yaptığınızı anlaması işten bile olmaz. bu durumda çok utanır, sıkılırsınız. eğer bir toplumda illa ki bu çeşidi gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. hırkanızın ya da üzerinizdeki herhangi bir kıyafetin fermuarını hızlı hızlı açıp kapatma veya yüksek sesle öksürme (bu daha etkilidir) suretiyle osuruğunuzun sesini bastırırsanız, sizin osurduğunuz anlaşılmayabilir. garanti vermemekle birlikte işe yaraması da muhtemeldir.
eğer bir toplumda değil de evde tek başına oturuyorsanız bu çeşidi uygulamanızda bir sakınca yoktur. hatta bu şekilde yapmanız daha sağlıklı olacaktır. bunu birazdan ikinci çeşidimiz olan sessiz osuruğu incelediğimizde daha iyi anlayacaksınız.
diyelim ki çok samimi olduğunuz birkaç arkadaşınızla birlikte oturuyorsunuz. işte sesli osurmanın tam zamanı. bu eylem, arkadaşlarınızla birlikte kişnercesine gülmenize neden olacaktır. bu hareketin pek komik bir yanı olmasa da arkadaşlar olduğunda gülmek için birebirdir.

şimdi gelelim ikinci çeşit osuruğumuza; sessiz osuruk:
bu osuruk, insanın midesinin bulanmasına neden olabilecek kadar iğrenç bir kokuya sahiptir. bir topluluktayken, genellikle ses çıkarmamak için uygulansa da etraftakilerin midesini alt üst edebilir.

yapılması oldukça basittir. osuruğunuz kıçınızdan çıkmaya hazırlanırken kendinizi hafiften kasarak tekrar içeri gönderin onu. bir süreliğine osurma isteği içermeyeceksiniz ve bu kısacık sürenin sonunda da sizin bile duyamadığınız bir sesle dışarı fırlayacak.
bu sırada etrafınızdakilerin "kim yaptı bu şerefsizliği?" gibi sözlerine aldırmayınız ve gülmeyiniz. yüzünüze şaşkın bir ifade oturtarak "ben yapmadım ki" deyiniz adeta.
eğer evde tek başınızaysanız da yapmayın bunu. kendiniz de iğrenebilirsiniz.
(bkz: bugünlük dersimiz sona erdi çocuklar)