bugün

yapan kişi dışında herkesi rahatsız eden kokudur. bazen yapan kişiyi de rahatsız edebilir.
yumurta, sucuk gibi yiyeceklerle beslenmiş kişi tarafından yapılırsa ortamdan hızla uzaklaşmayı gerektirilen şey.
kokuyu yaratan kişi için CelvinKlein'den daha hoş gelebilir. diğer kişiler için aynı şey söylenemez.
sessiz yellenildiği taktir de etrafa sanki ölü varmış veyahud yapan kişinin içinin çürümüş olduğu hissini veren kokudur.

fakat sesli yapıldığı zaman daha az koktuğu söylenmektedir.
burnu tıkalı kişilerin yanında yapıldığında sorun teşkil etmeyecek olan kokudur.
ilk olarak yapan kişinin burnunu tutarak 'bu ne koku ya' 'kim osurdu!' 'kokuyu duyuyo musunuz bu ne hayvanlık!' gibi tepkiler verdiği olaydan çıkan gaz oluşumu kokusu.
sahibine güzel gelir.öyle ama! kimse ıyy filan demesin bana.
(bkz: bi siktir git çay koy)
yorgan altında yapıldığında kafanın bol bol yorganın içine girip çıkmasını sağlayan kokudur. bazen savaşı da yapılır hiç yenildiğim olmamıştır.
(bkz: okullar acil açılmalı)
(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
(bkz: osur osur ipe diz)
icimden gelen sicakligin kokusu.
kuru kayısı, kuru incir gibi gıdalar bolca tüketildiğinde tüm evi sarabilecek kadar ağırlaşan kokudur.*
öğrenci evinde ısınma amaçlı kullanılır.
çakmak çakılıp yakılan osurukta peyda olmayan kokudur.**
metan gazı (ch4) nın bok kokusuyla harmanlanmasıyla oluşan koku.
seslisi güldürür, sessizi öldürür. derler.
yorgan altına salındığında sıcak hava dalgası etkisi yapan, kıpırdandıkça suratınıza doğru gelen ve kendi sahibi dışında kalan kişileri çok fazla rahatsız eden, vücut gazı.
sessiz olanından korkun. sessiz salınanlar çok kokar. delinmiş lastik nasıl hava kaçırır, aynı o şekilde çıkar deliğinden. fısssssssssssssssssss diye bir ses çıkarır. ama kimseler duymaz. saniyeler içinde tüm odayı kaplayan bir koku ile kendini gösterir.
mevsimlere göre değişen kokudur. misal benim osuruk; yaza doğru tamda bu aylarda boka bulanmış inek götü gibi kokarken ki ben bile o mekanı terketmek zorunda kalıyorum, kasım aralık gibi lavanta ferahlığındaki kokusuyla soğuk kış aylarında insanın içini ısıtıyor.
sigarayı bırakınca azalmaktadır, yaptığım deneylerden bu sonuca vardım. evet, sigarayı bırakınca daha az acı kokuyor. öte yandan barbunya yediğinizde daha kötü kokmasına rağmen fasulye yediğinizde daha çok osurursunuz.
iğrenç koku durulmuyo yav leş gibi bir şey birde kızlar yaptığı zaman daha kötü oluyor.
Kokuyu yok eden don bulunmuş.

http://www.mailce.com/osuruk-kokusu.html
kokuyu bilemem ama küçükken gece kendimi ısıtmak için kullanırdım.
kendin yaptıysan mis gibi kokar. belki de benim hayatımın en rahat anı koku burnuma geldiğinde. ama başkası yapınca. oha sıçsaydın len amq (!) bok gibi koktu (!) osuruk kokusu bu, bok değil ne kokacak.
kimi zaman dağ esintisi, kimi zaman ise okyanus ferahlığı niteliğinde olan kısacası dünyanın en samimi kokusudur.