bugün

devlet vatandaşını düşünüyorsa, yapacağı samimi iştir. günlük hayatta hem engellilere yardım etmek için hem de bir dil öğrenmek için yapılacak faydalı iş. empati kurarsınız, bu hayatta kendinizi iyi hissettiren bir olayınız olur. küçük bir çocuğa işaret diliyle yaklaştığınızı ve onunla anlaşıp onu sevdiğinizi. onun gözünde kimbilir ne ışıklar yanar, içi ısınır. diğer çocuklar da öğrenir arkadaşını yalnız bırakmaz.

yok zinhar biz osmanlıca okumayı öğrenip bir halt anlamayacağız, ebleh ebleh dolanacağız, mezar taşı okuyacağız, boktan bir siyasetin peşinden kitleleri koşturacağız derlerse o iş ayrı.

insana değer bu hayatta yaşarken olur. ölünce taşı okunarak değil. yaşayana faydanız olsun yaşayana !
işaret dili dediğin 1 haftada öğrenilebilecek bir şey.

işaret dilini dilsizler kullanır genellikle konuşabilen insan eli ile hareket edemez, ayrıca eli kırık olan bir insan işaret dili ile konuşamaz, eğer dilde bilmiyorsa orada kalır.

boş iş yapmayın trolcükler.

gömdüm bay.
gerçekleştiği takdirde ülkedeki eğitim düzeyini bir üst levele taşıyacak olan önerme.

osmanlıca öğrenen birey bunu günlük hayatına taşıyamayacaktır. işaret dili öğrenen birey ise birçok işitme engelli ile iletişime geçme fırsatı yakalayacaktır. haliyle haklı bir önerme.

osmanlıca öğrenme demiyorum, hobi olarak yine öğren.
Yahu sanane? isteyen istediği kursa gitsin. Bak ben de göktürkçe öğrenmek istiyorum ama olmuyor denilesi başlık.
Neden ikisi birden verilmiyor onu anlamıyorum arkadaş. dedesinin mezarını okuyamayan nesil var ayan beyan ortada. Utanç verici mına koyim ya.

Bir takım gerizekalılar da çıkıp demiyor mı dedemin mezarını okuyup ne yapacağım diye. Vay arkadaş ya.
keske olsa diye ic gecirttirir. ama isteyen osmanlica da ogrensin engel yoktur.
yine modernlikle kulturu birbirine karistirdiniz. tarihinizle o kadar bagimsiz o kadar uzaksiniz ki kendinizi disaridan gorseniz gulersiniz. hayran oldugunuz ingilizler kral ve kralice icin canini verecek durumdalar. hayran oldugunuz almanlar hala eski aristokrat unvanlarini kullanip irklariyla ovunmekteler. hayran oldugunuz amerikanin bir kulturu bile yok tamamiyla kosmopolit. hayran oldugunuz italyanlar en kati ve en dindar hristiyanlar.

ancak siz kulturunu yeren ondan nefret eden tek milletsiniz.

not: apolitikimdir. hicbir parti ya da ideolojiye dogrudan bagimliligim ya da hayranligim yoktur.