bugün

osmanlı hanedanı tarafından, siyonist hanedan rothschild ailesi üyelerine verilen resmi devlet nişanlarıdır.

osmanlı devleti biliyorsunuz ilk dış borcunu 1854 kırım savaşı sırasında aldı. (aslında bu ilk dış borç değil, daha önceleri de yazdık, takip edenler iyi bilir)

tabi osmanlı dış borcu alınca hoşuna gitti, düşük faizle, uzun vade ile aldıkları bu dış borç sonrası kendilerine yardımcı olan rothschild'lere mecidiye nişanı verdiler.

rothschild'ler osmanlı'dan ilk mecidiye nişanlarını abdülmecid döneminde, 27 haziran 1854'te aldı.

ilk mecidiye nişanını alanlar;
1)Mayer Alphonse de Rothschild
2)Gustave Samuel James de Rothschild

bu iki şahıs kardeştir ve osmanlı ilk dış borcunu bunlardan almıştır. (3 milyon frank)

akabinde 1 sene sonra osmanlı, rothschild'lerden büyük meblağda bir borç daha almıştır ve bu alınan borç sonrası da rothschild'lere mecidiye nişanı verilmeye devam etmiştir.

bu tarihten sonra sırasıyla şu isimlere nişan verildi;
3)-Salomon James de rothschild,
4)-Lionel Nathan de rothschild,
5)-Baronet Anthony Nathan Billy de rothschild,
6)-Mayer Amschell de rothschild
7)-Nathaniel de rothschild,
8)-Mayer Charles Carl Rothschild.

bunlardan başka rothschild ailesinin vekili Mösyö Horace Landau'ya da mecidiye nişanı takdim edilmiştir.

ve abdülaziz dönemi.
abdülaziz döneminde de şu isme mecidiye nişanı takdim edilmiştir.

9)Adolphe Car von Rothschild

abdülaziz dönemi sonrası sıra 2. abdülhamid'e gelmişti.
abdülhamid dönemi rothschild'ler ile osmanlı devleti adeta iç içe girmiştir.

abdülhamid döneminde nişan verilen rothschild'ler;
10)Mayer Alphonse'de Rothschild
11)Bettine Caroline de Rothschild.
12)adelheid de rothschild.

ayrıca abdülhamid döneminde rothschild ailesinin filistin kolonileri genel müdürü olan Elie Scheid'e de nişan verilmiştir.

görüldüğü üzre osmanlı sürekli rothschild'lerden borç almış, her borç alınışta, ayrıca her borç erteletişte rothschild'lere madalyalar ve nişanlar verilmiştir.

osmanlı aldığı bu borçlarla ne yaptı peki?
onu da şurada yazmıştım;
(bkz: nilhan osmanoğlu nun dedelerinin mirası/#35613379)

bir de şunu okuyunuz;
(bkz: osmanlı nın iflasını bilale anlatır gibi anlatmak/#40971319)

neyse, rothschild'lerle ilişkiler günümüzde de abdülhamid sonrası kaldığı yerden devam ediyor elbet.
3. abdülhamid'in arası da çok iyi rothschild ailesiyle.
(bkz: rte nin rothschild ve siyonistlere verdiği söz/#35956871)
(bkz: henry kissinger james rothschild rte üçlüsü/#36474558)

bonus: (bkz: beni istanbul yahudilerine sorun)

#tarih
son dönem osmanlı rothschildlerle iş birliği içindeydi zaten. bunlar derin mevzular kafa yormayın. ayrıca osmanlının böyle bir şey yapması osmanlıyı vatan haini yapmaz bunu da anlayın.
(bkz: dış minnaklar)
yobazların uğramadığı başlıklarda bugün.
osmanlının amblemlerini ve nişanlarını bile ingilizler tasarlayıp üretiyordu normaldir yani.
Siyonizmin kuramcısı herzl'a hamit tarafından üçüncü dereceden mecidiye nişanı verilmesi kadar tuhaf değildir. Masallara kalsa uluhahahakan tekme tokat kovmuş huzurundan adamı. Vay aq, insanlarım yüzüne resmen perde indiriyorlar.