ihtişamın ve gücün devlet hali.
kolpacı devlet.
Dunyaya korku salan fasist devlet.
623 yıl.
dünya'ya cesareti öğretmiş koca bir ata.
Çağ açıp çağ kapayan bir devlet.
türk'ün başına bela bir hanedanın yönettiği devlet...
babadan oğula.
(bkz: harem)
sadece ben.
yaymaya çalıştığı din yanlış ellerde sonu olmuştur.
öz torunları tarafından sınır dışı edilmişlerdir!
taht için kardeşlerini hunharca öldüren insanların yönettiği devlet.
(bkz: işte bunlar hep seks)
sanat, bilim, kültür, türk sevmez; eğlence, toprak, vergi, devşirme sever bir devlet...
nerde ermeni yunan arap ecnebisi varsa rahatlık içinde yaşat askere gitmesinler memur olsunlar vargiyi az versinler nerde türk kürt varsa sömür çalıştır askerde yaşlandır politikasını yaşatan körü körüne övmekten ziyade eleştirilmesi gereken imparatorluk.
Mükemmel.
basindakilerin kendini allah sandigi ve allah gibi yasadigi, yok adil, yok yuce devlet diye sacma sapan iddialara konu olan, herkese korku salmis, herkesi zorla kendine baglamaya calismis zorba devlettir. neymis, osmanli size adaleti getirecekmis. sanki sana gel osmanli bana adalet getir diyen oldu. halkina mal gibi davrana davrana, halk mala baglamis, kultur, sanat, egitim, ekonomi alanında kocaman bir sifira donmustur ki bunun izlerini halen gunumuz tc sinde gormekteyiz.
Türklük bilincinin yok olması.
saraya gayri türkleri doldurduktan sonra inişe geçti.
gücün sembolü büyük türk devleti.
mutlak monarşinin ne kadar boktan bir yönetim şekli olduğunun kanıtıdır.
Zaten zamanında söylenmiştir.
(bkz: devlet-i aliyye)
millet bilim ve teknolojiye yatırım yaparken olaylara şeytan icadı mantalitesiyle yaklaşan, millet açken lale bahçelerinde ve haremde oynaşan padişahlarının olduğu, türklükle alakası olmayan arap topluluğudur.
tarihteki devletler malum organlara benzer doğarken küçük ergenlik ve orta yaşlılıkta büyük, çok büyük, yaşlanınca iş görmez hale gelir.