bugün

hoşlandıkları devletin merak edildiği insanlardır..
çok iyi bir insandır, tarihi yalnızca milli eğitim kitaplarından öğrenmemiş çok güzel bir insandır.
osmanlı'yı bilmeyen cahil insanlardır bunlar.direk türkiye adıyla var oldu milletimiz sanarlar.

--spoiler--
kesinlikle sütünün bozuk olduğuna inandığım insandır.
--spoiler--
Duydunuzmu arkadaşlar Osmanlıdan genellikle aleviler nefret ediyormuş.
inan edicek küfür bulamıyorum.
(bkz: götüne odun sokulacak insanlar)
(bkz: osmanlının osmanlarına maruz kalmak)
bakmak lazım efendim kim en fazla osmanlının zararını görmüştür. ee bunların sayısının çok olması son derce normaldir. 3 kıtadan bahsediyoruz burda 3 kıta.
kökünü, soyunu, sopunu bilmeyen, yerden ot gibi bittiğini sanan insandır.
güneşin balçıkla asla sıvanamayacağını bilmeyen haramzade şahsiyetlerdir. kızmamak lazım, Onlar orta asyadan zembille inerek Türkiye'yi kurdular.
(bkz: sik kafalı japon askeri)
aleviler ve çerkesler müslümanlardır fakat neden dindaşlarına sataşsın? hatırladığım bir çeçen müziğinde la ilahe illallah diyordu. ermeni, yunan, bulgar bunlar ise hristiyandır. türkiyeye geldikten sonra müslüman olmuşlardır. aleviler de bildiğin türktür. çerkesler ise daha osmanlıya göç etmeden öncede müslümanlardı.
muhtemelen bir türk imparatorluğunun 3 kıt'a ya sahip olmasını çekemeyen zavallı insandır.
2010 yılında bile padişahım çok yaşa demekten vazgeçmeyen geri kafalılardan olmayan insandır.
hangi osmanlı padişahı ben türküm demiş diye sorar yobaz kafalara.
(bkz: nankör)
koca anadoluda adam gibi 500 tane eser göster 600 yıl hakimiyetten sonra diye de sorarlar.

ama krala kul köle olmayı seven hıyarlara bun anlatmak zordur.
osmanlı devleti'ne, cumhuriyete, laik sisteme ya da herhangi bir siyasal yahut ideolojik olguya hala sevmek, nefret etmek, acayip beğenmek, iğrenmek gibi hislerle yaklaşmamız gerektiğini bize öğreten insandır. el insaf!

osmanlı devleti 600 küsür sene bir çok halka hükmetmiş; elbette farklı dönemlerde, farklı coğrafyalarda, farklı halklara ya da devletlere karşı farklı politikalar izlemiş. tabii ki bunları dönemin şartlarında yapmış. bu kararların "bir kısmı" beğenilir, "bir kısmı" beğenilmez. sadece bu mevzuda değil; herhangi bir konuda, beğenmek ya da beğenmemek asla zorunluluk olamaz; her bireyin kendi hürriyetidir. yani; osmanlı döneminde yapılan işlerin tamamını toplayıp; "nefret ediyorum" demek abestir. bunun yanında, "sevmeyenin kanı bozuktur, şöyledir böyledir" demek de kanımca aynı derecede abestir.
kuyruk acısı olan insandır.
(bkz: osmanlı olmasaydı istanbul bizim olur muydu)
haçlı seferlerinde ya seve seve ya si*e si*e diye aragazı alıp da en önde koşarak attığı narada; etken değilde, edilgen kişi mazharına nail olmuştur da ondan nefret eder...
kendilerini görünce ulan keşke zorlayıcı eylemlerde bulunsaydık dediğimdir.
Zamanında yenilen devletlerin gücünden korkup, kompleks yapmasıdır.
osmanlıdan değilde osmanlının son döneminden nefret eden insan denseydi katılırdım ama topyekün osmanlıdan nefret etmek tarihimizin bir kısmını bilmemek demektir ki zaten öyle ulan okuyun biraz tarih ama resmi tarih değil
yanarım yanarım da genelde her yerden kovulmuş bu şahsiyetsizlerin Türkiye' de nefes alıp, beslendiklerine yanarım. merhamet edilip de atalarına yer verilen nankörler, kaçıncı yüzyıldayız artık insan olun.ekmeğini sizinle paylaşan bu ülkenin saygı duyduğu atalarına pislik atmayın, adam olun.
600 yıl boyunca yönetimde hiçbir katkısının ve söz hakkının olmamasını normal karşılamayan insandır.

aynı zamanda, osmanlı'daki demoktratikleşme benzeri hareketlerin sadece günü kurtarmak için ve gelişmiş ülkeler yaptığı için yapıldığını bilen insandır.

özellikle, osmanlı'nın son dönemlerinde bir sömürge haline gelmesinden rahatsız olan insandır.

osmanlı'nın son dönemlerindeki kötü halinin aslında temelden kaynaklandığını süzebilmiş insandır.

bülent tanör'ün anayasal gelişme tezleri'nde ve bilimum hukuksal tarih kitaplarında osmanlı'nın hukuksal yapısını incelemiş insandır.
olsa olsa ermeni, alevi, yunan asıllı izmirli falandır bunlar.
güncel Önemli Başlıklar