bugün

tüm tarihi kanıtlar ortadayken türklerin kabul etmediği olay. türkler osmanlıda köylü ve ikinci sınıf vatandaşlardı.
(bkz: kimse kimseyi kandırmasın)
Tabi lan manyak mısın! Mesela karahanlılar Selçuklular falanda hep arap imparatorluğuydu. Safevi devleti de farstı.

usta 2 çay çeksene memet cigara çıkar.
(#20023250)
osmanlı hiçbir zaman milliyetçilik akımını benimsemeden her zaman ümmetçilik politikası izlemiştir. pek yanlış bir başlık sayılmaz fakat türkler için de belli bir politika vardı. en basitten örnek verirsek şeri hukuk, örfi hukuk gibi.
osmanlı'yı kuran ve 700 küsür sene yöneten osmanoğullarının türk olduğu düşünüldüğünde mantıksız bulduğum düşüncedir. osmanlı'da şöyle bir durum vardı. liyakat ve yetenekler herşeyden önemliydi. sırf etnik kökenin seni bir yere getiremezdi. o yüzden enderun'da zeki, yetenekli insanlar milliyetine bakılmaksızın önemli mevkilere getirilmişlerdir.

türkler önemli mevkilerde baskın olamamıştır, doğrudur, ancak arap olup da sadrazam olan, vezir olan kimseyi de hatırlamıyorum. yani arap imparatorluğudur düşüncesi hangi kaynaktan beslenmektedir benim için muallak.
osmanlı'nın islam ağırlıklı bir devlet olduğu aşikar. eğer osmanlı zamanında milliyetçilik politikası izleseydi şu anda belki de varlığını sürdürüyor olacaktı. ya da hiç imparatorluk halini alamayacaktı. şaşılacak bir durumdur ki osmanlı'ya en iyi çağlarını yaşatan devlet adamları da çoğunlukla dönme müslümanlardır. bu da islamcılık politikasının bir yararı olsa gerek.
türklerin siklenmediği bir devlettir. türkler daha sonra fena sikmiştir.
Arapların tarihteki en büyük başarısıdır. Hala bunu kabul edemeyen tuhaflar var.
Tarih bilmeyen cahil insanlarin ortaya atabileceği bir önermedir. Zira aciklama geregi bile duymuyorum. Osmanli ailesi Turk'tu. Bunu demek yeterli olacaktir. Zira devletin geri kalan birimlerinde her milletten insan eger gorev dahilinde yetenegi varsa gorev alabilirdi.

Sallamadan once acip bir kitap okuyun diyecegim ama yok bizim insanimiz kulaktan dolma bilgileri daha cok seviyor. Kim okuyacak simdi turk tarihini dimi ya siktir et.
yanlıştır.

islâm imparatorluğudur. örfî kanunu da türk ananelerine dayanır.
Canım ya çok şeker bu, eve götürebilir miyiz denilesidir. Bonzainin yan etkilerindendir.
göktürk devletini çinliler kurdu demek kadar abesle iştigaldir.
bizi ilgilendirmeyen imparatorluktur.
türklerin sevilmediği bir imparatorluktur. türkiye cumhuruyiti ndeki itibarını görseler çok şaşırırlardı.
benim aksini iddia edebileceğim durum. osmanlılar orta asyadan göçmüş türklerden oluşmaktadır. en azından bana göre. arap etkisinde kalmış adetleri olabilir ama ırk olarak arap değillerdir.
osmanlı arap değil bir balkan imparatotluğudur. mantalitesi ve devlet yönetme kültürü tamamen balkanlardan gelmedir. hatta paşaların da çoğu balkan kökenli. ama imparatorluk olduğu için birçok kültürü barındırır orası ayrı.
yazar burada türklerin üvey evlat muamelesi görmesi durumunu kastediyorsa doğrudur.

türkleri sadece savaş zamanı hatırladı ve yemen'de kuzey afrika'da şehit olanlar hep anadolu çocuklarıydı.

araplar özgürlük vaatlerine osmanlı'yı satmakla meşguldü...

yedit: osmanlı öncesi tarihimizi hafızalarından silen fanatik osmanlıcı güruhun zoruna gitti gene.

ama gerçek değişmiyor be canım.

şimdi sen osmanlı düşmanlığı ile falan suçla hadi buyursunlar...

yedit1: bu arada coğrafi açıdan bakarsak osmanlı bir avrupa devleti'ydi. anadolu'dan ötesini siktir et, anadolu'ya verilen önem zaten ortada. ne varsa batı'da vardı. beylerbeyi de daha üstündü osu da busu da, her alanda görülür bu.
çok aptalca bir iddia, benim gibi tarihi son derece kıt olan bir birey bile bunun çok saçma olduğunu beyan edebiliyorsa bu düşüncedeki arkadaşlar kör cahil demektir.

osmanlı bir hanedanlıktır. kurucusu osmanlı beyliğinin kurucusu osman beydir.

dünyaca kabul gören gerçek ise tek varisinin türkiye olduğudur.

bu yüzden götünüzü başka şeylere kullanın, nitekim bu attıklarınız boşa gidiyor.
Tarihin gelmiş geçmiş en büyük Türkçüsü nihal Atsız bile osmanlı'yı "tarihin en büyük türk imparatorluğı" olarak tanımlar.
(bkz: dedi bir deli)
Evet. Net.
Osmanli aslinda yoktur. Resmi tarih yalanidir. Rahat uyuyun yataginizda.
Hoşt köpek. Osmanlı anlı şanlı türk imparatorluğudur.
hayır arabın değil, aile imparatorluğuydu. ne türkündür ne de arabın.
osmanlı müslümanlığını unutturmak isteyen arap emperyalizmi çığırtkanlarının dezenformasyon faaliyetidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar