bugün

Sosyolojik vakadır. Sürekli olarak oruç tutanlardan yakınırlar. En küçük bir örneği dahi olmamasına rağmen, oruç tutanların kendileri üzerinde sürekli olarak baskı kurduğunu ileri sürerler. Her daim Oruçla alakalı başlık açarlar. Oruç en önemli gündem maddeleridir. Size ne lan, orucu tutan biziz, size ne oluyor amk?
Aç insanları savunmayan, Ahlaksız, işten kaytaran, insanların hakkını yiyen, hak yiyenlere ses çıkarmayan hatta destekleyen insanların oruç şovunu yemiyoruz.

Yüzüne vuruyoruz, sorun ettiğimizden değil.
--spoiler--
bugün daha 2 gün önce tanışıp toplamda 10 dakika bile konuşmadığım erzurumlu bir genç oruç tutmadığımı görünce aşağılayarak sırıtıp sen şimdi erzurumda olsaydın seni tekme tokat döverlerdi dedi.
--spoiler--

iki dakikada senaryo yazdın amk. inandırıcı olsun diye de hemen "Erzurum" ibaresini ekledin.
Toplum baskısı sonucu yiyip içememekten dolayı olandır. Otobüste su içiyorum diye garip garip baktı millet geçen ulan yarısı da oruç tutmuyordur bu neyin şekli teallam.
yok canım, nereden çıktı bu sonuç?

örn: bugün niyetlenmedim ve çay sigara keyfi yapıyorum ve orucu şu an sorun etmiyorum.
özgürlüğüm kısıtlanıyor yoksa kim ne yapmış umrumda değil .
Her iki tarafında artık birbirlerine saygı göstermesi gerekiyor.
özgürlüğüm kısıtlanıyor diye evet dert ediyorum. tutan zaten tutuyor. ramazan yüzünden otobüste su içemiyorum. bir tek üniversitede, kütüphanede bir de dışarıda insanların pek görmeyeceği bir yere gidip orada içiyorum. bitse de kurtulsak bu aydan. nisan geliyor diye seviniyordum ama ramazan da geldi.
yalnız oruç tutanları asla dert etmem. kendilerinin bileceği iş, kendi tercihleri der geçerim ama kütüphanede çorba içemiyorum ramazandan dolayı.
aslında bunun nedeni yine oruç tutanlar yüzündendir bizim ülkemizde hala "diğer" olana saygı diye bir şey yoktur bir kişi çoğunluğun düşüncesi içindeyse azınlığı ezmek zorundadır bu yüzden oruç tutmayan bir kişi acaba ne derler düşüncesi ile daha fazla sıkıntıya girer bizim ülkemizin acilen "diğer"olana saygılı olması lazım.
(bkz: ramazan davulcusunu vurmak)
Oruç tutmuyorum orucuda dert etmiyorum.herkese saygım var.
güncel Önemli Başlıklar