bugün

önceden ptt lerde sürekli gördüğüm silgi. *
bu silgiler yuvarlak değil altıgen şeklinde olurlardı ayrıca sanırım tükenmez kalem silgisi diye piyasaya sürülmüşlerdi.
kenarından koparıp fırlattın mı hedefini şaşmaz, nereden geldiği belli etmez silgilerdir.
(bkz: devlet malzeme ofisi)
90'lı yılların silgisidir. kaybolmasın diye ilkokulda boyuna iple bağlanan silgidir. çok kötü silgidir hiç silmez hemde. hemen kararıverir öylece.
ilkokul yıllarımdır.
tükenmez kalemle yazılan yazıyı bile sildiği efsaneleri dolaşırdı.
ilkokuldayken uğruna bir kızın ağzına çaktığım silgi.
daktilo silgisi olarak da anılmışlığı vardır.
damacanaya tecavüz edilen ülkede tahrik unsuru olabilir, hiç belli olmaz.
ilkokul yıllarımda tanıştığım, bir kısım öğrencinin ip geçirmek suretiyle boyunlarında taşıdıkları silgi.
tükenmez kalemle yazılan yazıyı sildiği iddia olunan, ancak silerken kağıdı deforme eden silgi.
karnemdeki notlarımı düzenlemek için kullanmıştım. ha düzeltti mi ? yok. babam düzeltmişti beni. ne dayak yemiştim o şerefsiz silgi yüzünden.
olaayyyğlar, olaayyyğlar..
tükenmez kalem silgisi oldugu savunulurdu ama hiç sildiğine sahit olmadım bir dönem ortasına ip geçirip kolye olarak kullanmışlıgım vardır. herkesde bulunmadıgı için çok havalı oluyordu boynunda gezdirmek.
tükenmez kalemle yazılan bazı yazıları sahiden silebilmekle birlikte o esnada epeyce yıprattığı kağıt üzerinde de ufak bir çukur oluşturan tahribat gücü yüksek bir silgi türü(ydü).
özendiğim, sayfalarını çevirirken yırtılcak kırışcak diye yüreğimin hop hop ettiği defterimi yavaşca silmeye çalışırken onu acımasızca yırtan silgi. *