bugün

hayatta eşitliğin olmadığını anlatan detaydır.
(bkz: pkklı olmak)
şimdi şöyle düşünelim. bi sevgilin var. kız bu. sevgilin, eski erkek arkadaşına gidip "seni çok seviyorum" diyor. senin de bundan haberin var ama sik kafalının teki olduğun için, daha doğrusu gavatın teki olduğun için durumu kabulleniyorsun boynunu yana eğip ahaha. yazık olm cidden. üzülüyorum sana :( hatun ne kadar kaltak da olsa, unutamıyor işte, ne yaparsın.

böyle bir şey işte orospu çocuğu olmak. insan sevgilisini paylaşır mı? aaa..

yarın bir gün swinger partisine de çağırır bunlar beni şimdi ahaahahaha..
piç olmak değildir. hayat kadını olmasına rağmen babayı bilinçli olarak seçip çocuk yapabilir bir insan.
90'lı yılların başları. ilk okul talebesiyiz o zamanlar. bir arkadaşım vardı sinan adında.. severdim kendisini. bizim eve gelirdi, ben onlara giderdim mustafa ile birlikte..

güzel evleri vardı allah için. annesi gep bize börek çörek yapardı. atari oynardık. annesi hadi siz girin odaya ateri oynayın derdi. atari oynardık. ama eve birileri girip çıkardı, duyardım. sinan akrabalarımızmış derdi. nerden bilsin ki çocuk.

çocuğuz ki.. nerden bilelim ki. ilk okul 5. sınıfta sinan taşınacaklarını söyledi bir gün. gerçekten üzüldüm.. neden dedim ? annem istedi dedi..

taşındılar. ama 4-5 sene sonra yine geldiler. sinanla eskisi gibi görüşemiyorduk. değişmişti çocuk. biraz hırçınlaşmış, içine kapanık olmuştu. annesi ile karşılaşmıştım bir gün çarşıda. hal hatrını sormuştum. kendisi de iyiydi ama sinan yine gitmişti. evi terk edip gidiyormuş sürekli. selamlarımı iletmesini söyledim, birde numaramı verdim sinana vermesi için.. bir iki sefer annesi aradı beni oğlum nasılsın diye..

yıllar geçti tabi, lise bitti falan. günlerden bir gün tekrar annesini gördüm. ayak üstü konuştuk. yanından ayrıldığım sıra karşıdan bana doğru gelen bir abi ile selamlaştık. '' hayırdır olm senin ne işin var bu kadınla, bir işin varsa burda neden konuşuyorsun'' dedi. neden, ne oldu dedim ''o kadın yılların orospusu olm. dikkat et gören olmasın''

ne diyordu bu yahu ? sinan'ın annesi hakkında nasıl konuşuyordu ? gitti.

bir kaç gün sonra telefonum çaldı arayan şükran teyzeydi. çayımı içmeye gelmez misin sinan'da geldi hem, konuşursunuz ? dedi. hakkında duyduklarımdan sonra tereddüt ettim ama sinan da ordaymış ya.

gittim. sinan yoktu. ''gelir birazdan '' dedi. çay sohbet derken saatler olmuş ama sinan daha yok piyasada.. iki tane ablası girdi içeriye bir de yanında türkçe'yi tam konulamayan bir kız.

''saat epey geç olmuş şükran teyze ben çıkayım, sonerde gelmedi '' dedim. '' olur mu oğlum bu gece misafirimiz ol. hem bak svetlana'da arkadaşlık eder.''

evet lan ? doğru dediler. orospuymuş bu. sinan orospu çocuğuymuş..

'' aa yok teyze benim gitmem lazım bugün, sabah erkenden işlerim var '' dedim..

'' yok yok, senin zamanında sinan'a çok iyiliğin oldu hem bak parada almayacağım senden'' dedi.

kızardım, utandım. ne yapacağımı bilemedim. ablası ile o bahsettiği svetlana kıs kıs gülüyordu. '' yok yok acil gitmem lazım. iyi geceler'' dedim ve apar topar kaçar gibi çıktım..

sinan orospu çocuğuydu.. sinan'lar o yuzden taşınmışlardı.. sinan büyüğü zaman o yüzden içine kapanık olmuştu.. sinan o yuzden agresifleşmişti.. sinan o yuzden evi terk etmişti..

aradan yıllar geçti tabi. dün oldu. dün gördüm sinan'ı gebze'de. tanıdı beni.. oturup sohbet ettik çay içme bahanesi ile. şirket kurmuş, aferin ona..

yüzüne baktım.. orospu çocuğu olmak böyle birşey miydi ? evet öyleydi sanırım..

annesi mi ? hiç sormadım. ailesinden bahsetmedim. bu sefer telefon numaramı kendisine verdim.
babası belli olmayan saipsiz çocukların kaderidir. *
belirli bir orospu tarafından dünyaya gelme halidir.
(bkz: Emrah)
yahu tuhaf bir laf neyimdir bu anasını satiyim. her evladın içinde bir nebze oropçu çocukluğunun barınması, her ananın bir nebze orostopolluk yaptığına mı dalalettir? açıkçası ben anlamadım abi.

efendim bazı zamanlarda ister-istemez bir orospu çocukluğu yapma zorunluluğu nazır oluyor bünyede. ama şahsım adına diyorum ki; anam orospu değildir -herhalde-. ben öyle bilmiyorum. kaldı ki kimse anasına orospu denmesinden haz etmez. ve asla bunu kabul etmez.

e o zaman bir tek benim anam mı orospu? diğer bütün herkesin anası namuslu bir benim anam orospu oluyor o zaman. niye öyle oluyormuş efendim ha? senin anan orospu olsun. benim anam namuslu olsun!? herkesin anası namusluysa o zaman bu kadar orospu çocuğu hangi ananın amından fışkırıyor? hayır efendim öyle değil. herkes orospu çocuğu olmuş, bir tek ben değil.

kıymetli okuyucuyu burada tenzih etmek isterdim ki maalesef üzgünüm efendim.
ananla babanın senin var olabilmen için yaptıkları uygun veya uygunsuz sevişmeler arasındaki muhtemel senlerin toplamı ve yeryüzündeki şimdiye kadar yaşamış ve yaşayacak insanların toplamından daha fazladır herhalde. benim -veya bir başkasının- orospu çocuğu olduğunu düşünürsek; seninde ben olduğunu söyleyebiliriz aslında. çünkü bu dünyada şimdi yaşayan herkes, geçmişte yaşayanlardan bazıları olamaz mı? olabilir anasını satiyim. belkide sen geçmiş örneğine tarihte az rastlanılan katıksız bir orospu çocuğusundur. tam bir muamma doğrusu bu. seninde potansiyel bir herkes olduğunu düşndüğümüz takdirde o zaman sende herkes gibi bir orospu çocuğusun...
ing. son of a bitch
tamamen kişiye özgüdür. anneyle uzaktan yakından bi alakası yoktur.
PKK'lı olmak vardı,
Suriye'li olmak vardı,
Hizbullahçı olmak vardı,
AKP'li olmak vardı...

Yani orospu çocuğu olmak vardı ama, olmuyor işte...Ne genimiz, ne vicdanımız müsaade ediyor...
sadece annenin orospu olmasıyla olan bir durum değildir. nitekim olmak istiyorsanız pkk'yı destekleyebilirsiniz.
Sözlük yazarlarının %50' sinin dahil olmadığı grup. Bizim köyde orospu çocuğuna orospu çocuğu deniyor kusura bakmayın.
(bkz: 10-15 metreden kafaya nişan alıp gaz bombası atmak)
bazı sülalesi genişlere hitap edilebilir. (bkz: )
tam hatırlamamakla birlikte 8-9 yaşları civarında seyrettiğim dönemlerdeydi ve mahallemize iki kadın taşınmıştı; mahallelinin söylediğine göre hayat kadını idi bunlar, ama o güne dek hayat kadını nedir ne değildir pek bilgimiz yoktu. bize sadece kötü kaka bir şey olduğu ve konuşulmaması gerektiğine ilişkin telkinler verildi. tam anlam veremediğimiz için aslında içten içe de tecessüs belirdi hepimizin dimağlarında ve gizliden gizliye taşındıkları evin penceresine bakıyorduk zaman zaman. birkaç gün sonra yanımıza bir çocuk* geldi, yaşıtımız. henüz o çocuğun hayat kadınlarından bir tanesine ait olduğunun farkında değildik ve güldük eğlendik, iyi de top oynayan bir çocuktu, hepimizden iyiydi açıkcası. ikinci gün yine o çocukla birlikte oynarken galiba salih'in annesiydi; tuttu itti çocuğu gelme bir daha diyerek. hiçbirimiz anlam veremedik neden böyle bir davranış sergilediğine. bizi kenara çekip:" o çocuğun annesi hayat kadını!" dedi. o sözü duyduktan sonra sanki hepimizin içinde bir iğrenme ve alay duygusu teşekkül eyledi, anlamsız bir şekilde. çocuk da bizler gibiydi, hatta hepimizden iyi top oynuyordu; ama neden onunla oynamamalı idik? bu soruları sormak anlamsızdı, zira aile bireylerine bu tür sorular sorulduğunda: "sen daha küçüksün anlamazsın, biz oynama diyorsak oynamayacaksın..." nevilerinden açıklamalar gelecekti. o yüzden sorgusuz sualsiz çocukla bütün irtibatımızı kestik. şimdi hatırladım da adı akın idi çocuğun, hatta "akın akın kompela" diyerek şaka yapmıştık, o güne ait bir tv programı ismi mi idi, yoksa reklamda mı geçiyordu, pek hatırlamıyorum. işte o günden sonra akın bir kez daha geldi yanımıza, ama ilk gün herkesin top oynayışını hayran hayran izlediği o çocuk bir alay konusu olmuştu, hatta birisi taş atmıştı sebepsiz, bereket versin ki değmedi. durumu bilmeyenleri de kenara çekip: " o çocuk var ya onun annesi hayat kadını." diyenlerimiz oldu. bir daha göremedik akın'ı, zaten birkaç hafta sonra da taşındılar. o güne dair aklımda kalanlar bunlar.

şimdi fark ettim de aslında orospu çocuğu olan biz imişiz...
Format orospu demeyi kabul etmediği için "orusbu" dur.

tam hatırlamamakla birlikte 8-9 yaşları civarında seyrettiğim dönemlerdeydi ve mahallemize iki kadın taşınmıştı; mahallelinin söylediğine göre hayat kadını idi bunlar, ama o güne dek hayat kadını nedir ne değildir pek bilgimiz yoktu. bize sadece kötü kaka bir şey olduğu ve konuşulmaması gerektiğine ilişkin telkinler verildi. tam anlam veremediğimiz için aslında içten içe de tecessüs belirdi hepimizin dimağlarında ve gizliden gizliye taşındıkları evin penceresine bakıyorduk zaman zaman. birkaç gün sonra yanımıza bir çocuk* geldi, yaşıtımız. henüz o çocuğun hayat kadınlarından bir tanesine ait olduğunun farkında değildik ve güldük eğlendik, iyi de top* oynayan bir çocuktu, hepimizden iyiydi açıkcası. ikinci gün yine o çocukla birlikte oynarken galiba salih'in annesiydi; tuttu itti çocuğu gelme bir daha diyerek. hiçbirimiz anlam veremedik neden böyle bir davranış sergilediğine. bizi kenara çekip:" o çocuğun annesi hayat kadını!" dedi. o sözü duyduktan sonra sanki hepimizin içinde bir iğrenme ve alay duygusu teşekkül eyledi, anlamsız bir şekilde. çocuk da bizler gibiydi, hatta hepimizden iyi top oynuyordu; ama neden onunla oynamamalı idik? bu soruları sormak anlamsızdı, zira aile bireylerine bu tür sorular sorulduğunda: "sen daha küçüksün anlamazsın, biz oynama diyorsak oynamayacaksın..." nevilerinden açıklamalar gelecekti. o yüzden sorgusuz sualsiz çocukla bütün irtibatımızı kestik. şimdi hatırladım da adı akın idi çocuğun, hatta "akın akın kompela" diyerek şaka yapmıştık, o güne ait bir tv programı ismi mi idi, yoksa reklamda mı geçiyordu, pek hatırlamıyorum. işte o günden sonra akın bir kez daha geldi yanımıza, ama ilk gün herkesin top oynayışını hayran hayran izlediği o çocuk bir alay konusu olmuştu, hatta birisi taş atmıştı sebepsiz, bereket versin ki değmedi. durumu bilmeyenleri de kenara çekip: " o çocuk var ya onun annesi hayat kadını." diyenlerimiz oldu. bir daha göremedik akın'ı, zaten birkaç hafta sonra da taşındılar. o güne dair aklımda kalanlar bunlar.

şimdi fark ettim de aslında orospu çocuğu olan biz imişiz...
bu kahpeler kendini çok iyi bilir.
şu tarz başlıklar açmaktır.

(bkz: yörüklerin neandertallere benzediği gerçeği)
Mesela Aponun çocuğu olmak olur herhalde.
sonra akın büyüdü pezo oldu. levent'te bir ofisi var. ama göstermelik. arkada kumar oynatıyor. annesi ssk'dan emekli oldu. nasıl oldu şaşırdık bizde. akın ile muhabbeti kesenler hala aynı. mahallede karı kız kesip çekirdek çitletiyorlar. en iyileri 2 yıllık su ürünleri okuyup gelen muhittin. arkadaşları tarafından zekasından dolayı bilgisayar deniyor.

çeliktepe gece yarısı haberlerinden şimdilik bu kadar. lütfen esen kalınız.
bazen öyle orospu çocuğu olursunuz ki istemeden de orospu çocukluğu yaparsınız.
içinde bulunduğum durum.
Genel olarak bakarsak içlerinde hepsi mutlular. insanın orospu çocuğu olmayı istememesi elde değil.

(bkz: anne ile alakasız orospu çocuğu)