bugün

çağımızın mesleği.
(bkz: kişinin kendinden bilmesi)
(bkz: çocuğun bi suçu yok)
o.rospu bir anneden dogan cocugun dusmus oldugu durumdur.
piçlik. ya da
piç olma durumu.
olunan değil yapılan şey anlamında kullanılır. şimdi de cümle içinde kullanalım.
bu yaptığın düpedüz orospu çocukluğu
orospu çocukluğunun lüzumu yok
(bkz: rrospu çocuğu memo)
misal bir ofistesiniz. yeni i$e ba$lami$siniz:

+ mudur bey ben $u hedeyi bilmiyorum.
- ogrenin x bey.
+ ogreten olmazsa nasil ogreneyim?
- kendi kendinize ogrenin yahu! *
+ misal siz bir magarada dogdunuz (utopik olsa da gercek olabilir aslinda). konu$mayi, okumayi, yazmayi vs. ogrenebilir misinz?
- ben ogrenirim.
+ peki. siz ogrenirsiniz.

ic ses: orospu cocugu!

tanim: budur...
kişinin annesi ile alakası olmayan kavram..

hazır cevap ve fırlama olan insanlara nasıl gülerek "piç yaa" deniliyorsa (ki babasının belli olmadığının kastedilmediği açıktır burada), insanlığa yakışmayan, şerefsizce eylemlerde bulunan kişilere de orospu çocuğu denilmekte, davranışları orospu çocukluğu olarak anılmaktadır..

bu, artık argo'da yaygın olarak kullanılan bir deyim halini almıştır.

yerinde küfür kullanımı vardır, çirkin küfür kullanımı vardır. Nüansı yakalamak gereklidir. kelimelere değil, ifade ettiklerine bakmak lazımdır.
ispanyolcası için; (bkz: hijo de puta)
insanin annesinin yakistirilanlarca giydirilmesidir.
(bkz: orospu yakını olmak)

- oruspu çucuğumusun laan?!
+ hayır ben yakınıyım.
başbakan çocuğu olmaktan farksızdır.belki gemciğiniz bile vardır.
büyük bir bal sonucu herkesin isteyeceği birşeyi başarmış/kapmış olma durumudur.
kendi suçu değildir. hayat onu bu hale getirmiştir. ma bir de anası orospu olmadığı halde orospu çocuğu olanlar vardır. işte onlara yapacak bir şey yoktur.
normalde bir küfür olarak kabul edilecek olsada annesinin mesleğini kabul etmiş bir kişi için normal vasıf taşıyan kelime grubu.
eğer annesi cidden hayat kadını ise yadırganmayacak, eğer annesi hayat kadını değil de öyle davranıyorsa roketlenicek insandır.
(bkz: #6779425)
annesinden kaynaklı olanlar ve kendisinden kaynaklı olanlar olmak üzere iki başlık altında incelenir.
(bkz: rooney)

kelimenin 1. anlamı ile orospu çocuğudur.
zoru başarmak demektir.*
(bkz: amansız ol lan orospu çocuğu)
(bkz: amansız ol)
utanılası bir durumdur.
apo a valla o lan.
(bkz: eminem)
hayatı boyunca annesinin günahının bedelini ödeyecek çocuktur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar