entry'ler (220)

aşık olmuş erkek

Rotring tikky'i tutmuş erkektir.

sözlük yazarlarının kullandığı parfümler

(bkz: givenchy play intense)

zenginleri tespit etme yöntemleri

(bkz: let them talk)

selfridges

1900'lü yıllarda harry gordon selfridge tarafından 'müşteri her zaman haklıdır' düsturuyla hayata geçirilen dünyaca ünlü 'department store' dur. londra, birmingham ve manchester'da olmak üzere 4 mağazası bulunmaktadır. chanel'den balmain'e marc jacobs’dan loubutin’e, comme des garçons’dan dkny’a kadar birçok dünyaca ünlü markanın görücüye çıktığı mağazalarda kadın ve erkek giyiminden şaraba kadar her türlü ürünü bulmak mümkündür. londra'nın ünlü alışveriş mekanı oxford street'te herkesin elinde göreceğiniz sarı poşetler buranın simgesi haline gelmiştir.

8 senedir görüşmediğin kişinin ölüm haberini almak

Alınan haberin konusu ölüm olunca insanı üzer,yorar ya da yıpratır. Eger bir anlaşmazlıktan dolayı gorusulmuyorsa 'ah ulan ne boş mevzuymus' dedirtir. Eger firsat bulamayipta gorusemediğiniz biriyse 'keske bir vakit ayırsaydımda görseydim' dedirtir. Yurtdışında yaşayan liseden bir arkadaşınızsa ve cokta seviyorsanız adamı bitiren haberdir. Ama sonuçta hep hakkınızı helal ettiğiniz, rahmet dilediğiniz haberdir.

ankara nın istanbul dan kat kat daha güzel olması

istanbul ile Ankara'nın kıyaslanması bile abesle iştigaldir.

dile dolanan film ve dizi replikleri

-anlat
+ "malı arap faik'ten alıyorduk, karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu"
-ne diyorsun?
+ ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
(bkz: gora)

yayık ayranı

içilesi ve içirtilesi doğal içecektir.

hesap geldiğinde kılını kıpırdatmayan kız

Yurtdışında okurken ve garson olarak calışırken genelde aynı olayın erkekler için geçerli olduğunu gördüğüm durumdur. Neden bilmem hep garibime giden olay olmuştur.

ateistlerin dincilerden daha zeki olduğu gerçeği

Bir dine inanmak ya da inanmamak insanın zekasına etki etmemektedir. Örnek olarak yüzlerce isim verilebilir ancak bilinenlerden biruni muslümandır inanmaktadır ve zekidir,Einstein bir yahudir inanmaktadir ve zekidir.

25 yaşının altında olup siyaset tartışan insan

körü körüne değil,cevresinden duyduğu şeyler ile değil, başkalarının ağzından çıkanları kendi görüşü gibi savunarak değil ve surekli her gorusten yazarları,kitapları okuyarak, muhakeme edip sonra yapıyorsa bu tartışmaları aferin denilecek genç insandır.

the ghost writer

(bkz: roman polanski)

(bkz: ewan mcgregor)

eski sevgili

Yıllandıkça güzelleşmiyeceği kesindir.

izmirli kızlara bok atan erkek

izmirli sevgilim hiç olmadı ama gerek okul hayatında gerekse profesyonel yaşamımda birçok izmirli bayanla tanismisligim arkadas olmuslugum vardır. Öncelikle yurdumuzun herhangi bir ilindeki kızlarımızdan ortalmanın üzerinde güzel ve dikkat çekici olmalarının dışında hiçbir farkları yoktur. Kendim şahsına konusyorum ya ben cok sansliydim ve harika insanlarla tanıştım ya da geneli bu sekilde oluyorlar. Suan en yakın arkadaslarımdan 3'ü bayan ve 2'si bay olmak üzere izmirlidir. bu kadar başlığa konu olmaları belkide güzellik konusunda haklı bir üne sahip olmalardır. Sözlükteki erkek arkadaşların birçoğu belki fiziksel eksiklikler, belki özgüven eksikliği, belkide tamamen sansizliktan bu güzel ilimizin güzel kızlarıyla Tanışma Firsati bulamamışlardır. yukarıda birkaç yazar arkadaşın dediği gibi kedi-ciğer denkleminden mütevellit yüzlerce saçma sapan başlığa konu olmuşlardır.

Hala saçma sapan başlık açicak olan yazar arkadaşlara şu bakınız vermek istiyorum;

(bkz: Go fuck your self wanker!)

her konuya entry girmeyen yazar

Seçici yazardır, her başlığa yazmak yerine yazmaya değdiğine inandığı başlıklara yazar.
(bkz: Respect)

manstrokewoman

BBC three'de yayınlanan kısa skeclerden olusan komik tv programı.
Birkaçına burdan ulaşabilirsiniz.

http://m.youtube.com/inde...l=US#/watch?v=uivbBu1pXRg
http://m.youtube.com/inde...l=us#/watch?v=6vlbv6b0hd0
http://m.youtube.com/inde...l=us#/watch?v=tiw2fjsnct0
http://m.youtube.com/inde...l=US#/watch?v=-q4LwcslwF8

yüzyıla damgasını vurmuş şarkılar

Rem- loosing My religion bu kategoridedir.

sözlük yazarlarının meslekleri

(bkz: girişimci)
(bkz: Reklamcı)

kendisine iyi davranan erkege asik olan kiz

Kafalasin nikahı yapistirsin cocuğa.

çirkin ama çekici kadın

Bu ne yaman çelişkidir.