brad pitt'in angelina jolie'ye girerken taktığı prezervatifin parasını ödemektir.
emeğe saygı gösteren herkesin yaptığı normal davranış.
edit: eksileyenin damarına bastım galiba.
ne olduğu bilinmeyen bir kaynağa para aktarmaktan daha iyidir. 5 lira vereceğine korsana, biraz sık dişini, git 20 liraya adam gibi al dvd ni.
internetin nimetlerinden yeterince faydalanamamaktır. *
bir film koleksiyoncusunun yaptığı bir eylem.
(bkz: olsa dukkan senin)
vizyondaki filmler yerine eski sezon filmlerin orjinal dvd si alındığında bütçeye zarar vermeyen eylem. şahsen zamanında sinemada izleyemediğim filmlerin beş liraya orjinal dvd sini alınca kendimi kazıklanmış hissetmiyorum.
türkiye'de mantıksız olan eylemdir. kişi başına düşen milli gelir kaç lira ki, bir dvd oyuna 100-150 lira versin insanlar? 600 lira ile geçinen aile var lan. aile diyorum bak.

edit: asgari ücret 1000 lira artık.
git overwatch filan al ama hadi. 220tl aral game farkı ile. mis. ha steam'da oyunlar satışa girince gömün beyler. cimriliğin de lüzumu yok. mis gibi oyunları 7.75'e veriyo herifler. alın.
sevilen birisine hediye olarak dvd almaktir, tabi ki bos dvd degil. sakin internetten belese izlemek var gibi geyiklere kanip hediye olarak bir forum sitesi linkini postalamayin, valla dayak yersiniz.
dvd kabını evde dekor olarak kullanıp misafirlere hava atacak olan kişidir. *
kalburüstü kişiler için d*v*d* kulaktır.
eski filmler için koleksiyon yapacaksan carrefour da var mesela.
testere 2 : 4.99 tl. *
(bkz: öpücükle alan mı var)
play station 3 sahibi kişinin yaptığı fiildir. zira bu makina kopya dvdlerin hepsini çalıştırmamaktadır.
paran varsa yapılıcak aktivitedir.

keza al pacino gibi birisine özel hayranlık varsa sevilen şahsiyetin eserleri için de yapılabilitesi yüksek bir eylemdir.
dvd fiyatlarını görünce (bkz: yok artık ebesinin amı ali sami) dedirten firmalar olduğu sürece mantıksız bir eylemdir. indir parasını kardeşim herkes orijinal dvd alsın. bu ülkede asgari ücretle geçinen çok büyük bir kesim var ve sen orijinal al diyor bir de 100-150 tl fiyat biçiyorsun. o bir ailenin alış-veriş gideri lan!
sigara içmekten çok daha ucuz bir eylemdir. paralar daha mantıklı yerlere harcanabilir. bir sigara bağımlısı sigara bıraktığı takdirde haftada 2 dvd film alabilecek parayı cebinde bulabilir.
gayet güzel yaptığım aktivitedir. korsan cdlerin bir çoğunda ses ve görüntü özellikleri kısıtlanır. özellikle de ses konusunda hassas olan insanlar buna dikkat ederler.
paranın fazla geldiği insanın işidir.
bunca şey bitti orjinale para vermek ?? saçma bi eylem
kaldı mı orjinal dvd ye para veren emek hırsızları hala ya ?
5 film izlemek yerine 1 film izleyebilmektir.
4000(dörtbin) küsur tl'lik ses ve ev sinema sistemi olan kişinin film keyfi için yaptığı sıradan uygulama.
internetin bu kadar geliştiği bir ortamda saçma olan eylemdir. emeğe saygı falan filan iyi güzelde kardeşim bir filmin orjinal dvdsine verilecek 20 tl ile 1 tb hardiski tıka basa film doldurursun. gelirin az olduğu bir ülkede neden orjinal satılmıyor mavrasını dinlemek baydı artık.
göt isteyen eylemdir. 150 lira bulsam, vay mına koyim o kadar çok parayı bulsam ne yapacağımı biledim. az düşüneyim.