bugün

Aşırı komik bir olay, fazlasıyla da rezalet. Allah baba şunlara biraz beyin nolur dedirtir insana.
abi sana organik hoşaf takliti yapayım mı?
Avrupa artık buna cevap veremez herhalde. Bide iddiaa ediyorum bu büyük buluşun altında imzası olan kadın önümüzdeki miletvekili seçimlerinde has aday..
Ya birinci olmamış finale kalmış pis solcular.
Hem bilim Yarışması değil Girişimcilik Yarışması.
Bacımız da girişken. Yemekhanelerde önüne hazır geldiği halde kimsenin beğenip içmediği hoşafları seri üretimle şişeleyip pazarlama fikriyle çığır açtı.
Tabii çoğu kimsenin hoşaf sevmediği ve hazır hoşaf gibi bir talebi olmadığı ayrıntısını atlamış. Olur o kadar.
(bkz: kes ulan amcık hoşafı)
Şöyle bir bakıyorum elemanlardaki art niyet iyice su yüzüne çıkmış. Biliyor mevzunun hoşaf olmadığını ama kafasına göre bi açık yakaladı oradan ısrarla yardırıyor.
organik amcık hoşafı yazarımsı, tamam Atatürkçü' lere yükleneceksin anladık. ama yanlış yerden girmeye çalışıyorsun şu anda.
https://www.cnnturk.com/t...-organik-hosaf-aciklamasi

ilk önce şu haberi bi okuyalım.

şimdi dün bütün gün sosyal medyada herkes hoşaf meselesiyle dalga geçip birbirlerini parmaklamak suretiyle tatmin etti. ama ortada dhkpc yayın organının gazına gelinip "türbanlı hoşaf yapmış getirmiş" sığlığıyla dalga geçilmesi psikolojik bir vakadır.

yahu mesele hakikaten bu dhkpclilerin dediği gibi olsaydı ben de sayıp söverdim jüriye de yarışmacıya da. ama gerizekalı olmayan bir insanın kolayca kara propaganda olduğunu anlayabileceği bir haber başlığına bu kadar sazanlama atlanması bence incelenmesi gereken bir zeka ve psikoloji sorunudur.

ha jüri kararına dönecek olursak, türkiye'de girişim projelerini değerlendiren jüriler maalesef teknolojik gelişim/yenilik projelerinden çok, kısa sürede marketinge ulaşacak düşük potansiyelli projeleri tercih ediyorlar, projesiyle katılan arkadaşlarımdan biliyorum. vizyon olarak sıkıntılılar.

özet: o kız hoşaf yaptığı için değil, hoşafın raf ömrünü uzatacak bir yöntem bulup hoşafa marketing değeri kazandırdığı için finale kalmış(kazanmadı amk). onun için ırgatlığı bırakıp eleştirecekseniz bu mesele üzerinden eleştirin.
iDDiA: TRT’nin düzenlediği bilim yarışmasında “Organik Hoşaf” isimli proje "Alzheimer Hastaları için Çip" projesini geride bırakarak birinci oldu.

yalan.

--spoiler--
Yapımcı şirketin Twitter’dan yaptığı açıklama ise şöyle:

Tam 10 yıldır ekranlarda olan bilim değil girişimcilik yarışması “Bir fikrin mi var”ın kazananı hız ayarlı yol kasisi projesiyle Adnan ve Uğur Kal kardeşlerdir. Gıda mühendisi olan Kübra Ağca ise Hoşaf üretim projesiyle finale hoşafı bulduğunu iddia ederek değil, pastörize etmeden raf ömrünü uzatma ve lojistik gibi sorulara araştırma geliştirme yaparak aynı ayran gibi hızlı tüketim ürünü olarak satışa çıkma fikriyle yükselmiş – sonra da elenmiştir.
--spoiler--

Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde TRT’nin düzenlediği bilim yarışmasında “organik hoşaf” isimli projenin “Alzheimer Çipi” projesini geride bırakarak birinci olduğu iddia edildi.

ileri Haber, Halk TV, BirGün gibi haber sitelerinde de “Organik Hoşaf” projesinin Alzheimer Hastaları için Akıllı Çip projesini eleyerek finale kaldığı da iddia edildi. Bu iddiayla birlikte paylaşılan video ise kazananın açıklandığı bölüm değil, Organik Hoşaf projesinin finale kaldığının açıklandığı 29 Temmuz 2017 tarihinde TRT Haber’de yayınlanan yarı final bölümüne ait.

kaynak: teyit.org
bkz: https://teyit.org/trtdeki...n-birinci-oldugu-iddiasi/

işte bu dangalakların haber anlayışı bu!

bkz: türkiyede habercilik anlayışı
güncel Önemli Başlıklar