bugün

iki küçük kullanışlı alman otomobilinin karşılaştırılmasıdır. fiyat olarak opel daha ucuzdur ama bu onun kalitesiz olduğu anlamına gelmez. malzemesi kalitelidir. motoru boyutuna göre performanslı ve az tüketicidir. ama polo ya gelirsek fiyatı bir çok sedan araçtan bile pahalıdır. ama parasının hakkını sonuna kadar verir. boşuna 'yılın aracı' seçilmemiştir. bluemotion motor seçeneğiyle tüketimde bir harika yaratabilir. fiyat, performans ve güvenlik olarak iki aracı karşılaştırdığımızda galip polo olacaktır.
vw marka araçların doğuş otonun saçma fiyat ve karaborsa tarzı stratejileriyle gereksiz pahalı olduğundan vw grubu alınmamalıdır.
polo nun alacagi karsilasma. corsa alman degil amerikandir.
VW ya bütçe ayırabilecek kimsenin opel'i aklından bile geçirmeyeceğinden sebep sadece bütçesel olabilecek karşılaşmadır. polonun alınabileceği yerde corsa tercih eden ya aptaldır ya da opel bayii filan olduğu için mecbur kalmıştır.
türkiye şartlarında opel corsanın tek geçileceği bellidir.
corsa daha çok arıza çıkarır. servise uğrama sayınız poloya göre daha fazladır.
ama polo da daha pahalıdır. bir de polo daha az yakar.
opel corsa vs toyota corona *
honda jazz ve toyota yaris gibi çok daha üst düzey araçlar varken 1998-2001 arası modelleri dünya tarihinin en sorunlu modelleri olabilecek polo ve gayet sıradan kalan corsa almak en basit tabirle ahmaklık olacaktır.

ikisi arasında bir seçim yapmak gerekirse elbette corsa.
polo kız gibidir, erkeğe yakışır.
corsa bayanlar için daha uygun, yeterince atak değil.
toyota yaris varken sadece ve sadece biraz daha geniş olduğu için polonun seçilebileceği yarışma.
volkswagen golf alır.
seat ibiza 1.2 tsi dsg'nin kazanacağı karşılaştırmadır. geçin efendim bu işleri. polo'nun tanıtımına bir giriyorsun adamlar abs'yi özellik olarak tanıtıyor.
vw ve opel aynı klasmanda ve kalitede otomobil üretiyor dersek yanlış olmaz. doğuş grubu stratejik başarısı vw'yi üstün kılmıştır(tr de). kime göre? geri zekalılara göre.
ulan bir arabayı 6-12 ay beklemek nedir yahu? enayilikten başka bir şey değil. bir de fiyatı uçuk içi boş polo.

polo fiyat yükseltince dolu tutabilmek için her arabada bulunması gereken her şeyi donanıım olarak göstermektedir; http://binekarac.vw.com.tr/polo-donanim.aspx

en boş modelinde hiç bir şey yok gördüğünüz üzere.

opel ise en fazla 1 hafta bekletir dizeli, donanımı polodan ucuzdur.

kötü değil fakat fiyatına göre kötü araçtır. hele dsg ye hiç bulaşılmaması gerekir.
Yakıt tüketiminde benzinlide polo, dizelde aynılar diyebiliriz, yine de polo bir adım önde.
Dış görünümde polo daha feminen geldiği için corsa,
Virajlarda corsa,
Yumuşaklık ve rahatlıkta polo,
Fiyatı düşünerek karar verirsek corsa.
(bkz: ford fiesta)
2012 model 1.6 tdi Vw polo ile 2012 1.3 cdti corsa arasinda kalan birisi icin cok cetin kiyaslama.

Opel kalkislarda ve yokusta hantal araba astra kullandim oradan biliyorum ama vw hic kullanmadim... o yuzden ne yapsak Bilemeyrum.
Hiç düşünmeden polo.

Not: polo bluemotion sahibiyim. Wv in adı yeter. Opel yarıda kalır.
1.3 araba mı olur? Olmaz pisiklettir o pisiklet.
tabii ki de polo.
Edit:sonrasında Corsa li biriyle sevgili olmak kinamayacaksin.
volkswagen diyosun ne diyosun abicim kapi kapatinca cikardigi ses bile farkli.hastasiyim.
opel corsanin yol tutuşu konforu daha iyidir ama marka olarak wv bir adım öndedir.
polonun kaybettiği versus.