bugün

ne değişti ki?
kar yağdığı için mi adı "kış" bu mevsimin?
gökyüzünde belirdiği için mi ay; gecedir yaşadığımız?
bir kaç damla alkol karıştığı için mi damarlarıma sarhoşum?
sensiz yapamadığım için midir bu bendeki hüznün adı "aşk"?
hayır...
sensizlikti; bu iliklerimi dondurup, mevsimimi kış yapan.
sensizlikti; güneşimi batırıp, zifiri karanlığa mahkum eden beni.
sensizlikti; yalpalamama neden olan.
sensizlikti "aşk".

ne değişti ki?
kaç kişinin kalbine dokunduğunda yandı elin?
kaç kişide üşüdü hislerin?
sende sevda denizlerinde boğulmadın mı?
düşürmediler mi gölge en güzel sevinçlerine?
pervasızca sürüklenmedin mi onca yelde?

ne değişti ki?
utanmadın mı yüzünün çizgilerinden ayna karşısında?
kızarmıyor mu artık baktığında çehren?
pencerende beklemedin mi giden onca kişinin ardından?
"cehennemin dibine" yolladıkların döndüler mi geri?
peki ya sen gidebildin mi peşlerinden?

çok şey değişmedi aslında.
akrep yelkovanla yol aldı hallice.
ocaktan aralığa iki-üç sefer değişti takvimlerin yaprağı,
iki-üç sefer de gördüm aynı mevsimi farklı zamanlarda.
sen de değişmişsin biraz.
değilsin anılarımızdaki gibi.
itiraf etmeliyim ki galiba her şey değişmiş.
ama birinden eminim değişmeyen;
sadece sensizliğin tadıydı aynı kalan.
10'suzum ama 100'süz değilim.
Yine bir kez daha anladım ki sevgili sen benim küçücük kalbimden sana açılan dünyalar kadar büyük bi ışıksın .. Benim ki aşk değil evet benim ki çok ama çok farklı bir şey. Ne kadar kırsam da seni ne kadar üzsem de ben seni çok seviyorum. Nasıl olsa sarılır yaralar birgün diye düşündüğümü sanıyorsun belkide .. Ama öyle düşünmüyorum işte. Sende açtığım yaraların haddi hesabı yok biliyorum ve farkındayım birçok şeyin. Ne kadar kırdıysam seni hepsi için özür dilerim ey sevgili ..
Her şey için çok teşekkür ederim sana. En kötü günümde, en iyi günümde yanımda olamasan da duygularımı paylaşabildin. Ne kadar hata yaparsam yapayım bir babanın kızını affetmesı gibi affettin. Babaların kızlarını koruyup kollaması gibi hep koruyup kolladın beni. Kimseye mahcup olmayayım diye elindeki son paranla ihtiyacım olanları aldın bana. Sen bana sadece sevgili, yol arkadaşı olmadın ; baba oldun güven veren, dost oldun duygularımı paylaşan, anne oldun omuzlarında aglamama ızın veren, eş oldun bir ömrü paylaşan ..
Anladım ki geçmiyor günller sensiz. Hayat duruyor sensiz. Yaşayan bir ölü gibi oluyorum adeta. Gülüyorum ama içimde bir burukluk. Geziyorum ama kalbimde bir sızı ..
Küçücük bir bakışın bana yetiyor. Dünyalar benim oluyor. içimdeki o buzlar eriyor. Bir bebeğin anne deyişindeki o ilk heyecan gibi ..
Buradan tüm uludağ ailesinin gözleri önünde senden ÖZÜR DiLiYORUM ..
Ben bir eşşeklik ettim herşeyim gel beni affet. Sensiz geçen günlerimi sonlandır. Sen benim her şeyimsin. SENi ÇOKKKKSEViYORUMMMM ..