bugün

genç yaşlı dinlemeyen bi hastalık.Çeşitleri var bu hastalığın ultima online knight online vsvs

allah korusun çişinizi yapmayı unutup altınıza bile kaçırttırabilir uzak durmak lazım.
bu bağımlılık yüzünden okulunu uzatan insanlar tanıdıkça. bilmem kaç level oldum diyen salak veletleri gördükçe yasaklanması gerekir diye düşündüğüm oyunlardır.
(bkz: world of warcraft)

(bkz: dota)
(bkz: ogame)
modern warfare 2 gibi bir oyunun multiplayerı söz konusu olursa bu bağımlılık insanda bel fıtığı yapar, boyun ağrısı yapar, popoyu dümdüz yapar.

(bkz: rangers lead the way)
Silkroad Allah kahredsin çok fenadır.insan yerinden kalkamaz oturduğu yere şıçak ister yemek yemeğe vakit bulamaz.Hiç başlanmaması gerekir.
zynga adlı firmanın büyük bir itina ile facebook,myspace gibi sitelere üyeliği bulunan kişilere aşıladığı bağımlılık türü.

(bkz: farmville)
(bkz: texas hold em poker)
(bkz: fishville)
(bkz: mafia wars)
Knight Online
Metin 2

Bazen tedavi gerektiren bir bağımlılık türüdür.
(bkz: batak)
(bkz: poker)
(bkz: cs)
(bkz: dota)
(bkz: shaiya)
bir insanı insanlıktan çıkaran şeyler yaptırabilir bazen.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/18888610.asp
bir yerde durup ben ne yapıyorum demek lazım. size hiçbir şey katmayan bir aktiviteye saatlerinizi ayırmayın. ama orada arkadaşlarım var bak ben çok sosyalim aslında diye bıdı bıdı yapıp kendinizi kandırmayın, karşınızdaki zaten kanmıyor. iki ay uzak durup hayatınızdaki her şeyi düzene sokmaya çalışın. amaaan sen de çok biliyosun sanki! derseniz evet biliyorum. yaklaşık 2 yıl nefes almadan oyun oynadım. çok iyi arkadaşlar bulduğumu sandım, hepsini de tek bir tuşla sildim. gezin tozun, sanal olmayan arkadaşlıklar kurun. online oyun pişmanlıktır diye reklam yapsalar yeridir.
(bkz: ogame)

ben bu kadar bağlandığım başka birşey hatırlamıyorum. ne sevgilim ne ailem canımdan bir parçaydı ogame hesabım. üniversite yıllarımı heba eden oyundur. bu oyun yüzünden bir milyon adet sevgilimden ayrılmışımdır. ya oyun ya ben diyen sevgililerim dahi oldu tabi direk oyunu seçtim. ve hayatımın buğulu camlarına yazdığım iyi niyetli bir o kadar seksi bir sürü sevgilimden oldum efenim.
Darkorbit çok bağımlılık yapar. Sabah 8'de oturup, akşam 11'de kalkan tanıdıklarım var...
bu hastalığa sahip bir tanesini yan odamda besliyorum. pc'yi önüne koyup internet bağlantısını yaptıktan sonra zararsızlardır.
düşman başına gelesidir.

sabahın köründe uyanıp zar zor esneyerek işe gidilir. zaten işe giderken bir otobüsü yakalamak için temiz bir depar da atılmıştır. iş yerinde gece bilmemkaça kadar çalışılır, bel-boyun ağrısı tavan yapmıştır, gözler artık görmez olmuştur. eve yorgun argın, uykusuz ve aç dönülür.

gelince ilk iş bilgisayarı açıp leauge of legends oynamaktır. ap, ad, ad carry rolleriyle günün bütün yorgunluğunu ve negatifliğini unutmaya çalışmak her şeyden önemlidir. karnın açlığı bile unutulacaktır yakında.

ilk oyun... 2 ergen başlar küfürleşmeye. takım oyundan geri kalır ve ilk bozgun. sineye çekilir.
ikinci oyun... 1 kişi afk kalır, 4 kişiyle 5 kişiye karşı koymaya çalışırsın, koyamazsın. ikinci bozgun. sinirler gerilir.
üçüncü oyun... daha ilk düşüşte sana küfürler yağar. tabii ki yine beyin fakiri embesillerden biri trolleme amaçlı küfür etmektedir. sonuç yine hüsran yine hüsran.

sinirden gözlerin görmez, kulakların işitmez olur. elindeki fareyi yere fırlatır üzerinde tepinirsin. milyon lira verip aldığın klavyeye tekmeler savurursun.

bütün bir günün rezaleti üzerine bir de online oyun rezaleti eklenir.

işte böyle bişeydir online oyun bağımlılığı.
sigaradan daha tehlikeli bir bağımlılık.
Dota 2 ve wow ile alisik oldugum bagimliliktir.
knight online ile başlayan bağımlılıktır. bir zamanlar günde 16 saat oynuyordum.

--spoiler--
-kale girişine üç deyince gireceğiz.
-bir, iki, üç attım lr bombala bombala bombala
--spoiler--
oyunun gerçek hayattan daha iyi gelmesi sonucu oluşan bağımlılık.
özellikle mmorpg tarzı oyunlarda görülen bağımlılık. kendi adıma özellikle üniversite dönemimde günde 16 saatlere varan oynama süremle mensup olduğum bağımlılık türüdür. işe başladıktan sonra hafta sonları deli gibi oyun oynamak şeklinde devam etmiştir. çözümü evlenmektir. zira zaten vakit bulamazsanız. vakit yoksa bağımlılıkta yoktur. nedenlerine gelecek olursak kendi adıma dünya ve dertlerinden uzaklaşma biçimi olmuştur benim için oyunlar. bazıları bunu sigara, alkol, televizyon, gece hayatı vs. ile yaparken ben bu kafa dağıtma işini oyunlarla yapmıştım. iyi ki de yapmışım.
Bu aralar PUB-G ye sardım arada rainbow oynuyorum. içine çekiyor resmen oyunlar.
haksız yere ilişkilendirildiğim bağımlılık.
17 yaşımdan beri esiri olduğum hastalık.

Başladım mı da bırakılmıyor ki bu meret azizim. Siz siz olun başlamayın.