bugün

an itibariyle twitter da türkiye gündeminde 2.sırada olan hastagdır.
istemiyoruz arkadaşım, evde eğitim görmek isteseydim açıköğretim veya uzaktan eğitim okurdum. yetti üf. (#43857321)

edit: kusura bakmayın da harç parasını ödüyorsam o eğitimi almak zorundayım. biz de biliyoruz slayttan yazı okumak dışında hiçbir vasfı olmayan hocaların olduğunu. yine de evde hiçbir verim alınamayacağını bildiğimizden kötünün iyisi diyerek yüz yüze eğitim istiyoruz. dilerseniz konuyu derinlere taşıyıp eğitim sistemini tartışalım?
Ve herkes online eğitim imkanlarına sahip değil. Norveç gibi ülkeyiz de sanki herkes konfor içinde lüks ve huzurlu evinde eğitim alacak.
yav madem online eğitim yapıyoruz bari 2.öğretimlerden harç almayın vicdansızlar.
isten gucten kafasini kaldiramayan universite ogrencilerini kiskanmaktan catir catir catlayan ya da uniye gidip dersten sonra doogru bir allahin kuluna selam vermeyip evine giden asosyal yobaz tipler de gelmis evinizde oturun zorunuza mi gitti diye komplekslerini nasil da acik acik göstermiş. Lan oglum sizin zamaniniz yok ya da asoayalsiniz diye niye insanlarla dalga gecmeye çalışıyorsunuz yalandan herkes sizin gibi iki senelik ya da sikindirik bolum mu okuyor illa ortama mi gidiliyor okulda gerizekali egitimi kendin düşünmedigin icin baskalari da oyle saniyorsun. Er ya da gec okullar acilacak millet ortamina kavuşacak catir catir catir catir da s*kisecek s*ktirin gidin şimdi.
Çoğul konuşmayınız sevgili tw kullanıcıları. Yata yata okul bitiriyorum. Hayaldi gerçek oldu.
üniversitelilerin evinde dizini kırıp oturacağını ve sosyalleşmeyeceğini sanıyorsanız çok beklersiniz. imkanımız oldukça, fırsat buldukça yine kampüse gideceğiz. olan sadece eğitime olacak.

online eğitim istemiyoruz.
Sorduk mu?

ilk dalganın daha büyüğü yolda.
Artık saklanmıyor, gizlenmiyor.

Yazın mecburiyetten her yer açıktı diye en riskli olan grip ve soğuk algınlığı döneminde ülke kırılsın o zaman?

Online eğitim yüz yüze eğitim kadar verimli değil, doğru.
Ancak bunu devlet sizden daha çok düşünüyor merak etmeyin. Yüz yüze eğitimin zararı olmayacak olsa, sen istesen dahi online'a geçmez.

Ve kusura bakma.
Senin evden, ailenden uzaklaşma isteğin arkadaşlarınla sohbet aşkın kimsenin "umrunda değil!" Güzel kardeşim.
Online eğitimin verimsizliği konusunda herkes gibi bariz şekilde hemfikir olduğum olay.

Ancak, bunun yapılması ve hatta daha önce alınan önlemlerin tekrar getirilmesi şart. Sen gideceksin oraya kapacaksın virüsü, sonra geri 3-5 günlüğüne ailenin yanına dönüp onlara da bulaştıracaksın. Ve bazıları ailesini kaybedecek...

Birinin çıkıp sosyal mesafeye uyun deyip, diğerinin miting yaptığı bir ülkede ben de her şeyin tam olmasını beklemiyorum.

Her ne kadar vergi vs. Gelmeyeceği için yapmayacaklarını düşünsem de Bana göre diğer yasakları da getirmeliler. Aşı bulunmadan da sereserbest kimse bir yere çıkmamalı. Yoksa nüfusun yarısı yok olacak...
Duydugum en malca istek. Normallesmeyi abartanlar genelde tuzu kuru bize bir şey olmaz tayfa ama kronik hastalığı olanlar veya evinde hasta yaşlılarla yaşayanlar kendilerini ve ailelerini korumak zorunda olanlar var.

Ailesinde veya kendisinde kronik rahatsızlık bulunan biri virüs bu kadar yayılmışken nasıl gidebilir okula?
Mezun oldum eşyalarım hala yurtta canlarım oturun evde nereye gidiyonuz aptallar.
Virüsün önüne böyle mi geçeceksiniz? Okulları kapalı tutarak mı? Online eğitim ile hiçbir verim kazandırmadan vasıfsız öğrenciler yetiştirerek mi? Bence daha dahiyane yöntemler bulun, müzik sesini kapatmak gibi. Bakın anında düşecek vakalar.

Şaka gibi ülkeyiz ya. Hadi bu dönem böyle oldu, ikinci dönem de böyle olursa yök önünde eylem başlatırım hadi eyvallah.

Edit: kes lan samsun pidesi. Ben de tüm gün baba parası yiyerek kendimi geliştirme kaygısı gütmeden starbucks'ta zaman öldürseydim ben de online eğitim yanlısı olurdum. ikile.
Bu gençlik ayaklanma yapmasını iyi bilir.
online eğitim olmaz... öğretim olur.

o da bir yere kadar olur.

okulları da bir yandan açılan yerlerde ekonomiye hareket olsun diye açtılar...
fazla sürmez merak etmeyin. turizm sezonu bitsin de.
(bkz: evden çıkamayan müzmin liseli feryadı)
Yüz yüze eğitimin yerini asla tutmaz.
Hani Aslında ülkecek eğitimden çokta şaapmadığımız da su götürmez bir gerçektir afedersin.
Yüz yüze eğitimin yerini asla tutmaz.
beynine attırdıklarım, illa ağır mı konuşalım kafanıza girmesi için?

kaç gündür diyoruz biz yine sosyalleşeceğiz, bunu engelleyemezsiniz. olan eğitime oldu diyoruz, üniversiteler açılsın diyoruz. hâlâ daha yok aile eviydi de yok sevgiliydi de bilmem ne.

online eğitim olmaz zaten, yarım yamalak bir öğretim olur anca.
Ailenizden birini bu illet yüzünden toprağa verirseniz o zaman dersiniz “olsun ama yüz yüze eğitim aldık” asalaklar sizi.
Okul açıkken kaç kişi derse gidiyordu? Boş boş konuşmayın. Yarın çıkıp okulları açsalar 5 milyon üniversiteli şehir değiştirecek bunun sorumluluğunu kim alacak? Olduda virüs bulaştı geri evine nasıl döneceksin? Normal hayatlarınızda asosyal insanlarsınız sadece üniversitede sosyalleşmeyi biliyorsunuz o yüzden fazla konuşmayın. Okullar açılsın diyen gerizekalı dır.
Online eğitim olur mu olmaz mı tartışması yapalım tamam ama diğer yandan üniversiteler açılırsa yurtlarda korona salgını başlarsa ne olacak. Aileler kalkıp oğlunun kızının yanına gelecek diye ülke içinde edirne den karsa adanadan Sinop a yolcu trafiği patlar.

8 milyon öğrenci olduğunu biliyoruz üniversitede kayıtlı.

Online eğitimi öğrenci izlemiyor. Yoklama alsan ve yoklamadan bıraksan herkes izler. Yalnız adamın akıllı telefonu veya tableti olmak zorunda değil. Bunlar olsa da interneti olmak zorunda değil.

Daha önce de yazdım. 36 ay vadeli tatil kredisi verene kadar her öğrenciye 36 ay vadeli üretim fiyatından tablet verilsin. 3 operatör ile anlaşılsın bedava internet verilsin dedim.

Bunu fatih projesi ile denediler ve sonuç ortada. 5 adet bez maske dağıtmayı beceremeyen devlet mi bunu başaracak.

Sonuç olarak bu sene en az 1 dönem belki 1 yıl heba olacak. Yapacak bir şey yok.
Bunu diyenler dışarıda sürtsün,101 oynasın diye sağlıkçılar korona kapıyor.Salaksan yüzyüze de olsa online da olsa beceremezsin.Ders çalışan online de çalışır.Kıçıkırık üniversitede dandik bir şey okuyan adam gelmiş online'a karşıyım diyor.Bi siktirin la.Başlarım tatilinize de okulunuza da.
Samimiyetsiz şeyler.
Ben online istiyorum. iş hayatını seviyorum. Okul biter bitmez hemen işe başladım.
Online eğitim saçma birşey
Misal adam diş hekimliği inşaat mühendisi tıp fakültesi makina mühendisliği falan okuyor
Ki bu bölümler önemli bölümler

Hem Kendi için hem diğer insanlar için önemli.

Örneğin siz son iki yılını "online eğitimle" geçirmiş mezun olmuş bir diş hekimine dişinizi nasıl emanet edersiniz

Yada 2 yıl tıp fakültesi eğitimini online alan birine ananizi babanizi veya kendi canınızı nasıl emanet edeceksiniz

Online eğitim felaket getirir..
Biran önce bu ahmakliktan dönülmesi gerek.
Döve döve okula yolladığım yeğenim online eğitim istemiyor.