bugün

entry'ler (302)

basketbol

Zengin sporudur. Biz taştan kale yapıp ölümüne mahalle maçı oynayan insanlardık.

sigara bırakmada 2 hafta

Anlık olarak 2. Hafta sona ermiş bulunmaktadır.

Biri çıkıp bana deseydi 2 hafta sigara içmeyeceksin güler geçerdim.

Her şey niyetle arkadaşlar çok bırakıp başlama denemeleri oldu 1 gün 2 gün derken 2 hafta oldu.

Bu süre zarfında dertlerim oldu sıkıntılarım oldu asla sigara çekmedi canım. Ne biliyim çıkıp balkona hava alıyorum felan değişik.

2 haftadaki değişimler: koku alma duyusunda bir artış gözlemledim. Ağzımda ki çamur tadı artık yok, kilo almaya başladım ki eksi kilodaydım sigarayı bırakma sebeplerimin başında gelir. Dudağım kuruyup çatlamıyor artık ne alaka bilmiyorum. Sigara Turan parmaklarım yıllardır yaraydı iyileştiler. Nefes alış veriş çok güzel oldu.

Tavsiye ediyorum bırakınız. 1.ayda görüşmek üzere..

furkan saltık

Bu dünyadaki en delikanlı adamdır. Kimseye yanlışı olmaz. Herkesin yanındadır. Dost gibi dost, adam gibi adamdır.

çok sevdik be kardo

Orta okuldan başladı üniversite bitiyor hala seviyoruz moruk. imkanı yok 2 dünya bir araya gelse birleşemeyiz ama ne yapalım olmuyor. Tam unuttum diyorum 2 ayda bir rüyama giriyor. Dün rüyamda evleniyorduk böyle değişik güzeldi. Sevmeyin abi çok ciddiyim kendinizi sıkın uzak durun. Ben çocuktum akıl edemedim. Buradan istanbul dudullu dan buseye sevgiler yıllar geçti unutulmadın.

sigarayı bırakmada 1 hafta

şaka maka az önce tamı tamına 1 hafta oldu 7gün. günde 1.5 2 paket içen ben 7 gündür 1 fırt sigara içmedim. kriz felan gelmiyor arkadaşlar moralim bozuk olursa ne yaparım diye düşünmeyin. harbiden moralim bozuk ve sigara içsemde geçmeyeceğini biliyorum yani bir şekilde geçiyor. balkona çıkınca temiz hava alıyorum felan güzel oluyor.

1 haftada ne gibi değişiklikler oldu soran olursa diye bırakacak arkadaşları motive evdeyim:

1.sabah uyanınca ağzımda çamur gibi bok tadı yok gayet temiz uyanıyorum.

2.ellerim,üstüm sigara kokmuyor gayet güzel bir durummuş.

3.cebimde para kalıyor bugün sigara vermediğim 1 haftalık parayla gümüş yüzük aldım kendime.

4.zayıf olan arkadaşlar kilo alıyorsunuz birazda sporla gayet güzel olur.

5.nefes alış verişiniz düzeliyor, her sigaradan sonra kalp hızlanması felan yok artık.

şimdilik bu kadar sorularınız olursa alabilirim..

tamirci ile avukatın evlenmesi

Diğer her ülkede olabilecek eylemdir. Türkiyede insan insan olamıyor. Başka bir yönden bakarsan şu an çoğu tamirci avukatlardan fazla kazanıyor. Kendimden örnek veriyim 2 arkadaş var 2 side üni mezunu biri kpss den memur oldu aylık 4bin TL maaş alıyor herkes kral gözüyle bakıyor. Diğeri turşucu dükkanı açtı aylık kazancı 15bin mesleğini soranlar turşuçuyum diyicce dalga geçiyor çocuk 2 ev 1 araba aldı moruk.

psikolojisi bozuk insann

Hayatla bağlantısı kopmuş insandır. Ruh olarak çökmüştür, fiziksel olarak çökmüştür, kullandığı ilaçlar beynini bitiriyordur. Hiç bir ilaç insanı iyi hissettiremez arkadaşlar sadece daha az kötü hissettirir. Bu insanların yanında olun adam olun yanlış yapmayın. Ne demiş psikiyatrist: bize hiç bir zaman hasta insanlar gelmez, asıl hastaların hasta ettikleri gelir.

Ve arkadaşlar dünya hassas kalpli ler için harbinden cehennemdir.

sigarayı bırakmak anlık

72.saate girmiş bulunmaktayım. 72 saatten sonra kim istek azalıyor derse sallıyordur inanmayın.

sigarayı bırakıp kilo alan

Varmıdır aramızda? ilk ay ilk sene kaç kilo aldığınıda yazabilir mi?

anksiyete atakları

Bu dünyanın en kötü ruh halidir.
Hiçbir şey olacağı yokken aklından binbir türlü olay geçer bunun üstüne nefes almakta güçlük, mide bulantısı, kusma, öğürme, titreme gibi olaylar gelir. 2 3 gün böyle sürer. Uyuyamaz, aklınızdan çıkaramaz hep kendinizi yersiniz. Yaşam kalitesi 0a düşer. Psikolojimiz altüst olur. Doktorda çare değildir, ilaçlarda geçirmez. Kendinize yapabileceğiniz tek güzel şey meşgul olmaya çalışın, düşünmeyin aksi taktirde atlatamazsınız.

sigarayı bırakma serüveni vol1

1 aydır aklımdaydı bugün kararı verdim. Haydi bakalım.

dinlere inanmama nedenleri

4000 bin inancı reddetmiş kaç tanesini araştırdın? Zeburu, incili, tevratı okudun mu? Bırak onları Kuranı bile açıp okumamışsındır eminim. Sizin derdiniz din değil işinize gelmiyor sadece. Namaz kılmak istemiyorsunuz, oruç tutmak zor geliyor, kazandığın parayı vermek, paylaşmak istemiyorsunuz. Sonra inanç yok, din yok safsatalarına giriyorsunuz. Yetmezmiş gibi inanan, okuyan insanları kendinizden aşağı, bilgisizmiş gibi görüyorsunuz. Bırakın abi bu ayakları inanmaya bilirsin ama içinde yaşa. Ben Müslümanım içinde yaşıyorum olay bu kadar basit. Her ortamda ben ateistim demeler, ilgi beklemeler falan filan ne ayak yani. Ne diyelim ooooo tanrıya meydan okuyor adama bak helal olsun felan mı? Fazla değil 50 60 sene sonra tekrar görüşmek dileğiyle...

üniversite mezunu işsizler

Kim diyor üniversite eğitimi iş vaademetmez diye? Ulan ben 16 sene niye okudum o zaman? Şimdi çıkıp fabrikada işe girsem aileme ne diyeceğim? Asgari ücrete işe girmeye kalksam nasıl hayat kuracağım? Millet okuyor 40 bin lira borçla mezun oluyor şimdi bu çocuğa iş vermeyeceksin öylemi? Biz zaten kendimizi eğitebilirdik, kendi kendimize öğrenebilirdik. iş bulmak için okuduk biz hoca onuda verecekler.

sivilce kaç günde geçer

Yıllardır bulamadığım cevap. Dokunmazsan kendi kendine geçer mi acep.

padişah ikinci abdülhamid

Çok kötü zamanda tahta çıkmıştır. Kendinden önceki padişahların aldığı ve zevkleri için harcadıkları borçlarla uğraşmıştır. Yıkılmaya mahkum olan devleti ayakta tutmuştur. Bilime önem vermiştir. ilk torpido atan denizaltını yaptırmıştır. Ulaşıma önem vermiştir, mühendishane, tıbbıyeler açtırmıştır. Aynı zamanda Osmanlı'nın en çok toprak kaybeden padişahıdır fakat hiçbirinden sorumlu tutulmaması gerekir zira atalarının yaptıkları yanlışlar onu bulmuştur. Doğru zamanda gelseydi vatan kahramanı olacakken yanlış zamanda gelip vatan haini ilan edilmiştir. Neyse hem Atatürkü hemde abdulhamidi sevmeyi öğreneceksiniz 2side bizim değerimizdir.

türkiyede laiklik anlayışı

Normalde laiklik: devlet ve din işlerini ayrı kollardan yönetmektir.

Türkiyede laiklik: bomonti içmek, allaha karşı gelmek, zina yapmak, açık giyinmek, kucaktan kucağa zıplamak, her türlü pis işleri yapmak.

Atam bugünleri görse hem dini kullanan gericileri hemde laiklik adı altında pis işler yapan ilericileri istiklal mahkemelerinde süründürürdü. Atatürkün kurduğu sistem bu değil, istediği ülke, istediği halk, millet bu değil.

atatürk de bizim kadir mısıroğlu da

Bu biraz şeye benzedi tskyı seviyorum ama pkkyıda. Yada Ermenistan adamdır Azerbaycanda gibi.

emeklilik yaşı

Erkeklerde 65tir. Türkiyede erkeklerin yaşama süresi ortalama 75 zaten. 10 sene çalışmadan asgari ücret almak için 40 sene çalışmak zorundayız. 65ten sonra gelecek parada gelmesin zaten.

Soruyorum ben özelde çalışıyorum 64 yaşındayım o şirket beni ne yapsın? işten kovarlar 64 yaşında bir insanı kim niye işe alsın çok mantıksız.

her şeyden sıkılmakk

Artık hiçbir şey zevk vermiyor, muhabbet etmekten, okumaktan, geleceği düşünmekten, insanlardan, her şeyden cidden sıkıldım. Yarın öldürmeye kalksalar cidden sesimi çıkarmam. Bizi bu hale getirenler utansın diyorum, neşemizi çalanlara alıp götürenlere lanet olsun.

atatürkün yanlışları

Ne derdin vardıda atam trablusgarpa gönüllü gittin. Samsunda, antepte, urfada, Trabzonda, kilise, maraşta ve birçok ilde halkı örgütleyip direniş başlattın. Sivasta, Amasya da, Erzurumda kongreler yapıp genelgeler yayınladın. Çanakkale, kafkaslarda, Filistinde, suriyede savaştın. Hainleri, ermenileri, yandaşlarını astın. Hiç yoktan ülke kurdun. Sayısız başarı kazandın. Kitaplar yazdın. Halkın yanında oldun. Hatayı bize kazandırsın. Meydan muharebeleri kazandın ve yaralandın. Daha sayamayacağım birçok şey yaptın neden? Kurduğun ülkenin yarısından fazlası sana küfür ediyor ne gerek vardı yani. Git sıcak yatağında uyu yap kahveni rahatına bak niye kendi ömrünü yiyorsun.