bugün

şu anda görücüye çıkmış şarkıdır. rahatlıkla söylenebilir ki dream theater eskilere gitmiştir. harika bir sound.

john myung kayıtlarda çok güzel duyuluyor.
çok hoş, tadında ve kısa bir john petrucci solosu mevcut.
özgür bırakılan james labrie vokallerde yardırmış.
mike mangini harika bir performans sergilemiş, gruba ayak uydurmuş.
garip garip klavye soloları yapmayıp, piyanoya dokunan jordan rudess bizi mutlu etmiştir.

anladığım kadarıyla sözlerini yazayım da tam olsun. *

Standing on the Backs of Angels
Destined to create
Mounting the attack
While heroes carry the weight
We spiral towards disaster
Survival fading faster

Riding off the wave
Content to feeding the machine
Leading us to the death
The new American Dream

You're blinded by your hunger
Beware, your days are numbered

Tears fall from the shameless
Shelter me, guide me to the edge of the water
Selfless of the righteous
Burning me, lead me like the lamb to the slaughter

Blurring lines drawing in between
What is right and what is wrong
Victims on the radar
Straining us alone

We're on to your agenda
The dead and off to nowhere

Burden me, lead me like the lamb to the slaughter
Single'ı yayınlanmış olan parça. Portnoy'suz ilk albümleri olması dolayısıyla heyecanla bekliyordum ve şarkıyı dinledikten sonra gözlerim yaşardı. Şimdilik ilk göz ağrımız.
şu an farkettiğime göre şarkının 2:15 noktasında james labrie "aghhhh" diye bağırmaktadır. ses geri plandan gelmektedir ama vurucudur. çok iyi bir sürpriz olmuştur.
şimdi şöyle. sayfalarca yazı yazarak analiz edecek kadar bilgili değilim, lakin anlayabildiğim kadarıyla portnoy'un yokluğu pek fark edilmiyor şarkıda. portnoy'a benzer bir tarzla çalmış mangini. bilmiyorum, belki de çalmamıştır. ehe. hatta, ühü.
oh yeeeaaa dedirtti mi kesinlikle hayır. orta ölçekli geldi bana damardan vuramadı şarkı sanki. mangini arattırmamış portnoy'u zaten öyle bi korkumda yoktu ama 2 senelik özlem bu şarkıyla dinmez daha iyilerinibekliyoruz.

dream theatersın büyük düşün!
dream theater standartlarının altında bir şarkıdır fakat albüm çıkmadan yerin dibine sokmamak lazımdır. benim gözümde şu sıralar rakibi olan the devil's orchard ile kıyaslanırsa opethe yenilecektir. ayrıca iki şarkının kıyaslanmaya çalışılması sonucu yanlış insülin yapılmıştır, biz ettik siz etmeyin.
yine de dream theater yaptıysa bir bildiği vardır diyerek dinlemeye devam edilmelidir.
yaklaşık 2.5 ay önce yeni albüm heyecanıyla dinlediğimiz şarkı idi. şimdi albümün tamamını dinlemiş biri olarak söyleyebilirim ki albümün geri kalanına göre sönük kalmıştır. Ailenin ortanca çocuğu muamelesi görmekten kurtulamayacak zavallı. Tek artısı albümdeki ilk göz ağrımız olması.
klibini beğendiğimiz dream theater şarkısıdır. fakat james labrieciğimize saçlarını beğenmediğimizi tekrar söylüyoruz ayrıca gözlükler de hiç gitmemiş.

buyrunuz:
http://www.youtube.com/watch?v=Ee-w8AD2hmk
james labrie'nin heybetiyle değil yüzüyle korkuttuğu, petrucci'nin hayvani vücut ebatlarına rağmen hala sevimli yavru köpek görüntüsünden kurtulamadığını gördüğümüz video klibe sahip olmuş şarkı. klibi de teknoloji yardımıyla kotarmışlar. dikkatinizi çekerim şarkı kesilmeden çekilen bir klip, yaklaşık 8.40 dk uzunluğunda. Şimdi adama sorarlar eski şarkıların kliplerinde neden şarkılar kesildi arkadaş ? paranız mı yoktu ? Böyle yap canımı ye. Oh be, dünya varmış.
Gece gece içimde seeeelfleees aaaar dı raayçaaas diye çalan şarkı. Dinleyip bir yandan portnoysuz dt ye bakıp hüzünlendim. Sonra dedim ki alalım manginiyi bağrımıza basalım, dt ye yakışmış da hani. Bu gözler kimlerin gittiğini görmedi ki... * *
az önce bu şarkıda jordan rudess ' in piyano solosunu piyanist ağabeyime dinlettim, " bir bu kadar daha çalışsam, bu soloyu

bu adamın ki gibi akıcı çalamam ." Dedi.

Büyüksün jordan ağabey saygılar.