bugün

(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
Trollük yapanların sadece 11. Nesilden mi olduğunu düşündüren önermedir yada neyse sussam gönül razı değil anlatsam neye yarar çapınız belli.
hayattaki en buyuk utanclardan birisidir.

bir de mahalle baskisi var o ayri.
saçma sapan cümle.

on birinci nesilim efem.
yazarları aşağılayan yazar beyanı.
ben de on birinci nesil olmaktan utanıyorum nerdeyse.
yıllar sonra sözlüğe döneyim dedim pişman olmak üzereyim.
dönen muhabbetler açılan başlıklar vs vs.
ve kim yazmış diye tıkladığımda çoğu 11. nesil.
geyik yapmak, gülüp eğlenmek ironi yapmak başka bir şey; orta okul çağında ergenliğe yeni girmiş çocuklar gibi seviyesiz dalga geçmek hakaret etmek ayrı bir şey.
Sözlük sözlük olalı böylesine bir boktan anlamayan sözlük jargonuna yabancı, cahil özgüvenli bir nesil görmedi. sözlük elden gidiyor, gelenek değişiyor.
Ben 4 senedir buradayım. Eski hesabım arkadaş çevremde iyice ortam orospusu olduğu için hesabımı sildirdim.

Ortam orospusundan kastım:

Arkadaşlarla iki muhabbet ediyoruz hemen laf buraya dönüyor. "Sözlükte ne diyorlar buna bakalım ehi ehi" diyorlardı. En sonunda sldirdiğimi söyledim onlara, gizli bir hesap açtım.

Ben 7. Nesildendim. 8. 9. 10. 11.nesili de karşıladım.
Ve hiç kimseye neslinden dolayı böyle terbiyesizlik yapmadım. Yapmadık. Bende burada "11. Nösöl sölönsön, sözlöğön yöz körölörö bönlör!" diyenler gibi yapabilirdim. Hemde bunları diyenlere yapabilirdim. Ama yapmadım. Çünkü benim insan saygım var, terbiyem var, hoşgörüm var.

Birkaç tane terbiye yoksunu insanımsı beni istemiyor diye buradan gidecek değilim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar