görsel
içinde yazma isteği ve yeteneği varsa şair ve yazar olması pek muhtemel durumda olan kişinin yaptığı eylem.

(bkz: sen benim şizofren yanımsın sevgili)
reel ama imkansız aşktan daha caziptir.
insanların hayallerimdeki erkek-kadın dedikleri kişidir. Aslında yokturlar ama kişiler onlara aşıktır.
kalbi oylamaktır.
yapılmaması gereken , dünya üzerinde o kadar insan varken yapılmaması gereken bir eylemdir.
Ne kadınlar sevdim zaten yoktular der şair. Bizde sevdik şiirler yazdık ama sonu hüsran oldu çünkü olmayan bir kadını sevmiştim. Hiç gelmeyen birinin gitmişliği var üzerimizde.
Çok yaşadığımdır ve hala yaşıyorum.

nasıl birşey olduğunu merak edenler özelden sorabilir.
Ben sevdim arkadaslar ben sevdim. Olmayan birini sevdim. Hayir sizofren degilim bakin oldugunu sandigim kisi degilmis yani benim sevdigim kisi yokmus aslinda. Bu onun hatasi kendini yanlis tanitiyo hayir ben neden inaniyosam o konuya girmiyorum bile hic. Neyseki olmayan kisiyi sevdigimizi fark ettigimiz an daha mantikli kararlar verebiliyoruz. Karar veriliyo da su kalp zimbirtisi biraz basina buyruk calisiyo o da zamanla duzeliyo mecburen cok uzmeyin kendinizi yeter kanserden olecegiz be.
Doğal bir şeydir,insan illaki birşeye bağlanmak ister ve onu olmasa bile kafasında tasarlar.hemde tam istediği gibi hep onun olacak gibi belki hiç ulaşamıyacak ama o hep onundur.
Rüyalarda yaşayan insanlar için geçerlidir,herkes anlamaz,ben anlarım..
allah'ı seviyordur.
olan birini sevdik de ne oldu efendiler.
Seveceğin kadının hayalini kurmakla aynı mentalitedir.
ikiside bilinçaltı vasıtasıyla yapıldığı için ister olmayan biri de istersen hayalimde ki kadın. ama bir gün bu hayali herkes kurar onu seveceğine sahipleneceğine söz verir. Sonuç tabi ki yine mi bamya? Olayına bağlanır. Ama sonuçta hayaldir işte o gelir ota konar gerçek gelir boka...
ilginç geldi ilk defa duydum.
(bkz: godot yu beklerken)
Hastalikli bir durumdur.
bir kadın çizeceksin,
onun gibi bırakıp gitmeyecek.

dizelerini hatırlatandır bana. aslında güzel bir şeydir. en azından sizi terkedip başkasının olmayacaktır. siz isterseniz olur hayallerinizde istemezsiniz olmaz. sadece size aittir her ne kadar gerçek olmasa da.
olmayan birini özlemek kadar acı değildir. şarkılarda yaşatır insanı.
(bkz: rüyada görülen kıza aşık olmak)
(bkz: Bir kitap kahramanına aşık olmak)
(bkz: Çizgi film karakterine aşık olmak)
(bkz: geleceği belli olmayan Gelecekteki sevgili)

Kısaca; her insanda olan bir şeydir.
Böyle olmasaydı tutunacak bir dalımız olmazdı..

Hayal etmek, umudunu kaybetmemiş olmaktır.
Umut olmadan da yaşayamaz bir insan.
Sırf dış görünümünü beğendiği insanı kafasında aradığı insana benzetmeye kalkışan öyle olmasa da öyle olduğuna inanmaya çalışan kişiden daha samimi daha gerçek olandır.
hayallerde yaratılan ve şekil verilen insana vurulmaktır. her tanıştığınız kadında ondan bir parça ararsınız. bırakamazsınız bir türlü.
(bkz: hayali arkadasim)
(bkz: dünya ergenleri ve edvırt)