bugün

entry'ler (32)

uzun süreli ilişki istiyorum diyen kız

Bana bokluk yapma ben sıkılana kadar en azından demenin modern hali.

hayattaki en büyük hayali memur olmak olan insan

Eskiden arkadaşlarım böyle cümleler kurduğunda sinirlenip küfür falan ederdim. Pişmanım lan valla bak olun en iyisi oymuş meğer fazla kafa yormamak lazım bu koşullarda en kısa zamanda herkesin memur olması dileğiyle...

cumhuriyet halk partisi

Reklamlarını görünce sözlükte aratıp hakkında ne yazmışlar diye merak ettiğim parti.genel eleştirildiği nokta mualefet yapamamaları, iktidar olmak için akpnin parçalanmasını istemeleri falan olmuş.şaka gibi. Bunu sözde vatansever solcu tiplerden çok duyuyorum cehape muhalefet yapamıyor. pardon da sen açıp saat 7 de bir saat haber izleyip gündem takip ettiğini düşünüyorsun ya o işler öyle olmuyor kardeşim! Medya uzunca süredir muhalefetin yaptığı olumlu işlerden bahsetmeyi geçtim adını dahi anmıyor. Eğer muhalefet ne yapıyor bilmek istiyorsan açıp milletvekillerinin verdiği önergelere bakacaksın konuşmaları dinleyeceksin kendi sitelerinde oluşturdukları raporlara bakacaksın. Gene milletvekillerinin bir çok sosyal medya hesabından paylaştıkları haberleri takip edeceksin.Ha kafana gene yatmadı eyvallah... Diğer mevzuya ise totomda güldü. akp'nin parçalanmasını beklıyor. bak sen şu suça!? Bu kadar büyük bir oy oranıyla iktidarda duran bir parti var ve bu partiyi düşürecek olan ona oy vermeyen kesim değil oy veren kesimdir. bu nasıl mı olucak yürüttüğü bokton politikaları düzenbazlıkları farkederse bu millet o zaman olacak. Bok atmak için yer aramaya gerek yok diyorum kısaca. bu partinin sevdalısı falan değilim eleştirlecek işler yapıldığıda doğrudur. Son olarak bu seneki reklam politikası ve tanıtımlarını beğendiğimi söylemeden bitirmek istemiyorum.

şiir sevmeyen insan

Aşık olmamış insandır.

kendine iyi bak

Sana bir şey olmasıııın.

Çok naif çok içten gelen cümleler olarak görünür hep gözüme bundan olsa gerek bol bol kullanırım.

1 mayıs 2015

Fıtratında ölüm olan emekçilerin öldürüldükleri tarihler dışında da hatırlanmasını sağlayan bayramın tarihi.
bayramlarda joblanmak bizim milletin fıtratında var kutlu olsun.

en büyük korkum

Başıma gelebilecek bütün büyük korkuları yaşadığım için sanırım artık çok büyük bir korkum kalmadı mutsuzluktan korkarmıyım acaba diye sordum kendime geri kalan yaşamım için sanırım onunlada başa çıkarım. çok düşünürsemde bu dünyadaki görevim bittiğinde gideceğim yerde kaybettiklerimle ve bütün sevdiklerimle buluşamamak.

köpek öldüren amerikan polisi

Dini, dili, ırkı falanda geçtim insanlık mı lan bu beter şekilde geberirler umarım.

mutsuzken surekli film izleme istegi

Yalnız değilim demek ki dedirtten başlık. Sanırım ben kendi hayatımdaki olayları büyütüp ağlamayı veya onlar için kafa yormayı bir tür şımarıklık veya gereksizlik olarak görüyorum. Çevremdekilerde bu durumu benim rahatlığıma veriyorlar. o işte öyle değil canım ya. böyle durumlarda direk araştırıp dişime göre bir film kestiririm bırakırım kendimi ona ağla ağlayabildiğin kadar ya da gül, şaşır, sevin her ne boksa.

one flew over the cuckoo s nest

4. kez beni dağıtmış jack nicholson şaheseri. izledikçe aynı etkiyi bırakacağınada eminim. (bkz: son olmayacak)

hava kararmadan evine dönen ev babası

Canım babamdır.

9 yaşındaki çocuğa türban takmak

Durakta denk geldim geçen gün alışkınım aslında artık şok olmuyorum. adı üzerinde çocuk zıplıyor gülüyor oyun oynuyor kendi kendine bunlardan tahrik olabilecek insanlar var ki demek ailesi başını kapatmış mı diyelim yok artık amk ailesinin zihniyeti bozuk diyelim.

radyo televizyonun özenilen bölüm olması

Benim için geçerli önermedir. aslında okuyup mezun olan tanıdıklarım çok mutlu değiller ama her zaman aklımda okurken zevk alırdım ben bu bölüm diye kalmıştır radyo ve televizyon bölümü.

neşet ertaş ın dandik ve abartılmış sanatçı olması

Diyen insanın baba evinde piremses gibiydim dinlemesi muhtemeldir.

rüya gördüğünü farkedince rüyasına hükmeden insan

Benim olay şöyle oluyor sanırım o yüzden tam bu duruma girmiyor. Rüyayı görürken gerçek olmadığını farkediyorum yani yapay bir şey izliyor veya oynuyor gibi hissediyorum ama kötüyse genede etkileniyorum iyiyse sorun yok.

kokoreç

benim ilk on yemek listeme rahatlıkla girer hele bilen bir usta yapıyorsa. Yalnız yedikten sonra ağızda bıraktığı o tattan hoşlanmıyorum o tat gitsin diye bir daha yiyebilirim bu döngü uzar gider.

çirkin kadınla evlenme nedenleri

Bu kadar seksist cümlelerin kurulduğunu görünce insan olmanın zorluğunu yaşıyorum sanırım. Ulan size mi düşmüş bunu sorgulamak keşke insanların dış görünüşü içindeki karaktersizliklerini veya iyiliklerini yansıtabilseydi.Bizde böyle düşüncelere sahip olan sözde insanlara tahammül etmek zorunda kalmasaydık.

yaşamak için en sağlam sebep

https://www.youtube.com/watch?v=dY_FbezssI4
Felçli bir annenizin olması olabilir. Sabah sabah yüreğime oturmuş bir konuşmadan kısa ama can alıcı kesit.

bu ülkede kadın olmak

Ben bu ülkede kadın olmaktan mutlu değilim evet ama bu ülkede insan olmaktan mutlu değilim gerçeğinden ne fazla duygu içerir ilk cümlecik benim için nede az.

eşcinsellik hastalıktır

Diyen kişi veya kişilerin insandan çok robot olduğu gerçeği.