bugün

şahsen benim de içinde olduğum durumdur.

20 yaşındayım ama ilk anda görenler 24 30 arası diyorlar. sonra biraz dikkat ettikten sonra farkediyorlar. eğer boyunuz 191cm, eninin bir öküzün kilere eş değerse ve sakallarınız normal yaşınızdaki insanlardan kat kat fazla çıkıyorsa diğer insanlara da bir şey diyemezsin.

kötü yanlarıda oluyor elbet. aynı yaşta olduğunuz kız arkadaşınızda biraz küçük gösteriyorsa ortadaki orantısızlık ilişkiye darbe vurabiliyor azıcık.

kendinizden büyüklerin size ağabey çekmesi gibi saçma iyi yanlarıda vardır. he, bide kavgada hemen kaçarlar bu cüssede bir insan gördükleri zaman.

moralde bozuyor bazen. lan ben erken mi yaşlanacağım acaba diye.
15 yaşındayken avantaj, 25 yaşındayjen dezavantaj olan durum.
35 yaşından sonra kişiyi üzen durum.
ergenlik dönemi bitiminden sonra tam olarak gençliğe adım atış ya da gençliğin ilk zamanlarında olabilen ve insana sıkıntı veren bir durumdur. olduğunuz yaştan büyük gösterdiğinizde bu sizin tavırlarınızı bile kısıtlayabildiği gibi üstünüzde ilginç bir baskı hissetmenize neden olur.. bu açığı kapatmak için akranlarınızdan daha bilgili ve daha olgun olmak zorunda hissedersiniz kendinizi. böyle bir olumlu tarafının yanı sıra psikolojik olarak ta kötü tarafları olabilir. örneğin kendinizi tam olarak gösterdiğiniz, hatta olduğunuz yaşta hissetmiyorsanız bu büyük gösterme durumu huzursuz edici, sınırlayıcı ve alışması zor olan bir duygu hâline gelir. en basitinden insanların size tavırlarının yaşınız bağlamındaki etkisini tam kavrayamadığınızdan bu kararlı duruşunuzu ve öz güveninizi bile zedeleyebilir. ama buna izin vermeyip nihayetinde kafaya takılmaması gereken bi durumdur. iyi yanlarını görmekte fâyda vardır.
19 ken dışardakilere göre 24 gözüken ben için keyfini çıkardığım durumdur. fakat yaş ilerledikçe gösterdiğim yaşta artacaksa amaan diyeyim!...