bugün

yeteneği veli kavlak ayarında olan ve beşiktaş'ta 10 numaralı formayı giyen futbolcu.
eğer burayı okuyorsa kendisine bu akşam fena sinirlendiğim futbolcu
hani halı saha maçlarında maçı organize eden adamın kuzeni vardır ya adam eksik olunca gelir siz parasını ödersiniz
adam niyetine sayı niyetine sahada dolanır tek olumlu hareketi olmaz.
gözümde bundan fazlası değilsin.
ilk geldiğinde çok ümitliydim ama bi türlü olmuyor. istekli ama top ayağına geldiğinde korkuyorum. henüz genç zamanla 10 numaralı formayı hakedecektir diye düşünüyorum. (umuyorum)
bunu 10 numara yapmak kimin fikriydi dediğim zıpır.
10 numaralı formayı çıkarıp oğuzhan'a vermesi gereken futbolcumsu. Ulan o değil de ligdeki en yeteneksiz 10 numaranın bizde olması canımızı sıkıyor bee.
hep destek tam destek * *
galatasarayın bonservisini bedava ya getirip alamadığı futbolcu.
Felipe melo da 10 numaralı formayı giyiyor abartmayın melodiye sanki adam oyn kurucu.

Hızlı, güçlü ve azimli futbolcu biraz son vuruş çalışmalı.
kayseriye attığı golü başka bir takım oyuncusu atsa en az 1 sayfa entry döşenirdi buraya.

bu adamların hakkını verin artık.
son vuruşları iyi olmasa da iyi futbolcudur. neden? çünkü bir kanat oyuncusu olarak çok pozisyona giriyor rakip defansı çok ısırıyor. evet klas hareketler yapmıyor ama böyle bir oyuncu değil olcay. direk sonuca gitmeyi hedefleyen bir takım oyuncusu.

ayrıca aldığı para da kendisine helaldir. geçen yıl aynı bölge de simao oynuyordu ve 2,5 milyon euro alıyordu.

ki artık bu tip futbolcular günümüzde modern futbolun 1 numaralı gereksinimidir. hem defansif olarak katkısı var hem de ofansif.

ayrıca ligin ilk yarısı itibariyle 5 gol atıp 4 asist yapmıştır. çok iyi performans.
beşiktaş taraftarının futboldan anlamadığını gösteren futbolculardan bir tanesi.

şimdi bu adam bazen çok basit top kayıpları yapıyor ve bazende gol kaçırıyor. yani her futbolcu gibi.

ben en son beşiktaş'ın en son gençlerbirliği maçını izlemiştim ve olcay ilk yarı kaçak oynayıp 1 gol atmıştı. ikinci yarı ise gençlerbirliği'nin sol tarafını göçertti. 2 dakika da bir bindirme, iki dakika da bir orta, pas vs... artık fuat çapa ön liberoları sola yakın oynatmaya başlamıştı. almeida o maçta iki kere boş kaleye yuvarlayamadı, holosko iki tane karşı karşıya kaçırdı. kimse bu ikisine sövmezken yine olcay'a sövdü. kendisiyle aynı kaderi paylaşan diğer oyuncu veli kavlak. bu ikisi işlerini ne kadar iyi yapsa da yaranamıyorlar. benim yandığım ise bu adamları beşiktaş'tan önce neden biz bursaspor olarak bulamıyoruz? maliyeti düşük, yüksek verimli ve türkiye alt yapılı futbolcular gibi kaprisli değiller, gayet profesyoneller.
standardı olmayan futbolcu, problem de bu zaten.
trabzonspor maçının son dakikasında süper ligde kimsenin önüne alamayacağı topu kontrol edip 7 metrelik kaleye yuvarlayamadı. üç kişiyi oyundan düşürüp tam kaleciye gelince topla auta çıkan bir adam olcay. ama kazmalığından değil o, tercih yanlışlığından. yoksa bugünkü dışında da usta son vuruşlarla attığı goller oldu. ama çok olumsuz hareketleri de olabiliyor. güvenmek zor.
Son zamanlarda kendisini geliştiren sol açık ortasaha oyuncusu.
kendisi tam bir kapalı kutudur. top onda iken ne yapacağını kestiremezsiniz, maç boyunca vasat oynar ancak yaptığı tek hareket ile maçın kaderini değiştirebilir.
kaçırdığı goller ile akıllarda yer eden futbolcu. 1-2 maçta girdiği net pozisyonları gol yapsaydı şu an liderdik.

bu hesaplara girmek hoş değil tabi, neticede ilk yarı performansı itibariyle başarılı gibi duruyor ama ben pek hazetmiyorum kendisinden. *
pes'te satıp yerine götze'yi aldığım oyuncu, başkanım satma, falan dedi ama heyt dinler miyim be!!
Normal futbolcu.

Laf atmayın. Son vuruşları biraz gelişirse adam titan olur.
hagiden 5 gömlek, alexten de 10 gömlek artı 7 hırka üstün bi 10 numara olan winner oyuncu. ama sırf beşiktaşlı olduğu için kendisini medyada göstertmiyorlar. hibineler hühühühü... yaşasın feda.
özverili ama yetenekleri kısıtlı futbolcu. o formayı hakkıyla terletmesi, taraftarların kendisine daha olumlu bir bakış açısına sahip olmasına yetmiştir.
tarzı barcelona'daki pedro gibi. az yeteneğini sonuna kadar kullanan takım oyuncusu.
golcü kanat.
iki ayağıyla da iyi şut atabilen ve enerjik sol açık oyuncusu. Beşiktaş tan başka bir takımda olsaydı kaybolup giderdi diye düşünüyorum. iyi ki beşiktaş ı seçmiş sene başında.
samet hocanın olcay şahanla alakalı bu lafına çok gülmüşümdür.
Muhabir: ''Olcay Şahan ilerde rakip savunmayı çok karıştırıyor. Ne düşünüyorsunuz?''

Samet Aybaba: ''Dönüşte de bizi karıştırıyor.''
tamam iyi oyuncu ama arada öyle bir gol kaçırıyor ki saç baş yolduruyor adama.
şu an için 7 gol 3 asist ile en verimli yerli ortasahadır. bunun yanında ortasahanın her bölgesinde oynayabilmesi, rakibi sürekli tırmalayan defansif özelliklerinin de olması hiç biri ama hiç biri abdullah avcı'nın dikkatini çekmemiş. onun yerine sezon başından beri istikrarsız olan nuri şahin'i, top sürmekten aciz sercan saraer'i yedek klubesi müdavimi mehmet ekici'yi falan çağırıyor. hem de bir hazırlık maçına.

abdullah avcı'da bir beşiktaş karşıtlığı var, sırf olay olmasın diye her seferinde 1 kişi çağırıyor beşiktaş'tan. hayır milli takımda kim oynarsa ve başarılı olursa seviniriz o ayrı ama böyle kasıtlı hareketlere de sessiz kalamayız.