bugün

binali yıldırım' ın açıklaması. zararı yoktur efendim.
(bkz: ohal/#35963376)
evet pek zararı yoktur, ülkenin anasını her türlü s*ktiler zaten.
ne rezil insan müsveddelerisiniz be.!
Referandumdan hayır çıkması ihtimaline karşılık uzatıldığını düşünüyorum. Hayır çıkarsa ohal ile istenilen her şey yapılabilir, hükümet çekilebilir ve erken seçime gidilebilir.

Artık ne yapılırsa yapılsın, çöküşün başladığını da düşünüyorum ak parti açısından atılan her adım ters tepiyor artık. Çünkü halk ak parti için doygunluk noktasına ulaştı. Ak parti geldiğinde sokakta şortuyla top oynayan çocuklar şimdi ülke yönetiminde söz sahibi olmaya başladı.

Ve ak partiden başka parti yönetimi görmediler.
sanırım kendileride hayır çıkacağını düşünüyor.
başkanlık referandum gibi, ülke tarihinin kritik süreçlerinden birine, olağanüstü hal hükümlerinin uygulandığı zaman diliminde girmektir.

akp nin adına deomkrasi ve özgürlük dediği modelin tezahürüdür.
Yeşil pasaport sahibi öğrencilerin yurt dışına çıkmasını da engelleyen yasadır. Ya ebeveynlerimiz şehir dışındaysa kurumdan nasıl izin alacağız bu ohal yüzünden?
Ohal istediniz yaptınız. Şimdi de istediğiniz kadar uzatıyorsunuz. Ne zaman bitecek bu; referandumdan evet çıkmazsa devam mı edecek? Milleti aptal yerine koymaya devam ediyorlar.
Kanun hükmünde kararname ile ülke yönetiliyor.
Referandumdan evet çıktığı zaman adı ohal olmasa da kararnameler ile ülke yönetimi kesinleşecek.
Ucu kendine dokunmadıkça ses çıkaran yok. Kendine dokununca zaten bogazina kadar dayadiklarindan sesin çıkmaz.
kuzey koreden hallice bir ülke haline gelen türkiye'de çok da tartıılmayacak konudur.

akp'liler beyinleri kapatalı çok oldu. ohal nedir? khk nedir? beni nasıl işimden, gelirimden hatta özgürlüğümden eder?
bu soruları sorabilecek cesareti veya kapasitesi olmayan bir kitle sürüklüyor şu aralar ülkeyi.
ya zaten olağanüstü hal olağan hale geldi yani biz olağanüstü halde değilsek ozaman olağandışı bişii var demektir.
kısacası normalimiz bu oldu.
yakında kapı kapı dolaşıp ırzınıza gircez, zaten izin de istemiyoruz diyip paldır küldür memleketin agzına s*ıç*acaklar.yakındır.
Ohal in varlığının yada yokluğunun, günlük hayatında farkında bile olmayan malum kesimlerin "sırf akp yapıyor" diye karşı çıktığı karardır.

Ohal den zarar görmüşler şöyle aşağıya bir yazsınlar hele ne sıkıntıları varmış?
senin ohal'in farkında olmaman normal. sanki hayatında ne zaman bir haksızlık karşısında sesini çıkarma ihtiyacı hissettin de, hukuksuz bir şekilde susturuldun. ya da ne zaman khk'lar ile yaşamları ellerinden alınan insanlar için destek olma ihtiyacı hissettin de, sebepsiz bir şekilde haftalarca gözaltında tutuldun. senin tek yaptığın evinde oturup, belirli başlı televizyon kanallarını izlerken, 'oh iyi oluyor' bunlara demek. yani demek istediğim, senin gibi otumsu yaşayan bir insana dünya düz bile olsa fark etmez ki paşam. ondan kafayı takma sen.
daha fazla uzatamayacaklarını bildiğim ohaldir.
bir o hal en fazla 3 defa uzatılabilir.
ondan sonrası sıkı yönetime girer.

yanlış bilmiyorsam uzatamayacaklardır.
gerek duyulmayan gelişme. tadında bırakılması gerekir. artık ihtiyaç yok.
"agacım hiç uzatmadan 2023'e kadar yap, insanların kafasını bulandırma boş yere" denilesi olay.
Khk ile susturulmuş terör yardakçılarının yolundan giden terör sevicilerinin işine gelmeyen karardır.

Bu at penisi hükümeti pkk ya göz yummakla, deaş a yardım etmekle suçlar ama hükümet bu terör örgütlerinin anasını sykince zorlarına giden ve terör operasyonlarını kınayan " terör yanlısı açıklamar yapan " kesime hadleri bildirildiği zaman zoruna gider.

Lan at lolosu önce hangi fikirde olduğunu söyle. Onu bilelim.

Ben senin gibi bir tv kanalı yada manşetlerden gaz alıp dünya görüşümü belirlemem.

Şimdiye kadar sırf hükümeti yıpratmak için terör örgütlerini ak göstermeye çalışma gösterisinden başka hangi yayayapraamı yaptın?

Çıkıp sütçüyümü savundun, bakkalı mı savundun, aracıya kurban gitmiş çiftçiyimi savundun da önüne durdular.

Hükümeti, devleti hedef alan terör örgütlerini ve dış devletleri alkışlamaktan başka ne yaptın yaz aşağıya.
her iki uzatılışından önce yurtdışına çıkmayı planlıyorum. yeşil pasaport denen lanetin izin belgesi istemesi üzerine peder beyi arayıp söyüyorum ve uğraşamam cevabını alıyorum. ha şimdi ha yarın derken bir türlü çıkamıyorum. mutsuzum. peki ne zaman bitermiş ona göre plan yapalım artık yeter.

(bkz: çok sinirlendim)
Bu entry @malazgirt40 a ithafen yazılmıştır.

Biz miyiz teröristlere kadro veren ? Biz miyiz karşıt görüşü ezen ? Biz miyiz kendi insanından kaçan ? Biz miyiz çiftçisine mazotu yat sahibinden pahalıya satan ? Biz miyiz yeni mehdi ilan eden ? Biz miyiz yalan dolanla halkı kandıran ?
cadı avının süresi uzatıldı.
istedikleri ortam sağlanana kadar uzatılacak da işte ağız büküyorlar yalandan yere.
Bakalım daha kaç khk çıkartılacak bu dönemde.
uzatılmaması olağanüstü olurdu zaten.
ohal'de hayır
hiç olağanüstü gelmiyor artık basit ve sıradan bir olay.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar