bugün

ikisi de ulaşması zor seçenekler. ikisinin de yolu birtakım sınavlardan geçiyor, mesela yds, ales, kpss.

ancak şartlar, avantajlar ve dezavantajlar açısından birbirine üstünlükleri merak konusu, en azından ben çok merak ediyorum ve şimdi karar anımda bir türlü eleme yapamıyorum ve bilen arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyorum.

şunları da belirteyim;
+ öğretmenliği çok seviyorum.
+ akademik kariyer istemiyorum, yükselmek filan derseniz öyle bir gayem yok anlayacağınız.
+ yds, ales ve kpss'ye girdim bu yıl ve hala alan sınavına hazırlanıyorum.
+ iş başına geçtiğimde hem işimi hem de yıllardır yapmayı planladığım birtakım sanatsal işlerimi yapmak istiyorum, yani boş zamana ihtiyaç duyacağım.
+ öğretim görevlilerinin yönetmeliğini, kadro işlerini hiç bilmiyorum. bu yüzden bu konularda kıyas yapamıyorum. sanırım tek bildiğim, eğer okutman olursam tayin isteyemeyeceğim.

dediğim gibi sınava hazırlanıyorum, ancak okutmanlık için de yarın bir üniversiteye başvuracağım. yani ikisi için de bir şeyler yapıyorum ama asıl yol ayrımına geldiğimde ne yapacağımı bilmiyorum.
hani okutmanlık mülakatına kabul edilirsem, başarılı olursam, sonucu alan sınavımdan önce öğreneceğim ama ben o noktada ''kusura bakmayın ben meb istiyorum'' mu demeliyim yoksa koşarak mı gitmeliyim, bilmiyorum anacım bilmiyorum.

yardım et sözlük.