bugün

üniversitede kimi bölümler para için, kimi bölümlerse gerçekten zevk almak için okunur. Hayatımda hiç duymadım ki bir mühendis okuduğu bölümün hakikaten yaratılış olarak kendini geliştirdiğini, hayatı, yaşamın amacını daha iyi kavramasında yardımcı olduğunu söylesin. işte kendim de öyle bir mühendis olaraktan seveni için çok büyük zevkle okunabilecek bölümleri eksiksiz tam liste sıralıyorum;

-fizik
-matematik
-kimya
-biyoloji
-felsefe
-tiyatro
-psikoloji
-görsel sanatlar
-tarih
-edebiyat (her dil için geçerli)
(bkz: müzik)
iş imkanı olsa arkeoloji.
ingilizce öğretmenliğidir. sınıfın yüzde 80i kızdı. yani ilk senelerinde.*
Fizyoterapi ve rehabilitasyon.
Şöyle ki, hiç bir bölüm de profesör size gelip masaj yapmaz. Hasta olarak ciktiysaniz ortaya, sedyeye yatar (tshirt ve şortunuzla) profesörün gelmesini ve konuyu anlatmasini beklersiniz. Hem yata yata dersi dinleyip hem de masajinizi yaptirirsiniz. Hem de konuyu en iyi siz öğrenirsiniz en yakından hocanin nereye nasil dokunduguna ne kadar basınç verdiğine kadar hem hisseder hem de en yakindan incelersiniz. Geçtigimiz 2 donemde de hasta olarak cikan tek ogrenci olduğum için cok rahat bi sekilde yuksek ortalamayla dersten gectim.
Listeyi tersten okuyanlara göre.
ilgi alanı olan kişiye her bölüm zevklidir. sırf puanınız tutuyor diye ilgi duymadığınız bölümleri tercihlerinize yazıp da kendinize eziyet etmeyin.
Diş hekimliği diyorlar.
Hukuktur.

Okuyamayan ağlasın.
güzel sanatlar. hep nü çalışmak istemişimdir. o kadar zevkle okurum ki nü çalışırken fırça, kalem vb. gerek kalmaz baby.
Fizik olmalı.
@çicekli şiirler

(bkz: hukuk okuyup götü kalkan genco)
isteyerek seçtiğiniz ve ilginizi çeken her bölümü zevk ile okuyabilirsiniz.
ilahiyat...
Kesinlikle mühendislik değildir. Elektrik, inşaat ve makine bölımleri mezun olduktan sonra zevkli, ancak okurken zehir olacak bölümlerdir.
En zevkli bölüm ise tartışmasız besyo, güzel sanatlar falandır.
Yata yata ortamdan ortama aka aka biter üniversite.
Psikolojidir. Hem okuması hem de icra etmesi çok zevklidir bence. Keşke okuyabilseydim o bölümü.
Güzel sanatlar olsa gerek.

Evet makine okudum, ellerim ise nasırlı. *
Fizik, fizik bir de sey demis miydim fizik.

Gerci bu sadece bir ongoru. Okumadigimdan tahmin yurutuyorum.
peyzaj mimarlığı .( hatun kişiler için )
Siyaset bilimi fakat sadece okuması zevkli sonrası büyük bir boşluk.
Tasarım ve sanatla ilgili bütün bölümler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar