bugün

Halkın iradesinin tecellisidir. Öyledir.

Yani pratikte şöyledir:

-la bak la garı, evet yazan mührü evet yazan yere bascan yoksa ben gözünün üstüne sümsüğü bascam.
+ tamam bey anladım. Akşam evet nasıl yazılır unutmayim diye avucumun icine kızgın maşayla yazdiydin ya.
- hee. Bu bizim ab ye girmemiz için çok önemli.
+ ab.. Biliyorum abc nin ilk iki şeyi dimi. Iramazanin güçcüğü öğrettiydi.
- la bi sus. Survivor Merve'ye de hastayim amnkoym.
okuma yazmayı bilenlerin yapacağı oylamadan daha sağlıksız olmayacaktır.
ülkede hala okuma yazma bilmeyenlerin olmasının üzücü bir durum olduğu tespitini ihmal etmemekle birlikte, kendilerinin yasal hakkı olan, dolayısıyla doğal olan vaziyet.
(bkz: okuma yazma bilmeyenlerin askere gitmesi)
(bkz: okuma yazma bilmeyenlerin vergi vermesi)
oy vereceği anayasa maddelerini okuyamaması acı bir gerçektir.

neye göre oy verecek tabi ki kocasına göre. yazık milletime.
dağdaki çobanla oyum eşit olamaz 'ooooo aysun kayacı da aramızdaymış'

not: aysun seri eksiye geçti.
en fazla okuma yazma bilen bizlerin yüzünü kızartması gereken durumdur. okuma bilmediği için dinlemekle yetinmek zorunda kalan milyonlara yanlış ağızlardan dinletilen masallara inanarak vatandaşlık haklarını, kendilerine empoze edilen fikirlerle harcamalarında bizde affedilmez bir paya sahibiz. sadece anayasa refarandumu için değil, tüm seçimler de, hakkı olan oyu hakkını vererek kullanması için vatandaşlarımıza yine sağduyulu vatandaşlarımızın objektif olarak, durumları ve olayları ve olası sonuçlarını aktarmalıdırlar. okuma yazma bilmemek oy vermeye engel değildir. aslında okuma yazma bilmek sadece oy vermeye hak kazandıran bir meziyet olmayıp, bilmeyene öğretmek sorumluluğunu da yanında taşıması gereken bir mesuliyettir. mesuliyetlerini yerine getirmeyen çoğunluğun, bilgiye ve bilmeye hizmet etmek yerine, bilmeyenler üzerinden gerçekleştirmeye hak kazandığını zannnettiği ben bilirim, herşey benim hakkım yaklaşım tarzı en büyük cehalettir. unutmayalım ki bilgilerini verimli kullanamayan insanın bilgi hamallığından başka bir meziyeti yoktur.
gözbağcıların, illüzyonistlerin sözüdür.
bir defa okuma yazma bilmeyen seçmen evet de verir hayır da. sadece evet vermeye programlanmamıştır.
ikincisi, bu referandumda evet veren çoban benim gözümde hayır veren prof.lardan daha doğru karar vermiştir. yani: kime göre neye göre doğru.
son olarak, bakıyorum da hafiften evetin kupları döşenmeye başlamış. e tabi bu ağustos sıcağında kömür desen olmaz. işiniz zor vallahi.
(bkz: egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. M.Kemak Atatürk)
(bkz: köylü milletin efendisidir M Kemal Atatürk)
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
okuma yazma bilmeyenler bir köşede dursun. okumayı bilip okuduğunu anlayamayan o kadar insan var ki. üstün körü cahil avcıları hey anam vay babam!