bugün

acilen yapmanız gereken işler, birden artar.

örneğin; kira sözleşmenizi, bir sene daha uzatmanız gerekmektedir.
vize sonuaçlarının açıklanmasıyla sınıfın diplere vurmuş isimlerinden olduğunuzu farkettiğiniz andır.
vizeler açıklandığında bir adet 13 bir adet 15 iniz var ise ve diğer notlarınız da 40 - 50 civarında ise. en kötüsü de son sınıftaysanız.
(bkz: okulun matematiksel olarak uzadığı an)
bitirme notunun 2.50 oldugunu öğrendiğiniz andır (hangi dersi alıyımda yükselsin gano diye günlerce düşünmeye sevk eden psikolojik çöküntü durumudur aileye izah kısmı hariç )
hazırlıkta kaldığınızı öğrendiğiniz andır.
yatmak ile uzamak kavramları arasında ilişki kurduğunuz andır.
insanın üzerinden bir yük kalkar. evet yanlış duymadınız. rahatlarsınız. 4 yıla sığdırmak zorunda değilsinizdir üniversiteyi. ne yaparsanız yapın zaten 4 yılda bitmeyecektir. rahatsınızdır artık... ileriki yıllara rahat rahat yayma imkanınız vardır... kurtarabildiğinizi kurtarırsınız kurtaramadığınız kalır... hayatınızın en güzel yıllarını kafanız dolu geçirmeyin... uğraşmayın... bırakın... yaşayın...

ne güzel demişler. her zaman ilke edinin:

battı balık yan gider**
(bkz: iki kapılı bir handa yürüyorum gündüz gece)
babamın ağzıma sıçaçağı andır zira bu gidişle şimdiden yalan arama gerekliliğim bulunmaktadır.
modern fizikle tanıştığınız andır.
başta dersi geçebileceğinize dair bir umut vardır yine de. "üç beş kişi geçiyomuş lan, bakarsın piyango bize vurur" şeklinde hayaller kurulur, bu hayaller tee sene başında kurulur tabii. zira vizeden 10 * aldığını gören bünye, kurduğu hayallerin ütopik olduğunu anlar ve "hacı bu ders beni çok oyalıyo, finale falan girmeyeyim bari fıydırayım gitsin" diyerek ileriki senelere nur topu gibi bir ders bırakmak üzere kaçınılmaz gerçeği çok geçmeden sindirir. ardından diğer derslerden de kalacak olmanın verdiği bilinçle okulu yaya yaya okuyacağı çok geçmeden kesinleşir.

edit: 70 falan alırsam geçiyorum ama lan. belki alırım bence.

(bkz: umut fakirin ekmeğidir)
ben sana okuyamazsın demedim, bitiremezsin dedim.
yeni ev arkadaşları aramaya başlamak için vahiy gelen an.
(bkz: kaynar su)
yüksek lisans yapacağım diyerek konunun aile de farklı gözle bakılmasını sağlama, çalışmalarının başladığı dönem...
final tatilinde en son kurulan rakı sofrasındaki en son andır.
3,sınıfta anlayıp bunun ebeveyinlere birden olmuş havası vererek söylediğim günleri ve bunu 3 kez yaşadığımı hatırlıyorum da hala rüyalarıma giriyor .
hemen eğil, terlik geliyor... ama anne!
çok kritik bir sınava girip, soruların size sizin sorulara baktığınız an beyninizden geçenler.
world of warcraft'da 70 lvl olunan andır. zira wow asıl 70den sonra başlar. internet cafe zengin olur. anne, baba sinir olur ve okul o an itibariyle uzamıştır zaten.

vesselam...
genel ortalamanın 0,80 civarı olduğunu gördüğün andır.
bir nevi cinsel organımızı tuttuğumuz andır .
Önce başınızdan aşağı kaynar sular dökülür, sonra bu sular muhtelif yerlerinize kaçan, yıllardır eğlenmekten görmediğiniz o hayat gerçekleriyle birleşip, sizin için, batmalara doyamayacağınız koca bir çamur oluşturur. hüzünlenirsiniz, ama bir yandan da garip bir özgürlük duygusuna kapılırsınız.

Herkesten ayrı gibisinizdir, herkesin gideceği, sizin koca şehirde yalnız kalacağınız gün gelir de siz nasıl yaşarsınız? Yediğiniz armutların sapı, yediğiniz nanelerin geniz yakan kokusu, artık sizledir, başbaşasınızdır korkularla. ama, özgürlük var ya, hiç bir şeye değişilmeyen özgürlük, onun da en hası yanıbaşınızdadır, en koyu haliyle.
görsel
yak bir sigara.
iki bira iç.
sonra salla gitsin.

sonuçta giren şemsiye açılmıyor be.