bugün

harika bi duygudur. hele kız saf ya da salak değilse inanılmazdır. her bakışınızda size çok tatlı, çok farklı duygular demeti sunar.
okulun en guzel kizi tarafindan begenilmek olayının bir üst versiyonudur. ilerideki bölümde; "okulun en guzel kiziyla evlenmek" işlenecektir.
(bkz: yeterin)
(bkz: kime göre neye göre)
güzelliğin izafi, göreceli olduğu düşünülürse gerçekleşmesi imkânsız gibi duran vaziyettir!.. ama olsa herhalde çok güzel olur yaaa!... lakin sonunda evlilik varsa güzel olur yoksa bir gün bitecekse hiç olmasın daha iyi ortalama güzelle ayrılmanın nasıl koyduğunu düşününce en güzelle ayrılmak çok fecîdir herhalde!... -herhalde ;çünkü bana hiç nasip olmadı-,-bir bilene sormak lazım-,-bir bilen yok bence-!..
(bkz: okulun en kaşar kızıyla çıkmak)
(#734263)
her ne kadar güzellik göreceli olsa da genel beğeni açısından en çok beğenilen, en çok hasta olunan kızla beraber olmaktır.
burada iki ihtimal vardır.

ilki elemanın kız için tabiri caizse ölüyor, bitiyor olmasıdır ki; bu kızı gözünde çok büyütmesi ve hüsranla sonuçlanacak durumdur. bu durumda eleman kişi kıza "okulun en güzel kızı" olmasından dolayı beslediği hayranlığı saklayamaz, kız da bunu parmağında oynatır. büyük ihtimalle de "ulan ben okulun en güzel kızıyla çıkıyorum" gibi söylemler yerine "abi biz birbirimizi seviyoruz galiba" gibi söylemlerde bulunacaktır. dünya eleman için kızın etrafında dönecek ve gün gelip kız elemandan ayrıldığında "okulun en güzel kızı tarafından terkedilmiş eleman" olacaktır.

ikincisi ise elemanın kızı umursamadığı ve sadece genel beğeni o kızın üstünde olduğu için onunla çıktığı durumdur. işte burada eleman kendini bir şey sanacak, havalara girecek, kendini "okulun en yakışıklı erkeği" ilan edecek, ve "okulun en güzel kızıyla çıkıyorum" diyecektir. ama sonu diger elemandan farklı olmayacak ve kız o'nu terkedince hiçbir şey olmadığını anlayacak ve ilişki hüsranla sonuçlanacaktır.

neden hep kız ayrılıyor diye sorarsanız. e kız güzel, taliplisi çok olur.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
"okulun en çok küfür yiyen erkeği olmak", durumunu da beraberinde getirecek atraksiyon.
helal olsun denen eylem ama okulda bütün erkeklerin hayır duasını almaktır da.
göreceli bir kavram olmayan okulun en guzel kızı ile cıkmak eylemi popularitenin doruklarında olmakla aynı anlamı tasır.
her an bir kaç sapın soluğunu ensenizde hissedeceğiniz durum.
avantajları yanında dezavantajları da olan, arkadas ortamında kisiye ekstra hava katan durumdur fakat ayrılıga kadar.ayrılınca aynı hava birden ucar gider, sap gibi kalınır.yazıktır
fiziksel güzelliğe önem vermeyen biri için, önemsiz durum.
seks yaptigini duyurma isteginin bir alt evresindeki yazarların duyurma isteğinde bulunduğu eylemdir.yersen...
(bkz: kime göre)
(bkz: neye göre)

edit: herşeye herkese göre güzel olduğunu düşünüp de eksileyen arkadaşa selamlar.
erkek olmaya dair şeker mi şeker, pembe bir hayaldir.
Bütün riskleri göze almaktır.
kıskançlık damarlarını aldırılmasını gerektiren durum.
tek getirisi erkler dünyasında; kendisinin çok güzel bir kızla seviştiğini diğer erkeklerin bilmesidir. başka bir işe yaradığı söylenemez.
(bkz: okulun en güzel kızıyla çıktığını sanmak)
türlü güzeller var.

en güzele kimse "en güzel" demez. sadece iç geçirir zaten.

"okulun en güzel kızı" boyamadır. sahip olunan değil, diğerlerince verilen bir sıfattır. "havalı" kızdır aslında.

halbuki okulun en güzel kızı, peşine düştüğünüz kızdır. sakın geri adım atmayın... çabalarınıza ara verebilirsiniz ama, gayeler değişmemeli.
okulda adının ve kariyerinin önüne meşur olan kızın adının gelmesine yol açan hadisedir.okulda hareketleri her zaman kısıtlayıp karizmayı ve kızı kaybetmeme duygusu ile yaşamak gerektiren durumdur.
(bkz: okulun en zor kızıyla çıkmak)
başı en çok belaya giren adam olmaktır.