bugün

Herhalde içim o kadar kararmış ki bu döngü gözüme güzel gözüktü mk hele araba kısmında kendimden geçtim bende araba alacak göt var mı dedim. Ama çocuk yapmak anlamsız bişey ya onu çıkarın
Okulu bitirebilirsem herşeye razıyım. Yada okulu bitirdikten sonra iş bulabilirsem. Malesef kötüye sevinir olduk.
Okulu bitir işe gir-emedim, sorun bu zaten, yoksa kim istemez ölsün.
Bankaya faiz ödemek nerede.?
(bkz: işçi sınıfı)
bu sirkülasyon bir hortum gibi insana girdi mi kendine alıyor. işin ve sevgilin varken evlenmek, evlendiysen çocuk yapmak, durum müsaitse araba almak, araba tamamsa ev almak...

bunların hepsi sırayla mantıklı gelmeye başlıyor belki de bir yola girince geri dönmeye veya yarım bırakmaya korktuğundan devam ediyorsun öylece.
bize dayatılan tüketici hayat döngüsüdür.
fakirlerin ev ve arabayi evlendikten sonra aldiklarina bir ornektir.

once ev araba alin, sonra evleneceginiz kiz sizi buluyor. ustelik gotune tekmeyi koyunca ona vermek zorunda da kalmazsiniz.
çocuk yapıp büyütmek kadar eglenceli birşey yok, o yüzden siz en anlarsınız yaşamaktan.
Kimisi icin iğrenç ve monoton bir hayat olurken kimisi içinse uğrunda gençliğini feda edebilecek kadar güzel bir yaşam.
vakit varken henüz sevişin,
sigara için, içki için, gündüz uyuyup gece gezin.
kötü olan herşeyi deneyin, bir kere yaşayacaksınız.
7 yaşında okumaya başlayıp, 25 yaşında okulu bitirip, askere gidip evlenmek olmasın hayatınız.
yaşayın, yaşatın!
baba şimdi bunların hiç birini yapmasam ölümsüz olabilir miyim?
Okulu bitirmedim , is bulamadim , evlenmedim , cocukta yok , ev arabada almadim hatununkileri kullaniyorum valla süper yasiyorum .
Not : uzaylimiyim acaba .
okulu bitirmeden evlendim,evlenmeden çocuk yaptım, çocuk yaptığımda evim arabam vardı, kaç aylık ömrüm kaldı doktor bey?
Toplumsal dayatmalar bu şekilde diye bunları yapmak zorunda değilsin arkadaşlar hayallerinizin peşinden gitmekte özgürsünüz ha siz diyorsanız ki ben bu toplum baskılarına katlanamıyorum eşimin dostumun laf sokmalarına kötü kötü bakmalarına dayanamıyorum sırf bu yüzden gideyim de evleneyim iş bulayım araba alayım ev alayım diyorsanız oda sizin güçsüzlüğünüzü gösterir sadece hiçbir şeye mecbur değilsiniz bunu unutmayın.
Kadınlar için sadece hayatlarını garanti altına alacak yağlı kapı evlenmenin yeterli olduğu durumdur.
Kapitalizm açısından bakarsak lise mezunu olmakla üniversite mezunu olmak arasında hem üniversite eğitimi almanın maliyeti açısından hem de benimsenen tüketim kalıplarının yaratacağı harcama hacmi bakımından fark var.

Bu anlamda kritik nokta eğitim ama kastedilen burada mezun olunan eğitim düzeyi yani lise vs lisan mezunu olmak.

Bu noktadan bakarsak reklam sektörü insanları gelirlerine göre ayırıyor.

Total izleyici ve AB grubu izleyici arasında temelde eğitim seviyesine bağlı harcama hacmi farkı var.

Düğün maliyeti ev tutma yerleşme çocuk sahibi vs diye gidersek evli olanlar harcarken tek tabanca adam gerekirse uyku tutulumunda ama yıldızların altında uyuyabilir.
nereden baksan kırdığım kısır döngü.
evlenmeyin, araba, ev almayın, çocuk yapmayın.

istediğiniz gibi yaşamak sizin elinizde.

toplumun istediklerine boyun eğip, sonra ağlamanız çok mantıksız.
geçmesi muhtemel ve beklenen insan hayatıdır. bunları yapmak yerine atomu parçalamak kansere tedavi bulmak gibi idealleriniz yoksa hiç boşuna artistlik yapmayın.

yaşamaya çalıştığım hayat biçimidir. evlilik, çocuk ve ölmek şuan yapamadıklarım.
hayatın bunlardan ibaret olmadığını hissetmek de ayrı bir acıtır insanın canını.
bu aşamalardan sırayla geçmektense birinin seks kölesi olarak zindanda yaşamayı tercih ederim. Genellikle mühendis avukatlık doktorluk gibi mesleklerde çalışır bu insanlar. Bazı şeyleri bazı şeylere tercih etmek zorunda kalmışlar içlerindeki özgür ve özgün çocuğu öldürmekte karar kılmışlardır. Zincirlerinden kurtulmuş bir arkadaş grubuna sahip olmak için her şeyimi verirdim sanırım. topluma, geleneğe, mahalle ve aile baskısına, süregelmiş bi ton saçma kavrama yanlarında özgürce sövebildiğim bazı şeyleri aşabilme şansına sahip olmuş insanlarla hayat ne güzel olurdu diye düşünmüyor değilim.
Daha geçmem gereken dort level olan oyun.
Normal bir insanın yaşam çizelgesi.
Fight Club dan alıntı; . bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız yada yerimiz yok. ne büyük savaşı yaşadık nede büyük buhranı. bizim savaşımız ruhani bir savaş. en büyük buhranımız hayatlarımız... televizyonla büyürken milyoner film yıldızı yada rock yıldızı olacağımıza inandık ama olmayacağız. bunu yavaş yavaş öğreniyoruz. ve o yüzden çok çok kızgınız...