bugün

sınıfın en gaz öğrencileri tarafından organize edilen, pek bir acayip bir partidir efenim bu. partinin akışı hiçbir okulda şaşmaz ve şöyledir:

- 20 gün kala şampiyonlar ligi kurası çekimi tadında yılbaşı çekilişi yapmak.
- 5 gün kala parti için sınıftan para toplamak. kaos ortamı oluşması.
- 2 gün kala pastane, ses sistemi, hocanın kafaya alınması, ıvırı ve zıvırıyla uğraşılması.
- partinin başlamasına 1 saat kala ses düzeneğinin kurulması, masaların düzenlenmesi ve ıvır zıvırın konması.
- partiye dale don dale parçası ile start verilmesi.
- oynayan kızları görüp sahneye atlayan erkekler.
- müdür yardımcısının ''sesi kısın yanda ders var'' diye gelmesi.
- herhangi bir öğretmenin gelmesi.
- nöbetci öğrencinin gelmesi.

+ partiden 20 gün önce...
muhteşem partiden 20 gün önce herkesin ismi bi kağıda yazılır ve masanın üzerine karıştırılarak konur. kuraya katılacaklar sırayla gelip çekerler. kimisi karizmatik serkanı seçmiştir, kimisi de çirkin fatmayı. ama hemen hemen herkes şansına razı olur. olmayanlar da sınıfın ücra köşelerinde isimleri takas eder. çekim işlemi de özellikle matematik veya geometri dersine getirilir. bu olmazsa olmazdır.

+ partiden 5 gün önce...
organizasyon için paralar toplanır. kimisi artistlik için fazla verir, kimisi verdim ayağına yatar, kimisi hiç vermez, bazısı para alır verdim der. karışık buralar biraz. işte böyle adamlarla yapılır bu partiler. itiraz edenler de yok değildir hani. ''ya saçmalamayın ne partisi, ben para mara vermem. kuraya da katılmam'' der ve tavrını koyar özgürce. ama daha sonra sınıf ona koyar orası ayrı bi konu.

+ partiden 2 gün önce...
organizatörler okula yakın bir pastane seçer ve anlaşma zemini ararlar. bonservisiyle beraber pastayı alırlar. hiçbir zaman adam gibi pasta alınmaz ama. insan bi komple çikolatalı alıyım der. yok, illa içinde vişne ya da böğürtlen olucak.

+ partinin başmasına 1 saat kala...
masalar düzenlenmiş, tesisat kurulmuş ve ıvır zıvır konmuştur. herkeste bir heycan havası vardır artık. 20 gündür hayal ettikleri gün gelmiştir. yiyecekler dizilmiş, pasta ise tüm ihtişamıyla onlara gülümsüyordur. kimisi uzaktan pastaya göz kırpıyordur, kimisi de yanına gidip, üzerindeki çikolata parçacıklarından aşırıyordur. ses sistemiyle ilgilenen arkadaş ise kimseyi yaklaştırmıyordur hoparlörlerin yanına. muhtar gibi dolanır etrafında.

+ partinin dale don dale ile başlaması.
sebebini bilmemekle birlikte araştırmalarım devam etmektedir.

+ oynayan kızları görüp coşan erkekler...
oturan erkek öğrencilerin, kızların koladan sarhoş olduklarını gördükten sonra kendilerini sıraların duvar diplerine çekerek oluşturdukları piste atma durumlarıdır. çeketlerini bellerine, kravatlarını ise başlarına bağlayarak hepsi birer adnan şenses olur çıkarlar bu curcunada. bir allah'un kulu napıyorsunuz ulan ibneler de demez.

+ müdür yardımcısının ''sesi kısın yanda ders var'' diye gelmesi.
aslında niyeti ne yan sınıftaki öğrenci, nede okuldur bu yardımcının. organizasyonu duyup pastaydı börekti biraz alıyım da vurgun yapıyımdır niyeti. öğrenci de bilir bunu. hemen sus payı verilir hocaya. hocada şebek gibi sırıtarak ''ehehe iyi eğlenceler çocuklar'' der ve az önce öküz gibi açtığı kapıyı bu sefer nazikçe kapatır.

+ herhangi bir öğretmenin gelmesi.
müdür yardımcısının elindeki pasta tabağını gören öğretmenin partiye dahil olma durumudur. onunda önüne üç beş erzak atılır. yemeği bi tene kadar el çıpar. bittikten sonra hızla uzaklaşır.

+ nöbetçi öğrencinin gelmesi.
müdür yardımcısının elindeki tabağı gören nöbetcinin gelmesidir. bir bardak kola verilir. pasta isterse siktir çekilip nöbet yerine yollanır.
yurtta yapılması durumunda süper eğlenebileceğiniz partiler. * *
lise versiyonu için:

(bkz: çekiliş)
dale don dale şarkısının parti boyunca 167,5 defa çalınması nedeniyle, bireylerin ileride doğacak çocuklarında kusurların bulunmasına neden olan partilerdir.
7. Sınıfta yapılmıştı ve ben ilk anda dışlandığım için boynumu eğip ağlamıştım. Sonra olay tatlıya bağlanınca partiye eşlik ettim (2011-12 eğitim sezonu)
6. Sınıfta öğretmenimizin sınıfa koca bir pasta ve koca bir kutu kurabiye almasıyla biz öğrencilerin de aramızda para toplayıp içecek almasıyla kutlamıştık.Güzel günlerdi keşke geriye dönülse.