bugün

genelde konunun bok gibi Amerika'ya bağlanmasıdır.
kanlı bıçaklı olmya kadar gidebilen olaydır. lisedeki sömelekliğin bir tarafa bırakıldığı zamanlardır. okul çıkışı bıçaklanmaya iten sebeplerdendir.
(bkz: amerika nın oyunu bunlar)
siyaset hakkında hiçbir şeyden anlamayıp mal mal konuşmaktır.
Bi taraf "bunlar hep amerika'nın oyunu , israil'in arkasında da amerika var zaten" derken , diğer taraf da "bunlar hep israil'in oyunu , amerika'nın arkasında da israil var zaten" der ve konu kurtlar vadisi'nin o haftaki bölümüne bağlanarak ardından kapanış yapılır.
siyaset yapmak değil, siyaset konuşmaktır
ilkokulda sınıf başkanlık seçimi için yapılır. Ogretmenın sectıgı aday her daim favoridir, ogretmen sankı bır ABD'dır. Seçim sürecinde rakipler bırbırıne agzı alınmayacak laflar sayar, cekilen saçın, atılan silginın haddı hesabı yoktur. Muavin tahtadakı "her yol engin" yazılarını silmekten telef olur. Çok canlar yanmış, analar aglamıstır.
bir boka yaramaz tabii ki. kim siyasi görüşünü veya olaylara bakış açısını değiştirmiştir arkadaşlarıyla konuştuktan sonra? hayatım boyunca gördüğüm ve yaşadığım şey şu oldu: her iki taraf da kendi görüşünü savunur savunur savunur, istiklal marşı ve kapanış.
sarhos olup dunyayi kurtaracagini dusunmek gibidir. hic bir ise yaramaz cenenizi yordugunuzla kalirsiniz.
her zaman baskın bir arkadaş vardır bu muhabbette. söylediklerinin doğru olduğunu kabul ettirmek ve zıt görüşteki insanın yanlış düşündüğü hakaret edercesine ifade eden hödük tipler var. yapılmasa daha iyi olur. hiç bir sonuç alınmıyor hatta 'böyle düşünce mi olur' tarzında söylemlere neden oluyor.
yakisikli degillerdir, para da yoktur, sigara falan otlanir bu tipler, kari kizda bakmayinca bunlara napsinlar siyaset konusacaklar tabi..
Müthiş eğlenceli bir şeydir. Fakat içlerinden bir kaçı olur ki meseleyi kan davasına çevirir. Karşıt görüşteki insanların, görüşlerini karşısındaki insana kabul ettirmeye çalışmasıdır. Bir çeşit münazara da denebilir. Fakat şöyle de bir gerçek vardır ki, sadece konuştuğunuz ve düşüncelerinizi savurduğunuzla kalırsınız, iki taraf da birbirlerinin görüşlerini kabul etmez.
dünyayı yöneten 7 yahudi olduğunu ve türkiye'de, türkiye'nin bütün borçları kapatıp üstüne zengin olmasına yetecek kadar maden fışkırdığını fakat amerika birleşik devletleri tarafından izin verilmediği konular olan durumdur.
fakülte cafelerinde 50 kuruşluk çayla yapılan muhabbettir çok saçmadır düşünceler asla değişmez ama karşı tarafın düşüncelerini çürütmek zevkli olabilir bu tipler yalnız ve iticir.
genelde kavga çıkar ve hiç biri hiç bi bok bilmez.
Keyiflidir. Ülke itina ile kurtarılır.
arkadaşlarla ülke durumunu masaya yatırmaktır bi nevi. fakat öyle dar görüşlü insanlar vardır ki konuşursun kendi düşünceni savunursun kalkar der ki "sizin gibi insanlarla tartışılmaz siz yanlış düşünüyorsunuz"

sonra dönüp diyorum ki çenemin yayını sikeyim kiminle ne konuşuyorum ben? farklı düşüncelere saygı duymayan insanlarla yapılmaz sonra kavga ediyoruz.
sakıncalıdır. siyaset yapın tabi de hdp li hıyarın teki bir kızı konuşarak baskı altına almaya ikna etmeye çalışıyordu, kız halimle ta arka sıralardan uçtum bunun üstüne. ağzını burnunu kırarım adamın.
gereksizdir durduk yere aranızın açılmasından başka bir şeye neden olmaz. sizin beş dakikalık konuşmanızla haklısın doğru olan senin düşüncen demez kimse ama o beş dakikalık konuşma aranızın açılmasına neden olabilir.
ince ince giydirin bişey olmaz.