bugün

-baskıcı idare, baskıcı öğretmenler.
-eve geldikten sonra oluşan yorgunluk ve uyuma isteği dolayısıyla evde kayda değer birşey yapamamak.
-karşılıksız bir aşk (hele bir de aynı sınıfta olmak, of of of).
-okula servisle giderken, hergün acı verici bok kokusunu içine çekme.
-okulun etrafının tarladan ibaret olması.
gitmeye değer derslerin olmamasıyla beraber gidilse de yapılacak bir aktivitenin olmaması.
anasının örekesindeki bir okula (bkz: gyte) gitmek , hele hele sabahki derslere yetişmek her baba yiğidin harcı değil uuserler! 6 da kalkıp , en geç 6:30 da evden çık ve 9 daki derse anca yetiş.***
final haftası ve proje yetişmemiş.

(bkz: piç mimar)
uzak olmasıdır. istanbul trafiğidir. sanki yaka degil sehir degistiriyoruz.
Aşık olduğunuz çocuğun başka bir okulda olması.
Takıldığınız arkadaşlarınızın afedersin biraz kezban olması.
Okuldaki hocaların fecii halde sıkıcı kişiler olması.
Sınıftaki erkeklerin yavşak olması.
cins hocalar, düşük notlar, sıkıcı dersler.
uyuz tipleri görmek istememek.
uykudan uyanamamak.
bir çok klişe yapay samimiyetsiz sahte insan görecek olmak tabi bu hayatın her köşesi için geçerli bir durum.
arkadaşların hayvanat bahçesinden toplanıp okula getirilmiş gibi olması. Sanal alemde ki arkadaşlarım okulda olsa hiç söylenmeden her sabah büyük bir istekle okula gidebilirdim ama bunlarla olmuyor be.
sıkıcı tiplerin olması. devamsızlık hakkın varsa kullan elbet ki devamsızlık haklarını kullanmayana birşey vermiyorlar.
kendini okula ait hissetmemek.
dizlerim ağrıyor, romatizmam var benim.
vize haftasından yeni çıkmış olmak.
mevzuat.
Mezun oldum.
okulda sevgilimin olmaması.
sabah erkenden uyanmak olmasa o kadar da kötü değil aslında.
uykuya asiri derecede bagli olmak.
okuldaki teorik dersler. pazartesi ve perşembe günü gitmek istemememin sebebini de açıklamış bulundum efendim.
bitirenler tarafından, o sebepleri bir bir sayan ağzıma sı.ayım denecek olan buldum beğenmedim durumu.
isminin güzel olmaması başlıca unsur bkz. : OKUL :S:S
okulu kırıp o gün coğrafya sınavı olduğunu farkettikten sonra ertesi gün okula gittiğinde ve hocanın ''raporsuz almam'' dediği sınav yüzünden zaten 1 gelecek olan fizik kimya biyolji ve matematiğin yanına coğrafyayı da eklediğin için okula gitmek istemezsin bazen hııııııııı!
erken uyanmak. başka bir sebep yok.