bugün

entry'ler (31)

sevgi

Bir Güzel

Bir güzel bilirim, bir daha bilmem
Onda gör cilve nedir, eda nedir
Öyle satar kendini dirhem dirhem
Ondan bu gönül deli divanedir

Nerden çattım böylesi bir güzele
Netsem, neylesem o kız geçmez ele
Kaptırdım kendimi bir kere sele
Bana sor dalga nedir, kaya nedir

Gündüz işimde beni şaşkın eder
Gece düşümde beni çılgın eder
Ayrılığı başımdan aşkın eder
Bir sevda ki yanmaktan başka nedir?

Cahit Sıtkı Tarancı

sevgi, bu şiiri okuduktan sonra sevdiğinin gözlerinde gördüğün aşktır, ışıktır. sevgi, tarifi olmayan duygular bütünüdür. karşılıklı inançtır dayanışmadır. Yaşama nedenindir kimi zaman. kimi zamansa, acıların en büyüğüdür. yaşamayı kendine yalan gördüğün benim başıma gelmez dediğin ama kendini kandırdığın... yalanda olsa karşındaki insanın dudaklarından çıkan isimdir sevgi.

17 yaş

teomanın daha 17 şakısını dinlerken yaşanılan hüznün bir anlam ifade ettiği yaştır.

evlenince tüm dertlerinin biteceğini düşünen kişi

başına ne gibi bir bela açacağından haberi olmayan kişidir. Allah yardımcısı olsun.

sevgiliyle öpüşürken ağza gelen ruj tadı

size ondan kalan, hatırlayabileceğiniz güzel anılardan biridir, acı ama akılda kalıcı.

sigaranın yararları

ikili tatmin duygusu, ümidi sigarada aramak, huzura kısa süreliğine de olsa ulaşmaktır. Onlar için yapılacak başka birşey kalmamıştır aslında.

çocukken yapılan şerefsizlikler

arıların iğnelerini çıkarıp onları ölüme terketmek ve çaresizliklerine şahit olmak. Bence asıl şerefsizlik budur canice ama zevkli.

yalvarırcasına bakan köpeği eve almak

tatlılığın doruklarına ulaşmıştır artık. bağlanacak duruma gelircesine seversizniz ta ki size veya ona birşey oluncaya dek yolda giden berduşçasına anlarsın ona olan sevgini, baktığın bir başka köpekte görürsün onu ve birini sevmenin nekadar beyhude birşey olduğunu anlarsın sonunda.

bu devirde kol saati kullanan insan varoştur

erkeğin neredeyse tek süsü diyebileceğimiz birşeydir saat takıntısı olanlar bilir. Hem liralarca para ödekten sonra da kusura bakmayın ama varoş biraz gülünç bi durum lütfen saygı.

tc kimlik numarasını şifre yapan insan

genellikle oyun şifrelerine konan hicbir amaca hizmet etmeyen doğaçlama bi yöntem.

95 bekliyorum diyen arkadaştan kopya çekip 0 almak

biz onlara arkadasımsı diyoruz sınıfın calıskanlarının aralarında bile yasanabilir 90 değilde 70 alıyorlar.

seks

karsılıklı vücut bütünlüğü yoğun oranda haz ve zevk kısacası yasanası tarifsiz mutluluk.

bekar olmanın avantajları

evde bekleyen bir esinin ve varsa cocuklarının olmadğını bilmeden yasamaktır. Tarifsiz duygu yoğunluğu

evde zurafa beslemek

sevgi pıtırcıklarının yoğunlastığı an tarifsiz bir duygu.

monotonluk maratonu

tek arkadasım sago'm birde gardaşım. ona değerdi bana gelen tüm kahpelerin kurşunu

kızların webcam açmama konusundakı inatçılığı

boşu boşuna heyecan karşı tarafa açıcak isen aç. lakin açmayacağım diyorsan genede sen bilirsin sanki yiyeceğiz.

sigara pakedinin uzerindeki jelatin

paketi paket yapan en ufak ayrıntı görmeye değer.

okula gitmek istememenin sebepleri

gitmeye değer derslerin olmamasıyla beraber gidilse de yapılacak bir aktivitenin olmaması.

seneye bu zaman nerde olacağım acaba

ders calışıyor olacağım yine değişen birşey olmayacak.

2011 ygs sınavındaki kopyanın en büyük kanıtı

şıklar diziliminde (matematik için) küçükten büyüğe yapıldığında kesişen şıkların cevap olması.

95 li hatunlar

güzel ama bi okadarda saflar, kendimden biliyorum bendede vardı bir tane.