bugün

pertevniyal lisesinin tuvaletinin olduğu koridoru duman altı yapan hatta milletin nargile getirdiğini sandığım, iş olsun diye yasaklanmış eylem...
iki kişi kabine girer biri sağ diğeri sol ayağını kaldırır ööle içerdik alttan bakan nöbetçi subaya yakalanmamak için.
askeri liselerde sigara içmek "vatana ihanet" suçu gibi işlem görürdü. her hafta 2-3 kere deteylı arama yapılır üzerinde sigara paketi bulunan kişiye 2 hafta sonu izinsizlik(en kalın cezalardan biridir) cezası verilir ve 6 disiplin puanı düşmesine neden olurdu. sigara içme ve saklama yöntemleri ise hiçbir yerde görülemeyecek kadar renkli ve ilginçtir. (neler çekmişiz yaa)
askeri okuldan 56\100 disiplin puanıyla ayrılmama neden olan tadına doyum olmayan olay.Hala alışkanlıktır wc ye her girdiğimde içerim.
nikotin ihtiyacı kadar muhabbet ihtiyacına da cevap veren ozlenesi lise aktivitesidir.

okulun durumuna gore kabinlere 2 ile 5 kisi arası girilerek (asla tek girilmez cunku yakısık almaz.) her an nobetci ogretmeni bekleyerek hızlı hızlı içilen sigaradır.

(bkz: okul tuvaletinde votka içmek)
(bkz: olayı abartmak)
(bkz: tuvalette icki icmek)
üniversitede bile olan hadise. şaşırmaya gerek yok. şahit olunan iki tanedir. birisi ramazanlarda dışarıda içmeye tırsanlar tarafından, ikincisi sigaranın yasak olduğu bir cemaatte kalan elemanlar tarafından diğer cemaat elemanlarına görülmemek için tuvaleti tercih edenlerdir.
lisede illaki yapılan,eğlenceli ve heyecanlı eylem.yaşattığı adrenalin yüzünden nice tiryakiler yaratmıştır ve daha da yaratacaktır.
okul tuvaletinde yapılabilecek ve hatta yapıldığı duyulan bir takım aktivitelere göre daha kabullenilebilir bir durumdur.
lisedeki versiyonuna genelde,sakalı çıkmamış elemanların ben erkek oldum ağalar bakışı ve eric cantona tarzı gömlek yakasıyla,sigarasından bir fırt çekmesiyle başlanır.
"ya şuraya bir sigara içme bölümü yapmadılar,alacakları olsun hainler" dedirten,boşaltım ürünlerinin berbat kokuları arasında yapılan sigara içme eylemi
sigara odaları icat olunmadan önce her keş öğrencinin yaptığı ve sonucunda insanlara mezuniyet sonrasında sigara tiryakiliği yanında evin tuvaletiyle manevi bir bağ kazandıran, alışkanlık yapan durum..
üniv. gittiğinizde en çok özleyeceğiniz durumlardan biridir.
(bkz: bok mu var)*
bir süre sonra sıgara içen öğrenciler için orası tuvalet değil sıgara odasıdır. sıgara içen bu arkadaşlara göre de sıgara odasında sıgara içmekden daha doğal bir şey olamaz.
konya'da okulla cumhuriyet filmine gidilir. film arasında tuvalet kabinine dört kişi doluşulur. kişilerden birisi nikotin doyumuna ulaşır ve dışarı çıkar tam kapıdan çıktığı anda başka bir seyirci arkadasın çıktığı kapıya sarılır ve olaylar gelişir;
- dur abi napıyosun.
- içeri giricem.
- abi daha içerde üç kişi var.
- oha *
Tuvalete girdiğinizde iğrenç bir dumanla karşılaşıp bağırıp çağırma durumunu yaratan hadise.
tuvaletin kapısından sırlar dünyasındaki gibi bir bulut huzmesinin gelmesine neden olacak durumdur.durum böyle olunca da mutlaka bir hoca tarafından yakalanacaklardır...
diğer tuvalet sakinlerine zor anlar yaşatan insan grubu.
liselerde kazanılan bir alışkanlıktır. zaman zaman durum abartılıp bir kabine dokuz kişi sığışmaya çalışılır.
(bkz: karamürsel anadolu lisesi)
hocaya yakalanılması durumunda sacmalıyacagınız durumdur.
- napıyorsun sen burda
- yok hocam ben ıcmıyorum, nobet tutuyorum sadece
-!???
hızlı hızlı içilen bazen de turnike yapılan olay.
kenef kapisinda bir nöbetci ögrenci birakilarak yapilan bir nevi evlet-i al-i osmaniyede dördüncü murattan kacan tiryakiler tadini yakalatan eylemdir.
sonraki yıllarda içilen hiçbir sigara bahsi geçen eylemdeki keyfi vermez. bu yüzdendir ki, pilav günlerinde buluşan çok yakın arkadaşlar çıkıp tuvalette bir sigarayı hep beraber içerler. fakat işin sırrı yakalanma korkusunda olmalı ki, o sigaralar bile üstte forma, gözler kapıda hızla tüketilen o canım sigaralarla aynı mertebeye ulaşamaz.
son üç fırt kandırmacasının döndüğü, genelde hademelerin bu işe önlem olarak görevlendirildiği olaydır.
tuvalete çişinizi yapmak icin girdiginizde duman o kadar coktur ki, tuvaletten cıktıktan sonra sigara içmiş muamelesi yapılan olaydır.

(bkz: okul tuvaletinde nargile icmek)