bugün

üye velilerin çocuklarının genelde aynı sınıfta ve torpilli olduğu bağış toplamaya yarayan tırışkadan topluluk.
bunlar para delisidirler. işleri güçleri para istemek.başka yaptıkları bişeyi görmedim okul hayatım boyunca
annelere eğlence mekanlarında çay partileri düzenleyen ve bunu yaparken de okula bağış(!)toplayan kişilerdir.
öğrenciye karşı güç birliği için kurulan kutsal ittifak
"okul aile birliği bir birleşim aracıdır.yani aracılık yapar.boylece aracılık yaparak çok faydalı çalışmalar yapmıştır.bu yıl da çok faydalı çalışmalar yapmıştır." atila alpöge'nin çürük elma adlı oyunundaki okul aile birliğininin güzelliğini vurgulayan replikler.yeterli sanırım...
Üyeleri daha çok o semtin, ilçenin zenginlerinden oluşur,
okul ile ailenin birleşmesi, öğrencinin ise arazi olmasıdır.
dünyanın en sikindirik şeyi. gün mantığıyla işleyen bir "sistem".

bir araya geldiklerinde bütün gün okulda çay kahve içip, pasta börek yiyerek, dedikodu yapan, arada bir buluşup yemeğe giderek, kah buluşup göbek atarak çocuklara yararlı olabileceklerini amaçlayan ilginç insanlardan oluşur. bir de dünyanın en önemli işini yapıyormuşcasına triplere girerler. ha tabii, bir de para vardır en birinci öncelikleri. para para diye beyninizi yerler. ama o toplanan paraların bir işe yaradığı henüz görülmemiştir.
fotokopi makinesi bunların tekelindedir.
ailenizden biri oradaysa okul hayatınız kebap geçer.
birkaç öğrenci velisinin okulda kendilerine verilen genelde koridora pimapenden yapılan bir odada bulunan birkaç bayan ve nadiren birkaç erkeğin bulunduğu topluluk. genelde belirli aylar veya dönemde okula yardım toplamak amaçlı kağıtlar dağıtan topluluk.
bunların başına bir aziz yıldırım şarttır.
aynı okulda öğrenim gören çocukları vardır bu insanların. inceden kayırma yoktuysa ben de bir şey bilmiyorum.
okulun en nefret edilen bölümüdür adının aksine ne olulla ne aileyle nede birlikle hiçbir alakaları yoktur evet fotokopi makinası bunların tekelindedir.
ediit:* okul aile birliğinden birisi eksilemiş.
iyi çalışırsa ya da çalıştırılırsa üst düzey verim alınabilir. taşın altına elini sokmaları gerek.
genelde kolu uzun üyeler seçilir.
bi halta yaramayan gereksiz okul şeysi.

bi de birliğe katılan velilerin çocuklarına ayrı bir ilgi falan gösteriyordu hocalar.

bildiğin çalışmayan kadınların kendilerine buldukları meşgale diyebiliriz.
para toplar kermes yapar. okulun kalkinmasini saglar
öğretmenlerin kayıtdışı para elde ettiği mafyamsı örgüt.
yoksul ailelerin çocuklarına verdiği 3 kuruş harçlığa el koyan hortum organizasyonu.
(bkz: içeride çok fena para döndüğü düşünülen yerler)
ne işe yaradığı belli olmayan kuruluş..

velilerden para toplanır sonrada uyanik müdür ve yancisi tarafından itina ile hortumlanir..
tek yaptıkları şey velilerden para toplamak

amk biri çıkıp kardeşim bu paraları niye veriyoruz dese kimse para pul vermeyecek..

soygunculugun modern hali.